text_header2
0 товаров
0грн

Встановлення Windows 11 з флешки

Встановлення Windows 11 з флешки
508
0
15.06.2022

У цій інструкції покроково показано, як встановити Windows 11 з флешки USB на комп'ютер або ноутбук. Процес чистої установки підійде як для систем, що повністю сумісні з новою операційною системою, так і для несумісних з Windows 11 комп'ютерів: без підтримки довіреного платформного модуля TPM 2.0 і TPM 1.2, з непідтримуваним процесором (CPU) або режимом безпечного завантаження. Відмінностей у процесі не буде і у випадку, якщо установка виконується з диска DVD.


Мусимо зауважити, що у випадку, коли ви не впевнені в своїх навиках системного адміністратора, то завжди можете звернутися до фахівця, який зробить усі необхідні інсталяції за вас, встановить корисний софт та забезпечить гарантією. В рамках іт-аутсорсингу компанія VOLL із установленою періодичністю виконує оновлення програмного забезпечення та подбає про безперебійну роботу комп'ютера.


У випадку, якщо раніше на вашому ПК або ноутбуку була встановлена ​​ліцензійна Windows попередньої версії, ключ під час інсталяції Windows 11 не потрібно вводити, а система буде автоматично активована при підключенні до Інтернету, за умови, що ви встановили ту ж редакцію ОС — Pro ( Професійна) або Home (Домашня), для якої раніше була цифрова або іншого типу ліцензія.


Створення завантажувального USB-накопичувача для установки


Перш ніж приступити до установки, необхідно підготувати інсталяційний USB-накопичувач або, інакше — завантажувальну флешку з файлами Windows 11. Для нової операційної системи в цій частині є нюанси, на які слід звернути увагу:


 • Якщо ваш комп'ютер або ноутбук повністю сумісний з Windows 11, або несумісність виражається лише в непідтримуваному поколінні процесора, ви можете використати офіційний спосіб створення завантажувальної флешки за допомогою Media Creation Tool, який розглянемо нижче.
 • Якщо пристрій не сумісний з мінімальними вимогами Windows 11, найчастіше - відсутня підтримка довіреного платформного модуля TPM 2.0 або TPM 1.2 (ця версія підходить для чистої установки), потрібно створити інсталяційний накопичувач, використовуючи альтернативні методи.
Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Для підготовки завантажувальної флешки Windows 11 для чистої установки оригінальної системи офіційним способом, пропонованим Майкрософт, здійсніть наступне:

 1. Зайдіть на сторінку інсталяції Windows 11 на офіційному сайті Майкрософт — https://www.microsoft.com/uk-ua/software-download/windows11
 2. У розділі «Створення інсталяційного носія Windows 11» натисніть кнопку «Завантажити» та збережіть утиліту Media Creation Tool собі на комп'ютер.
 3. Запустіть утиліту та прийміть умови ліцензійної угоди. 1. На наступному екрані вам буде запропоновано налаштувати мову та випуск системи. За замовчуванням вибрано параметри, які відповідають вже встановленій на комп'ютері системі. Якщо зняти позначку «Використовувати рекомендовані параметри для цього комп'ютера», ви можете вибрати мову системи. Значення в полі Випуск залишиться Windows 11 - флешка міститиме Windows 11 64-bit Pro і Home.
 2. Наступний етап - вибір створюваного настановного носія. Вибираємо «USB-пристрій флеш-пам'яті», якщо потрібна флешка для встановлення.
 3. У списку знімних накопичувачів виберіть флешку, на яку будуть записані установки. Всі дані з USB-накопичувача будуть видалені. Якщо ви ще не підключили накопичувач, підключіть його та натисніть «Оновити список дисків». Якщо при підключеній флешці вона не відображається у списку, можливо, вона визначається комп'ютером як "локальний диск", а не "знімний накопичувач" - спробуйте використати інший накопичувач.
 4. Чекайте на процес завантаження Windows 11 і запису файлів на підключений знімний диск.
 5. Після створення завантажувальної флешки ви отримаєте повідомлення «USB-пристрій флеш-пам'яті готовий», натисніть кнопку «Готово», щоб вийти з Media Creation Tool.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Якщо у вас є власний образ ISO Windows 11, який можна використовувати для встановлення замість запропонованого офіційного методу, то використовуйте його.


