text_header2
0 товаров
0грн

Комп'ютер вмикається і відразу вимикається

Комп'ютер вмикається і відразу вимикається
573
0
08.07.2022

Одна з досить поширених проблем з комп'ютером - його вмикають, а він відразу вимикається (через секунду-другу). Зазвичай це виглядає так: натискання на кнопку ON, починається процес запуску, всі вентилятори заводяться і через короткий проміжок часу комп'ютер повністю вимикається (при цьому нерідко друге натискання кнопки взагалі не вмикає комп'ютер). Бувають інші варіанти: наприклад, комп'ютер вимикається відразу після увімкнення, але при повторному ввімкненні все працює нормально.


Примітка: перш ніж приступати, зверніть увагу, а чи не залипає у вас кнопка On\Off на системному блоці - це теж (досить чато) може викликати проблему, що розглядається. Також, якщо при увімкненні комп'ютера відкривається БІОС, окреме рішення тут: При ввімкненні комп'ютера або ноутбука відкривається БІОС 


Якщо проблема виникла після збирання або чищення комп'ютера, заміни материнської плати


Якщо проблема з вимкненням комп'ютера відразу після включення з'явилася на щойно зібраному ПК або після того, як ви змінювали компоненти, при цьому не відображається екран POST (тобто на екрані не відображається ні логотип БІОС, ні будь-які інші дані), то перш за все переконайтеся, що ви підключили живлення процесора.


Живлення від блоку живлення до материнської плати зазвичай йде за двома шлейфами: один «широкий», інший - вузький, 4 або 8-контактний (можуть бути позначені як ATX_12V). І саме останній забезпечує живлення процесора.Живлення процесора на материнській платі 


Без його підключення можлива ситуація, коли комп'ютер вимикається відразу після увімкнення, при цьому екран монітора залишається чорним. При цьому у випадку 8-контактних роз'ємів від блока живлення може підключатися два 4-контактні конектори до нього (які «збираються» в одні 8-контактні).


Ще один можливий варіант - замикання материнської плати та корпусі. Виникати може з різних причин, але спочатку переконайтеся, що материнська плата кріпиться до корпусу за допомогою монтажних стійок і вони кріпляться саме до монтажних отворів материнської плати (з металізованими контактами для заземлення плати).

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

У тому випадку, якщо ви перед появою проблеми чистили комп'ютер від пилу, змінювали термопасту або кулер, при цьому монітор щось показує при першому включенні (ще один симптом - після першого включення комп'ютер не вимикається довше, ніж при наступних), то з великою ймовірністю ви щось зробили не так: це схоже на різкий перегрів.


Подібне може бути викликане повітряним зазором між радіатором і кришкою процесора, товстим шаром термопасти (а часом доводиться бачити і ситуацію, коли на радіаторі заводська поліетиленова або паперова наклейка і він поміщається на процесор разом з нею).


Примітка: деякі термопасти проводять електрику і при їх неправильному нанесенні можуть замикати контакти на процесорі, у цьому випадку також можлива проблема з включенням комп'ютера. В нашому блогу раніше ми писали про те, як нанести термопасту.


Додаткові пункти для перевірки (за умови, що вони застосовні у вашому конкретному випадку):


 • Чи добре встановлено відеокарту (іноді потрібно зусилля), чи підключено до неї додаткове живлення (якщо необхідно).
 • Чи ви перевіряли включення з однією планкою оперативної пам'яті в першому слоті? Чи добре вставлено оперативну пам'ять.
 • Чи був встановлений процесор правильно, чи не погнуті ніжки на ньому? 
 • Чи підключений кулер процесора до живлення.
 • Чи правильно підключена передня панель системного блоку.
 • Чи підтримує ваша материнська плата та ревізія БІОС встановлений процесор (якщо змінювались CPU чи материнська плата).
 • Якщо ви встановлювали нові пристрої SATA (диски, приводи), перевірте, чи зберігається проблема, якщо їх вимкнути.


Комп'ютер став вимикатися при запуску без будь-яких дій усередині корпусу (до цього працював нормально)


Якщо будь-які роботи, пов'язані із розкриттям корпусу та відключенням або підключенням обладнання не проводилися, проблема може бути викликана наступними пунктами:


  1.    Якщо комп'ютер досить старий – пил (і замикання), проблеми з контактами.
  2.    Блок живлення, що виходить з ладу (одна з ознак того, що справа в цьому - раніше комп'ютер вмикався не з першого, а з другого-третього і т.д. разів, відсутність сигналів БІОС про проблеми, якщо вони присутні).
  3.    Проблеми з оперативною пам'яттю, контактами у ній.
  4.    Проблеми БІОС (особливо якщо оновлювався), спробуйте скинути БІОС материнської плати.
  5.    Рідше - проблеми з материнською платою або з відеокартою (в останньому випадку рекомендовано, за наявності інтегрованого відеочіпа, зняти дискретну відеокарту і підключити монітор до вбудованого виходу).


Додатково можна спробувати такий варіант: відключіть все обладнання, крім процесора і кулера (тобто вийміть оперативну пам'ять, дискретну відеокарту, відключіть диски) і спробуйте включити комп'ютер: якщо він вмикається і не вимикається (а, наприклад, пищить - в даному випадку це нормально), далі можна встановлювати компоненти по одному (щоразу знеструмлюючи комп'ютер перед цим) для того, щоб з'ясувати, який з них збоїть.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Однак, у разі проблемного блоку живлення описаний вище підхід може не спрацювати і кращий спосіб, якщо це можливо, спробувати включити комп'ютер з іншим, гарантовано робочим блоком живлення.


Додаткова інформація


Якщо комп'ютер увімкнеться і відразу вимикається після попереднього завершення роботи Windows 10 або 8 (8.1), а повторне включення спрацьовує без проблем, можна спробувати відключити швидкий запуск Windows, а якщо це спрацює, то подбати про встановлення всіх оригінальних драйверів з сайту виробника материнської плати


Якщо ви не змогли владнати проблему самотужки, то рекомендуємо звернутися до наших спеціалістів - професіонали, які завжди готові полагодити будь-який комп’ютер.

573
0
08.07.2022
Коментарі
Залишити коментар