text_header2
0 товаров
0грн

Оновлення до Windows 11 з Windows 10

Оновлення до Windows 11 з Windows 10
422
0
19.07.2022

Windows 11, доступна як безкоштовне оновлення для сумісних комп'ютерів та ноутбуків з Windows 10, була офіційно випущена. Оновлення вже зараз можна встановити кількома способами.


У статті докладно про те, як оновитися до Windows 11 за допомогою офіційних інструментів, які пропонує Microsoft. Насамперед про встановлення системи на повністю сумісних системах, а потім — про встановлення на пристроях, характеристики яких не відповідають мінімальним. 


Оновлення через Центр оновлень


Оновлення до Windows 11 буде доступне через Центр оновлень Windows 10, але тільки для сумісних пристроїв.


Згідно з наявною інформацією Майкрософт, оновлення виходить «хвилями», швидкість поширення яких залежатиме від оцінки сумісності конкретних пристроїв з новою ОС. Також є відомості, що оновлення через Центр оновлень уже доступне з початку 2022 року.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Для тих користувачів, у яких відсутня необхідність термінової установки оновлення, оптимальним варіантом, можливо, буде дочекатися отримання оновлення в Центрі оновлень - з великою ймовірністю, до цього моменту багато початкових недоліків і багів Windows 11 будуть виправлені, а проблем після оновлення буде менше. 


Як оновитися, використовуючи Помічник Windows 11


Відразу після виходу Windows 11 на офіційному сайті Microsoft з'явилася сторінка, яка дозволяє завантажити:

 • Помічник Windows 11 — для оновлення поточної Windows 10 до Windows
 • Засіб створення інсталяційного накопичувача Media Creation Tool - утиліту для створення інсталяційного накопичувача Windows. Як і раніше, дозволяє створити образ ISO, але можливість встановлення оновлення за допомогою утиліти відсутня (у попередніх версіях така функція була присутня).
 • Образ ISO Windows 11, який можна також використовувати для оновлення.


Розглянемо оновлення до Windows 11 за допомогою утиліти Помічник з інсталяції Windows 11 (Windows 11 Installation Assistant):


 1. Завантажте Помічник із встановлення Windows 11 з офіційного сайту https://www.microsoft.com/uk-ua/software-download/windows11
 2. Увага: для виконання наступних дій необхідно, щоб на системному розділі диска було не менше 9 Гб вільного місця (краще більше), а встановлена ​​версія Windows 10 була не старша 2004. Також повинен бути включений довірений платформний модуль TPM 2.0. Не оновлюйте при живленні ноутбука від батареї. Не вимикайте комп'ютер у процесі.
 3. Запустіть Помічник із встановлення. Після прийняття ліцензії розпочнеться автоматичне завантаження файлів, необхідних для оновлення. У разі несумісності комп'ютера вам буде запропоновано завантажити утиліту перевірки сумісності або ви відразу побачите повідомлення "Цей комп'ютер не відповідає мінімальним вимогам до системи для інсталяції Windows 11".
 4. Кроки завантаження, підготовки та встановлення необхідних файлів будуть виконані автоматично. Після завершення третього кроку вам буде запропоновано перезавантажити комп'ютер для продовження інсталяції.
 5. Після перезавантаження на чорному екрані буде виконуватися «Робота з оновленнями», яка може тривати тривалий час, а комп'ютер може кілька разів перезавантажитись.
 6. У результаті ви потрапите на екран входу в систему, після входу буде виконано підготовку до запуску системи.
 7. Після завершення інсталяції оновлення ви опинитеся на робочому столі інстальованої Windows 11 — можна приступати до роботи.
Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Усі системні налаштування та встановлені програми повинні працювати, як і раніше: проте, з огляду на те, що ми маємо справу з першим випуском нової ОС, гарантувати цього не можна.


Оновлення до Windows 11 із використанням ISO образу (без чистої установки)


Існує можливість виконати оновлення до Windows 11 без використання розглянутої вище утиліти, а за допомогою змонтованого образу із системою. Порядок дій:

 1. З офіційної сторінки https://www.microsoft.com/uk-ua/software-download/windows11 скачайте образ із системою.
 2. Змонтуйте його в системі: зазвичай у Windows 10 це відбувається автоматично при подвійному натисканні файлу образу. Якщо образ відкривається інакше (наприклад, в архіваторі), натисніть правою кнопкою миші по ньому і виберіть «Підключити».
 3. Підключений образ з'явиться у провіднику як DVD-дисковод, відкрийте його та запустіть файл setup.exe
 4. Відкриється вікно «Установка Windows 11», у ньому достатньо буде натиснути «Далі» і почекати, доки буде виконано «Перевірка наявності оновлень». Можливо, програма інсталяції буде автоматично перезапущена.
 5. На наступному етапі буде виконано перевірку сумісності комп'ютера з Windows 11. Якщо комп'ютер сумісний, оновлення буде продовжено приблизно так само, як описано в попередньому розділі. Інакше ви отримаєте інформацію про те, які характеристики комп'ютера не відповідають вимогам Windows 11. 


Встановлення оновлення на непідтримуваних комп'ютерах


У випадках, коли вбудовані інструменти перевірки сумісності системи з Windows 11, передбачені Майкрософт, виявлять несумісність за будь-якими характеристиками, виконати оновлення описаними вище способами не вдасться.


Однак, при необхідності, ви можете використовувати способи обходу перевірки сумісності або виконати чисту установку Windows 11 з флешки, використовуючи для її створення Засіб створення інсталяційного накопичувача (Installation Media Creation Tool) або доступний на офіційному сайті образ ISO для створення завантажувальної флешки за допомогою сторонніх програм. Сам процес установки покроково описаний у статті Як встановити Windows 11 з флешки.

422
0
19.07.2022
Коментарі
Залишити коментар