Підготовка до встановлення та завантаження з флешки в БІОС (UEFI)


Перед чистою установкою системи потурбуйтесь про збереження важливих даних, у тому числі з робочого столу та з папок користувача, особливо якщо планується виконати форматування системного диска. Добре, якщо є можливість зберегти їх на зовнішній накопичувач; підходящий для випадку, якщо поточна система встановлена ​​в режимі UEFI на диск GPT - збереження на окремий розділ диска (умовно, диск D).


Для того, щоб виконати завантаження з флешки з інсталяційними файлами Windows 11, потрібно перезавантажити комп’ютер. Причому вибір саме пункту "Перезавантаження", а не "Завершення роботи" і подальше включення комп'ютера в цьому моменті може бути важливим - завершення роботи та включення при увімкненій функції швидкого завантаження Windows може перешкодити виконати такі кроки.


Після перезавантаження використовуйте один із двох варіантів:


 • Зайдіть в БІОС (UEFI) та встановіть завантажувальну флешку з Windows 11 першою у списку пристроїв завантаження. Вхід у БІОС на настільних ПК зазвичай здійснюється натисканням клавіші Delete (Del) при ввімкненні. На ноутбуках F2, але можливі й інші варіанти. Як правило, внизу екрана відображається інформація про клавішу, яку потрібно натиснути для входу в налаштування БІОС (to enter setup). 
 • Використовуйте Boot Menu — спеціальне меню, яке відкривається іншою клавішею та дозволяє одноразово вибрати пристрій завантаження, нам слід вибрати створений встановчий накопичувач.
 • В обох випадках враховуйте наступну важливу вимогу при установці Windows 11 — завантаження має здійснюватися в UEFI-режимі, режим зазвичай можна налаштувати в БІОС, але слід знати про наступні нюанси:
 • При використанні Boot Menu із увімкненим режимом UEFI та з підтримкою Legacy флешка у списку пристроїв завантаження може відображатися двічі. В цьому випадку вибираємо екземпляр, що має позначку UEFI або EFI.
 • На деяких системах за наявності підтримки як Legacy, так і UEFI-режиму завантаження за замовчуванням може виконуватися в Legacy-режимі. Рішення для такого випадку – повністю відключити Legacy Support (також може називатися CSM Support або Compatibility Support Mode) у БІОС, щоб завантаження точно виконувалось у UEFI.
 • Якщо у налаштуваннях БІОС (зазвичай на вкладці, пов'язаної з Security) є опція безпечного завантаження Secure Boot, для установки Windows 11 її краще увімкнути.


Після завантаження з дистрибутива Windows 11, ви відразу побачите логотип системи і потрапите в програму установки, або побачите напис "Press any key to boot from CD or DVD", в іншому випадку - просто натисніть будь-яку клавішу на клавіатурі.


Процес встановлення Windows 11 на комп'ютер чи ноутбук


Далі докладно розглянемо кожен етап чистої установки Windows 11, особливості дій при виборі розділів або створення облікового запису, відмінності при інсталяції Windows 11 Pro та Home.


Щоб інсталювати Windows 11, виконайте такі дії:

 1. Перший екран установки пропонує вибрати мову, формат часу та метод введення. 
 2. Натисніть кнопку "Встановити" у наступному вікні.
 3. На деяких комп'ютерах на цьому етапі, а на деяких після 4-го або 5-го кроку може з'явитися повідомлення про помилку: Запуск Windows 11 на цьому комп'ютері неможливий. Цей комп'ютер не відповідає мінімальним вимогам до системи для встановлення цієї версії Windows.Це може бути пов'язано з:


 • відключеною підтримкою TPM 2.0 або TPM 1.2 у БІОС;
 • відсутністю підтримки TPM – у цьому випадку слід використовувати альтернативний метод створення завантажувальної флешки, як було описано на початку інструкції;
 • використанням Legacy режиму для завантаження з встановчої флешки.
потрібна підтримка або супровід 1с?

Різноманітний та багатий досвід нова модель організаційної діяльності вимагають від нас аналізу форм розвитку Не слід, проте забувати, що консультація з широким активом вимагають визначення та уточнення напрямів прогресивного розвитку.

