text_header2
0 товаров
0грн

Як дізнатися пароль Wi-Fi

Як дізнатися пароль Wi-Fi
1386
0
10.08.2021

Питання про те як дізнатися свій пароль Wi-Fi в Windows або на Android зустрічається досить часто на форумах і при особистому спілкуванні з користувачами. Насправді, нічого складного в цьому немає і в цій статті ми детально розглянемо всі можливі варіанти того, як згадати власний пароль Wi-Fi в Windows 7, 8 і Windows 10, причому подивитися його не тільки для активної мережі, а й для всіх збережених бездротових мереж на комп'ютері.


Як подивитися збережений пароль бездротової мережі


Якщо Ваш ноутбук без проблем підключається до бездротової мережі, причому робить це автоматично, то цілком можливо, що ви давно забули свій пароль. Це може викликати деякі проблеми в тих випадках, коли потрібно підключити до Інтернету новий пристрій, наприклад, планшет. Ось, що слід зробити в цьому випадку в різних версіях ОС Windows, також в кінці керівництва є окремий спосіб, який підходить для всіх останній ОС від Microsoft і дозволяє подивитися відразу всі збережені паролі Wi-Fi.


Як дізнатися пароль Wi-Fi на комп'ютері з Windows 10 і Windows 8.1


Дії, необхідні для того, щоб подивитися свій пароль на бездротову Wi-Fi мережу майже ідентичні в Windows 10 і Windows 8.1.

 

Перш за все, для цього ви повинні бути підключені до мережі, пароль від якої потрібно дізнатися. Подальші кроки виглядають наступним чином:


  1. Зайдіть в Центр управління мережами і загальним доступом. Це можна зробити через Панель управління або: в Windows 10 клікнути по значку з'єднання в області повідомлень, натиснути «Мережеві параметри» (або «відкрити Параметри мережі та Інтернет»), після цього на сторінці параметрів вибрати «Центр управління мережами і загальним доступом». У Windows 8.1 - натиснути правою кнопкою миші по значку з'єднання справа внизу, вибрати потрібний пункт меню.
  1. У центрі управління мережами і загальним доступом, в розділі перегляду активних мереж ви побачите в списокe підключень бездротову мережу, до якої підключені в даний момент. Натисніть по її назві.
  1. У вікні стану Wi-Fi, натисніть кнопку «Властивості бездротової мережі», а в наступному вікні, на вкладці «Безпека» відзначте «Відображати введені символи», для того щоб побачити збережений на комп'ютері пароль від Wi-Fi.
Ось і все, тепер ви знаєте свій пароль Wi-Fi і можете його використовувати для підключення інших пристроїв до Інтернету.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Є і більш швидкий варіант виконати все те ж саме: натиснути клавіші Windows + R і ввести в вікно «Виконати» ncpa.cpl (потім натиснути Ok або Enter), після чого натиснути правою кнопкою миші по активному з'єднанню «Бездротова мережа» і вибрати пункт «Стан». Потім - використовуйте третій з описаних вище кроків, щоб подивитися збережений пароль бездротової мережі.


Дізнатися пароль на Wi-Fi в Windows 7


На комп'ютері, який підключається до Wi-Fi роутера по бездротовій мережі, зайдіть в центр управління мережами і загальним доступом. Для цього ви можете натиснути правою кнопкою миші по значку з'єднання зправа внизу робочого столу Windows і вибрати необхідний пункт контекстного меню або ж знайти його в «Панель управління» - «Мережа».

В меню зліва виберіть пункт «Управління бездротовими мережами», а в списку збережених мереж двічі клікніть по необхідному підключенню.

Відкрийте вкладку «Безпека» і поставте галочку "Показувати введені символи».


Перегляд пароля бездротової мережі в Windows 8


Примітка: в Windows 8.1 описаний нижче спосіб не працює, читаємо тут (або вище, в першому розділі цього керівництва): Як дізнатися пароль на Wi-Fi в Windows 8.1
Перегляд налаштувань Wi-Fi підключення


Зайдіть на робочий стіл Windows 8 на тому комп'ютері або ноутбуці, який підключений до Wi-Fi мережі, і клацніть лівою кнопкою миші по значку бездротового з'єднання зправа внизу.


У списку з'єднань, який відобразиться, виберіть потрібне і натисніть по ньому правою кнопкою миші, потім виберіть пункт «Переглянути властивості підключення».


У вікні, відкрийте вкладку «Безпека» і поставте галочку "Показувати введені символи». Готово!


