text_header2
0 товаров
0грн

Не працює клавіатура на ноутбуці – що робити

Не працює клавіатура на ноутбуці – що робити
1075
0
26.11.2021

Якщо ви зіткнулися з тим, що клавіатура на ноутбуці перестала працювати, або не працюють окремі клавіші, при цьому апаратні причини не виявлено, зазвичай проблему порівняно легко вирішити.


Прості способи виправити роботу клавіатури


У деяких випадках виправити проблеми з роботою клавіатури ноутбука порівняно просто, розглянемо типові ситуації:


 1. Клавіатура не працює після режиму сну або завершення роботи, але працює після використання пункту «Перезавантаження» або повного відключення тривалим утриманням кнопки живлення. У цьому випадку спробуйте вимкнути швидкий запуск .
 2. Окремі клавіші замість букв набирають цифри чи працюють як стрілки. У цій ситуації дивимося окрему інструкцію Друкуються цифри замість літер - як виправити 
 3. На цифровому блоці не працюють цифри праворуч клавіатури. Спробуйте знайти клавішу Num Lock (може скорочуватися до NmLk або інакше) і натиснути її. 

 1. Не працюють клавіші у верхньому ряду клавіатури (F-клавіші). Спробуйте їхню роботу разом із затиснутою клавішею Fn.
 2. На старих ноутбуках (а також на нових після потрапляння рідин і просушування) можлива ситуація, коли клавіатура не працює нормально через несправності окремої клавіші, що часто використовується. Наприклад, якщо у нас «запав» Shift (тобто постійно визначається як натиснутий), у нас перестануть працювати цифри у верхньому ряду, а великі літери набиратимуться без Caps Lock, якщо затиснутий Ctrl — майже всі клавіші виконуватимуть зовсім не те, що від них очікується. В цьому випадку можна перевірити роботу зі знятою клавішею, до якої відноситься проблема (але не на будь-якому ноутбуці їх легко та безпечно знімати), а вже потім, залежно від результату, приймати рішення про подальші дії.
 3. Якщо можливо, перевірте: чи працює клавіатура при виборі іншої розкладки (зробити це можна мишею в області повідомлень).


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Перш ніж продовжувати, про всяк випадок спробуйте використати вбудоване усунення несправностей: воно рідко допомагає, але точно не зашкодить і, можливо, зможе вказати на будь-які проблеми:


 1. В Windows 11 перейдіть до Установки — Система — Усунення несправностей — Інші засоби усунення несправностей — Клавіатура та натисніть кнопку «Запуск». 1. У Windows 10 відкрийте Установки — Оновлення та безпека — Усунення несправностей — Додаткові засоби усунення несправностей та запустіть «Клавіатура».


Що може призводити до непрацездатності клавіатури ноутбука та способи вирішення

 

У разі відсутності апаратних проблем найчастіша причина того, що клавіатура не працює - драйвери, причому зовсім не обов'язково це драйвери самої клавіатури, це можуть бути:


 • Неправильна робота драйверів USB-контролерів, на більшості сучасних ноутбуків клавіатура підключена за інтерфейсом USB, просто він знаходиться "всередині" ноутбука.
 • Проблеми з драйверами чіпсету та керування електроживленням — особливо для випадків, коли клавіатура перестає працювати після сплячого режиму, глибокого сну або «завершення роботи» з наступним включенням, а при виборі пункту «перезавантаження» в меню Пуск або повного знеструмлення працює справно.


Рекомендований шлях розв'язання:


 1. Відкрити диспетчер пристроїв — у Windows 10 та Windows 11 це можна зробити через контекстне меню з правого кліку на кнопці «Пуск».
 2. Перевірити, чи немає у списку пристроїв з помилками (жовтими знаками оклику). Зверніть увагу на розділи Клавіатури, Пристрої HID і Контролери USB. За наявності помилок — відкрийте властивості цього пристрою та вивчіть опис помилки, потім виконайте пошук за цим описом та кодом.


 


 1. Зайдіть на офіційний сайт виробника вашого ноутбука, на сторінку підтримки вашої моделі і вручну встановіть драйвери чіпсету, за наявності - USB-контролерів, управління електроживленням (Power Management), драйвери Intel ME (Management Engine Interface), а для деяких ноутбуків теоретично можуть бути доступні окремі драйвери клавіатури (втім, я такого не зустрічав). Навіть якщо на офіційному сайті є тільки не нові драйвери для попередніх версій Windows, спробуйте встановити їх у вашій системі - як правило, вони працюють нормально.
 2. За наявності на офіційній сторінці завантаження драйверів системного ПЗ від виробника (може бути необхідно для окремих функцій - наприклад, для роботи Fn-клавіш) - скачайте та встановіть його також.
Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Драйвери — не єдина можлива причина цієї проблеми. Якщо до цього моменту нічого не допомогло, зверніть увагу на такі моменти:


 • Можливий варіант, коли сторонні програми та служби в системі заважають роботі клавіатури: перевірте, чи клавіатура працює в безпечному режимі. Якщо так - варто звернути увагу на нещодавно встановлений системний софт, можливо, причина в ньому (антивіруси, оптимізатори, ще щось) або використовувати наступний метод.
 • Якщо проблема виникла нещодавно, спробуйте використати точку відновлення системи на дату, коли клавіатура працювала.
 • Якщо клавіатура перестала працювати після інсталяції останніх оновлень Windows 10 або Windows 11, спробуйте видалити їх (в журналі оновлень у центрі оновлень). Якщо, навпаки, система давно не оновлювалася, перевірте, чи вирішить проблему встановлення останніх оновлень Windows.
 • Якщо клавіатура ноутбука підключена через інтерфейс USB і не виключено сценарій, коли при несправності зовнішніх USB-портів (замикання контактів, підключення несправних пристроїв) не працюватиме і клавіатура.


Увага: якщо клавіатура перестала працювати після пролиття рідин, або внаслідок фізичних впливів на ноутбук (удар, падіння), описані способи не підійдуть — найімовірніше проблема носить апаратний характер і потрібен ремонт.

1075
0
26.11.2021
Коментарі
Залишити коментар