 1. На пристроях, де виробником не встановлена ​​одна з останніх версій Windows, ключ якої зберігається в UEFI, з'явиться вікно «Активація Windows» з пропозицією ввести ключ продукту. У більшості випадків, якщо на цьому комп'ютері або ноутбуку вам вже встановлювалися Windows 10 або Windows 11, є цифрова ліцензія, що зберігається у Microsoft і ключ вводити не потрібно: достатньо натиснути «У мене немає ключа продукту», а після завершення встановлення та підключення до Інтернету система активується автоматично. Якщо ви придбали окремий ключ або записаний ключ попередньої версії системи, введіть його.
 2. У випадку, якщо ви вибрали пункт "У мене немає ключа продукту", буде запропоновано вибрати редакцію операційної системи, зазвичай це Windows 11 Home або Windows 11 Pro. Якщо раніше була встановлена ​​ліцензійна система одного із зазначених випусків, навіть попередньої версії, для збереження ліцензії слід вибрати ту саму версію, яка була встановлена.
 3. Позначте пункт «Я приймаю умови ліцензійної угоди» та натисніть кнопку «Далі».
 4. Цей крок пропонує вибрати тип установки - це може бути "Оновлення" зі збереженням даних і тільки за наявності на комп'ютері системи, яку можна оновити, або - "Вибіркова: тільки установка Windows (для досвідчених користувачів)" з можливістю вибору розділу установки та можливості форматування дисків, інакше чиста установка Windows 11, саме в контексті цієї інструкції розглядається другий варіант.
 5. Відкриється вікно вибору розділу для встановлення. За наявності кількох дисків HDD та SSD і у випадку, якщо на комп'ютері вже була встановлена ​​операційна система, кількість розділів на дисках може бути значною, при цьому при виборі деяких з них можуть з'являтися попередження або повідомлення про те, що неможливо встановити Windows у розділ диска (поширені помилки будуть розглянуті у наступному розділі інструкції). Далі докладно про варіанти дій та особливості, на які слід звернутись у цьому вікні.

 

 • Якщо у вас раніше була встановлена ​​інша система в режимі UEFI і розділ з нею розташований на одному з розділів, що знаходиться на диску 0, ви можете вибрати цей розділ і відформатувати його, потім натиснути «Далі» для продовження установки.
 • Якщо вибраний розділ не форматувати, файли попередньої системи опинилися після інсталяції в папці Windows.old, включаючи файли з папок користувача, таких як робочий стіл, документи та зображення.
 • За наявності кількох фізичних дисків на комп'ютері вони будуть відображатися як Диск 0, Диск 1 і далі, кожен з них може мати кілька розділів. Незалежно від того, на якому з дисків ви вирішите встановити Windows 11, спробу запису прихованих розділів із завантажувачем буде зроблено спочатку на Диск 0. Це може виявитися важливим: наприклад, якщо ви встановлюєте систему на SSD під номером 1, а завантажувач опинився на HDD, відображається як Диск 0, при відключенні HDD система з SSD перестане завантажуватися. Можливі рішення: фізично відключити не системні диски на час установки, змінити порядок слідування дисків (якщо така опція передбачена в БІОС, зазвичай окремо від параметрів завантаження), поміняти шлейфи SATA між дисками (для накопичувачів з цим інтерфейсом), щоб диск в програмі установки відображався як Диск 0.
 • У деяких випадках на фірмових ПК, ноутбуках та моноблоках на диску може бути прихований розділ розміром близько 10-20 Гб. Зазвичай це розділ із резервною копією системи для екстреного відновлення, я рекомендую його залишити, але якщо ви впевнені, що він не знадобиться — можливе видалення.
 • У випадку, коли установка проводиться на один із розділів на Диск 0, а важливих даних на цьому фізичному диску немає, оптимальний підхід – видалити всі розділи на цьому диску за допомогою кнопки «Видалити», потім, не виконуючи створення розділів та форматування, вибрати « Незайнятий простір на Диску 0» та натиснути «Далі». При такому сценарії програма установки сама перетворює диск до потрібного типу (GPT), створить необхідні приховані розділи невеликого розміру з правильним розташуванням, а простір, що залишився, буде віддано під системний розділ з Windows 11 - "Диск C". Якщо вам потрібні інші розділи на диску, ви зможете створити їх вже після встановлення ОС.
 • Якщо попередня система встановлена ​​на одному з розділів у режимі UEFI і ви не будете його форматувати, а для встановлення Windows 11 ви виберіть інший розділ, система буде встановлена, а при завантаженні комп'ютера з'являтиметься меню з можливістю вибору системи, що завантажується.
 • Повідомлення «Для встановлення цієї версії Windows системний диск повинен мати об'єм не більше 52 Гб» під час установки Windows 11 слід читати як «не менше» та мати на увазі, що установку можна продовжити, незважаючи на попередження.
 • Якщо при виборі розділу ви бачите повідомлення про те, що Windows 11 неможливо встановити на цей розділ, натисніть "Показати подробиці", щоб визначити причину - поширені причини описані в розділі про можливі проблеми установки. Це стосується повідомлення "Не вдалося створити новий або знайти існуючий розділ", яке може з'являтися після натискання кнопки "Далі".