Як подивитися пароль Wi-Fi для неактивних бездротових мереж в Windows


Способи, описані вище припускають, що в даний момент часу ви підключені до бездротової мережі, пароль від якої потрібно дізнатися. Однак, це не завжди так. Якщо потрібно подивитися збережений пароль Wi-Fi від іншої мережі, зробити це можна за допомогою командного рядка.


  1. Запустіть командний рядок від імені адміністратора і введіть команду "netsh wlan show profiles"
  2. В результаті виконання попередньої команди ви побачите список всіх мереж, для яких на комп'ютері збережений пароль. У наступній команді використовуйте ім'я потрібної мережі.

  1. netsh wlan show profile name = імя_мережі key = clear (якщо ім'я мережі містить прогалини, візьміть його в лапки). З'являться дані обраної бездротової мережі. У пункті «Вміст ключа» ви побачите пароль від неї.
Як дізнатися пароль, якщо він не збережений на комп'ютері, але є пряме підключення до роутера


Ще один можливий варіант подій - якщо після будь-якого збою, відновлення або перевстановлення Windows, ніякого збереженого пароля для Wi-Fi мережі не залишилося ніде. В цьому випадку допоможе дротове підключення до роутера. Підключіть роз'єм LAN роутера до гнізда мережевої карти комп'ютера і зайдіть в налаштування роутера.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Параметри для входу в роутер, такі як IP-адреса, стандартні логін і пароль зазвичай написані на зворотному його боці на наклейці з різною службовою інформацією. Якщо ви не знаєте, як скористатися цією інформацією, то прочитайте статтю Як поміняти пароль для WIFI роутера в якій описані дії для більшості популярних марок бездротових маршрутизаторів.


Незалежно від марки і моделі вашого бездротового маршрутизатора, будь то D-Link, TP-Link, Asus, Zyxel або щось ще, подивитися пароль можна практично в одному і тому ж місці. 
Якщо у вас це вийшло, то зайшовши на сторінку налаштувань бездротової мережі роутера (Wi-Fi settings, Wireless), ви зможете абсолютно безперешкодно побачити встановлений пароль на бездротову мережу. Однак, може виникнути одна складність при вході в веб-інтерфейс маршрутизатора: якщо під час першого налаштування пароль на вхід в панель адміністрування був змінений, то ви не зможете туди потрапити, а отже і побачити пароль. В цьому випадку залишається варіант - скинути роутер до заводських налаштувань і заново налаштувати його.


Як подивитися збережений пароль Wi-Fi на Android


Для того, щоб дізнатися пароль Wi-Fi на планшеті або телефоні Android, потрібно мати root доступ до пристрою. Якщо він в наявності, то подальші дії можуть виглядати наступним чином (два варіанти):

Через ES Провідник, Root Explorer або інший файловий менеджер (див. Кращі файлові менеджери Android), зайти в папку data / misc / wifi і відкрити текстовий файл wpa_supplicant.conf - в ньому в простому зрозумілому вигляді записані дані збережених бездротових мереж, в яких вказано параметр psk, який і є паролем Wi-Fi.

Встановити з Google Play додаток на зразок Wifi Password (ROOT), яке відображає паролі збережених мереж.

На жаль, способи переглянути збережені дані мереж без Root мені невідомі.


Перегляд всіх збережених паролів на Wi-Fi Windows за допомогою WirelessKeyView


Описані раніше способи дізнатися свій пароль на Wi-Fi підходить тільки для бездротової мережі, активною в даний момент часу. Однак, є спосіб подивитися список всіх збережених паролів Wi-Fi на комп'ютері. Зробити це можна за допомогою безкоштовної програми WirelessKeyView. Утиліта працює в Windows 10, 8 і Windows 7.


Утиліта не вимагає установки на комп'ютер і являє собою один виконуваний файл розміром 80 Кб (зазначу, що по VirusTotal, три антивіруса реагують на цей файл як на потенційно небезпечний, але, судячи з усього мова йде якраз про доступ до даних збережених Wi-Fi мереж).


Відразу після запуску WirelessKeyView (потрібно запуск від імені адміністратора), ви побачите список всіх збережених на комп'ютері або ноутбуці паролів бездротових Wi-Fi мереж з шифруванням: відобразиться ім'я мережі, ключ мережі в шістнадцятковому представленні і в звичайному текстовому вигляді.
Завантажити безкоштовно програму для перегляду паролів Wi-Fi на комп'ютері можна з офіційного сайту https://www.nirsoft.net/utils/wireless_key.html (файли для завантаження знаходяться в самому кінці сторінки, окремо для x86 і x64 систем).

1386
0
10.08.2021
Коментарі
Залишити коментар