text_header2
0 товаров
0грн

При ввімкненні комп'ютера або ноутбука відкривається БІОС

При ввімкненні комп'ютера або ноутбука відкривається БІОС
78
0
23.06.2022

Якщо ваш комп'ютер чи ноутбук після ввімкнення живлення замість того, щоб почати завантаження сам заходить у БІОС (UEFI), з великою ймовірністю існують якісь проблеми з роботою або налаштуванням обладнання, але зазвичай нічого критичного, причину можна виявити, а проблему виправити.


У цій інструкції докладно про те, чому при включенні ПК або ноутбука може відразу відкриватися Біос і що робити в цьому випадку.


Причини автоматичного входу до БІОС при ввімкненні та способи виправити проблему


Перш ніж переходити до розбору можливих джерел проблеми, прошу звернути увагу на один нюанс: іноді при ситуації перед автоматичним відкриттям БІОС на стартовому екрані ініціалізації присутній текст, який повідомляє, про те, яка саме проблема була виявлена ​​— він може бути корисним і виключити зайві операції під час виправлення проблеми.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Параметри завантаження


Перше, на що слід звернути увагу при виникненні проблеми – параметри завантаження:


 1. Перевірте, чи правильний пристрій виставлено в якості першого пристрою завантаження в БІОС (це повинен бути ваш системний диск, або Windows Boot Manager
 2. Якщо помилка виникла після оновлення БІОС/UEFI, причиною проблеми можуть бути параметри режиму завантаження, що змінилися. Спробуйте увімкнути підтримку режиму Legacy (може називатися CSM або Compatibility Support Mode), вимкнути Secure Boot.
 3. Дії з 2-го пункту також можуть бути корисними, якщо параметри БІОС були скинуті з будь-якої іншої причини: сіла батарея, проблеми в електромережі.
 4. Якщо маєте справу з ноутбуком Asus або материнською платою цього виробника (може спрацювати і для інших виробників за наявності аналогічного параметра) перевірте, чи є опція Fast Boot при заходженні в Advanced mode по F7 (за наявності такого пункту) — якщо опція є, перемкніть її на Disabled та збережіть налаштування.


Проблеми з роботою обладнання чи його підключенням


Якщо ці методи не допомагають, з великою ймовірністю, ми маємо будь-які проблеми з обладнанням комп'ютера або ноутбука. На що слід звернути увагу:


 • У випадку, якщо в БІОС не відображаються пристрої завантаження, варто спробувати вимкнути диск (на знеструмленому комп'ютері), а потім знову підключити його. У випадку з ПК можна використовувати інший кабель. Виключати вихід диска з ладу також не варто.
 • Якщо проблема виникла після додавання нового обладнання, спробуйте його вимкнути та перевірити, чи це виправить ситуацію.
 • Увага до USB пристроїв і USB хабів: неправильна робота роз'єму або підключеного обладнання може призводити із завантаженням в БІОС, причому йдеться не тільки про флешки та аналогічні пристрої, але і, наприклад, про клавіатуру та мишу. Спробуйте відключити всі необов'язкові пристрої, тимчасово підключити іншу клавіатуру і мишу (а за їх відсутності використовувати інший тип портів для підключення, наприклад, USB 3.0 замість 2.0, а якщо це не спрацює - спробувати старт без підключених клавіатури і миші).
 • За наявності кількох накопичувачів, підключених за інтерфейсом SATA, перевірте, чи зміниться ситуація, якщо залишити підключеним тільки системний накопичувач.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше
 • Ви можете спробувати завантажити пристрій без дисків: якщо в такому сценарії замість БІОС ви бачите повідомлення про відсутність завантажувального накопичувача, можна припустити проблему з HDD або SSD, його підключенням або сумісністю (найчастіше — у випадку нещодавно встановленого M.2 SSD з неправильним інтерфейсом: SATA замість PCI-e NVMe або навпаки).
 • Офіційна підтримка Asus для даного випадку рекомендує використовувати скидання БІОС до безпечних параметрів за замовчуванням (Load optimized Defaults на вкладці Exit, у випадку з графічним інтерфейсом попередньо може знадобитися відкрити Advanced mode. Можна спробувати і на інших системах, але враховуйте: при скиданні обнуляться і параметри завантаження (наприклад, може вимкнутись підтримка Legacy і її знову потрібно ввімкнути).
 • У випадку, якщо автоматичне завантаження в БІОС почалося після того, як ви провели якісь роботи всередині ПК або ноутбука, наприклад, очищення від пилу, слід перевірити якість повторного складання: чи не забули підключити будь-що, чи щільно встановлені компоненти у своїх роз'ємах.


І ще одна можливість, яка в деяких випадках дозволяє повернути працездатність системи: спробувати виконати повне знеструмлення:

 • Для ПК – вимкнути довгим утриманням кнопки живлення, відключити від розетки, натиснути та утримувати кнопку живлення кілька секунд.
 • Для ноутбука - вимкнути довгим утриманням кнопки живлення, відключити зарядний пристрій, відключити батарею (у випадку незнімної батареї, вона зазвичай підключена до материнської плати шлейфом, який також можна відключити, але якщо не впевнені, що нічого не зіпсуєте - можливо, краще не братися ), потримати кілька секунд натиснутою кнопку живлення, знову підключити батарею, увімкнути ноутбук.


Сподіваємося інформація виявилася корисною для наших користувачів. Якщо не домопогло, то радимо звернутися до наших професіоналів, які швидко знайдуть причину проблеми та полагодять Ваш ПК чи ноутбук швидко та з гарантією якості.

78
0
23.06.2022
Коментарі
Залишити коментар