 1. Після вибору розділу розпочнеться процес інсталяції Windows 11 — копіювання файлів, інсталяція компонентів та оновлень. Після завершення комп'ютер буде перезавантажено. Якщо після перезавантаження знову відкривається перший екран програми установки, закрийте його та змініть параметри завантаження в БІОС/UEFI, таким чином, щоб першим пристроєм завантаження було вказано Windows Boot Manager, системний жорсткий диск або SSD. Ще одне рішення – фізично витягти завантажувальну флешку.
 2. Після перезавантаження та підготовки продовження установки, буде запущений етап початкового налаштування системи: відкриється екран вибору регіону, виберіть потрібний.
 3. Підтвердіть правильний вибір розкладки клавіатури, за замовчуванням — Українська для російськомовної версії Windows 11.
 4. Буде запропоновано додати другу розкладку клавіатури. Якщо вам потрібна лише англійська (США) та обрана вами на попередньому кроці розкладки — натисніть «Пропустити», розкладка Англійська (США) не вимагає додавання та включена до системи за замовчуванням.
 5. За відсутності активного кабельного підключення до Інтернету вам буде запропоновано встановити з'єднання з Інтернетом по Wi-Fi або іншим чином. При цьому для Windows 11 Pro можливий вибір пункту "У мене немає Інтернету" та продовження встановлення без підключення. У Windows 11 Домашня установка підключення обов'язкова і такого зазначеного пункту не відображається.
 6. При виборі «У мене немає підключення до Інтернету» під час інсталяції Windows 11 Pro, ви перейдіть до введення імені локального користувача, рекомендую не використовувати «Адміністратор» як ім'я користувача, це ім'я зарезервовано для прихованого системного облікового запису. Наступні кілька кроків можна використовувати лише для активного підключення до Інтернету.
 7. За наявності підключення до Інтернету, після досить тривалого процесу перевірки наявності оновлень, вам буде запропоновано встановити ім'я свого комп'ютера, це ім'я використовується для ідентифікації комп'ютера в мережі, крок не обов'язковий, але краще виконати. Переключення мови введення можливе поєднанням клавіш Alt+Shift або Windows+Пробіл. Після зміни імені комп'ютера буде перезавантажено.
 8. Етап «Вибір способу налаштування пристрою» з'являється лише при інсталяції Windows 11 Pro та наявності підключення до Інтернету. Для особистого та домашнього використання виберіть «Налаштувати для особистого використання».
 9. Вам буде запропоновано увійти з обліковим записом корпорації Майкрософт. На цьому екрані можна створити її, використовуючи відповідний пункт на екрані. У Windows 11 Home (Домашня) вхід можливий тільки з обліковим записом Microsoft. У Windows 11 Pro можна натиснути «Параметри входу», а потім вибрати «Автономний обліковий запис», щоб настроїти локальний обліковий запис на комп'ютері.
 10. Після входу в обліковий запис Майкрософт або його створення вам буде запропоновано створити ПІН-код, підтвердіть створення, а потім введіть ПІН-код та його підтвердження. За промовчанням можна використовувати лише цифри, але можна ввімкнути підтримку літер та символів за допомогою відповідної позначки. ПІН-код використовується лише для входу та підтвердження окремих дій на цьому комп'ютері та не замінює собою пароль: пароль іноді може знадобитися і не слід його забувати.
 11. Якщо з вашим обліковим записом Майкрософт раніше використовувалися Windows 11 або 10, ви отримаєте пропозицію відновити синхронізовані з Майкрософт дані, включаючи програми з магазину, налаштування OneDrive та інші. Вибір — на вашу думку, у прикладі далі вибираємо «Налаштувати як новий пристрій».
 12. Вкажіть параметри конфіденційності. Кожен із параметрів досить докладно описаний. В особистих цілях я зазвичай залишаю включеними пункти «Місцезнаходження» та «Пошук пристрою», відключаючи інші.
 13. Далі вам буде запропоновано створити резервну копію файлів у OneDrive, під цим мається на увазі автоматичне резервне копіювання файлів «за рамками» основної папки OneDrive — з робочого столу, з папок «Документи» та «Зображення», при цьому резервні копії будуть доступні на всіх пристроях з одним обліковим записом Майкрософт, наприклад, на кількох комп'ютерах ви отримаєте однаковий вміст робочого стола. Вибір на вашу думку.
 14. Запуститься етап підготовки Windows 11 до першого запуску - він може зайняти кілька хвилин на продуктивному комп'ютері з SSD або досить тривалий період на повільних комп'ютерах та ноутбуках HDD. Не вимикайте комп'ютер і дочекайтеся завершення процесу.
 15. Windows 11 успішно встановлено!
Боїтеся хакерської атаки?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Якщо всі етапи були виконані успішно, і чиста установка Windows 11 з флешки завершена, рекомендую ознайомитися з розділом статті про дії після інсталяції, а для тих, у кого виникли питання наступна частина інструкції.


Можливі проблеми при встановленні


Більшість помилок і проблем при встановленні виникають на етапі вибору розділу для інсталяції Windows 11, але можливі й інші сценарії їх появи, частина вже була розглянута вище, інші наведені далі. Якщо ви не знайдете відповідь у списку, рекомендую виконати пошук по сайту: більшість поширених ситуацій вже були розглянуті, а рішення для попередніх версій ОС підійдуть і тут.


 • Запуск Windows 11 на цьому комп'ютері неможливий. Цей комп'ютер не відповідає мінімальним вимогам до системи для встановлення цієї версії Windows - можливі рішення та причини описані в 3-му кроці процесу встановлення вище.
 • Потрібний драйвер на етапі вибору розділу для інсталяції Windows 11 .
 • Встановлення на цей диск неможливе. На вибраному диску міститься таблиця MBR-розділів. Причина - раніше диск використовувався для системи, що завантажується в режимі Legacy, або, для несистемного диска - спочатку мав таблицю розділів MBR. Рішення: за відсутності важливих даних можна видалити всі розділи з диска, вибрати незайнятий простір і натиснути «Далі», конвертація буде виконана автоматично. Для конвертації без втрати даних можна використовувати сторонні програми роботи з розділами дисків або виконати конвертацію засобами вбудованої у Windows утиліти mbr2gpt.exe . Докладніше: На вибраному диску знаходиться таблиця MBR-розділів – як виправити?
 • Нам не вдалося створити новий або знайти існуючий розділ – помилка виникає в ситуації, коли програма установки не знаходить незайнятого іншими розділами місця на диску і не може створити приховані системні розділи (незалежно від кількості вільного місця на наявних розділах). Часто помилка виникає при форматуванні диска сторонніми інструментами, не враховуючи необхідності залишати нерозмічене місце на SSD або HDD. Вирішення — видалити розділ або розділи, щоб незайняте місце на диску могло використовуватися для створення системних розділів Windows 11.
 • Розповсюджено після встановлення: Windows не бачить другий жорсткий диск або SSD .


Можливі й інші збої: у всіх випадках пам'ятайте про можливість пошуку рішення на цьому сайті та в Інтернеті, а також опишіть ситуацію в коментарях, з ймовірністю спосіб виправити проблему знайдеться. Також варто зауважити, що оновлення компонентів вашого комп'ютера також може бути необхідним для покращення роботи - з цим можуть допомогти наші спеціалісти з ремонту ПК.


Дії після встановлення


Після завершення інсталяції та підключення до Інтернету, Windows 11 у фоновому режимі здійснить пошук і інсталяцію драйверів на підтримувані пристрої – процес може зайняти тривалий час (аж до години) і не всі драйвери встановлюються одночасно.


У процесі первинного автоматичного завантаження драйверів можуть спостерігатися такі події, які надалі пропадуть:


 • Високе навантаження на процесор, шум системи охолодження.
 • Часове згасання екрана під час встановлення драйверів відеокарти.
 • Звуки підключення та вимкнення пристроїв.


Враховуйте, що драйвери, що автоматично завантажуються, незважаючи на те, що є сумісними, не завжди - найкращі: вони поставляються з Центру оновлень Майкрософт, можуть мати не останні версії (може бути критичним для відеокарт) або не повністю враховувати особливості обладнання (часто - для ноутбуків ).


Для відеокарти, як інтегрованої, так і дискретної рекомендую вручну завантажити файли драйверів з офіційних сайтів NVIDIA, AMD або Intel і вручну встановити їх на комп'ютер.


Якщо деякі пристрої працюють неправильно, спробуйте завантажити і вручну встановити офіційні драйвери від виробника вашого пристрою - з сайту материнської плати у випадку ПК або з сайту виробника ноутбука. Враховуйте, що більшість драйверів для попередніх версій ОС справно працюватимуть і в Windows 11.

508
0
15.06.2022
Коментарі
Залишити коментар