text_header2
0 товаров
0грн

Як змінити частоту оновлення екрану

Як змінити частоту оновлення екрану
1146
0
22.01.2020 08:45

У цій інструкції докладно про те, як змінити частоту оновлення на моніторі різними способами, а також про причини, за якими може не виходити виставити підтримувану вашим екраном частоту.


Зміна частоти оновлення монітора в Windows 10 і попередніх версіях ОС


Для того, щоб змінити частоту оновлення екрану монітора вбудованими засобами Windows 10 виконайте наступні прості кроки:


  1. Відкрийте параметри екрану: натискання правою кнопкою миші в порожньому місці робочого столу і вибір пункту «Параметри екрану» або Пуск - Параметри (можна просто натиснути клавіші Win + I) - Система - Дисплей.
  2. У списку доступних параметрів натисніть по пункту «Додаткові параметри дисплея». 


Додаткові параметри дисплея


  1. У розділі «Відомості про дисплеї» для потрібного монітора натисніть по «Властивості відеоадаптера для дисплея».


Властивості відеоадаптера для дисплея


  1. У наступному вікні ви можете змінити частоту оновлення двома способами. Перший - відкрити вкладку «Монітор» і виставити бажану частоту оновлення.


Монітор


  1. Другий - на вкладці «Адаптер» натиснути по пункту «Список всіх режимів» і вибрати як здатність і глибину кольору, так і частоту оновлення екрану.


Адаптер


  1. Якщо після застосування налаштувань зображення на моніторі пропало, просто почекайте 15 секунд і нічого не натискайте: параметри автоматично повернуться до початкових значень.


Те ж саме можна зробити і в Windows 8.1 або Windows 7.


Кроки 4-6 відрізнятися не будуть, а щоб відкрити вікно з потрібними параметрами натисніть правою кнопкою миші по робочому столу, виберіть пункт «Дозвіл екрану» (також можна використовувати розділ панелі управління «Екран»), а потім в параметрах дисплея натисніть по пункту «Додаткові параметри».


Додаткові параметри


Як змінити частоту оновлення екрану в ПО NVIDIA, AMD і Intel


Виробники інтегрованих і дискретних відеокарт разом з драйверами поширюють і свої власні програми для настройки параметрів зображення, що дозволяють, в тому числі, змінювати частоту оновлення екрану.


Зазвичай, необхідні настройки можна запустити одним з наступних способів:


  1. Натискання правою кнопкою миші по порожньому місці робочого столу і вибір «Панель управління NVIDIA», «Налаштування AMD Radeon» («AMD Catalyst Control Center») або «Налаштування графіки Intel».


Налаштування графіки Intel


  1. Відкрити панель керування (в Windows 10 для цього можна використовувати пошук в панелі завдань) і знайти пункт «Панель управління NVIDIA», «Налаштування графіки Intel».
  2. Знайти потрібний софт в меню Пуск або використовуючи пошук в системі.


Запустивши утиліту управління параметрами відеокарти, ви можете задати необхідні параметри, включаючи частоту оновлення екрану монітора:


  • У панелі управління Intel HD Graphics це можна зробити в розділі «Основні настройки». 


панель управління Intel HD Graphics


  • У панелі управління NVIDIA - в параметрах налаштування розширення екрану. 


панель управління NVIDIA


  • В параметрах відеокарт AMD Radeon пункт розташовується в додаткових параметрах дисплея.


Крім цього, фірмове ПЗ дозволяє створювати власні профілі з заданими вами вручну розширенням і частотою оновлення. Наприклад, у Intel це можна зробити в розділі «Користувацькерозширення», а у NVIDIA - в розділі «Зміна дозволу» - «Налаштування» - «Створити користувальницьке розширення».


Однак, враховуйте, що вони не завжди можуть працювати. Більш того, навіть підтримувані монітором і відеокартою частоти поновлення можуть працювати не завжди, про що - далі.


Не можна вибрати і встановити потрібну частоту оновлення екрану або вона відсутня в списку - що робити?


Іноді при зміні частоти оновлення екрану ви можете не виявити потрібні параметри в списку: може не бути потрібних вам 144 Гц для недавно купленого монітора, а часом - навіть цілком штатних 60 або 75 Гц.


Можливі причини неможливості вибрати правильну частоту оновлення:


  • Перш за все - драйвери відеокарти. Врахуйте, що повідомлення диспетчера пристроїв про те, що «драйвер не потребує оновлення» не означає, що у вас встановлений потрібний драйвер.
  • Для деяких «просунутих» моніторів варто також встановити драйвери. Зазвичай вони доступні на офіційному сайті виробника (завантажуйте драйвери саме для вашої моделі монітора).
  • Використана відеокарта. Наприклад, інтегроване відео Intel / AMD має значні обмеження щодо частоти оновлення екрану при використанні різних інтерфейсів і дозволів: актуальні на момент написання цієї статті версії Intel HD не дадуть вам вивести зображення 4K по HDMI з частотою вище 30 Гц і це не єдине обмеження: для інших режимів і виходів ліміт може бути на рівні 50 або 60 Гц.
  • Поточний для підключення кабель. Припустимо, у вас сучасна відеокарта і такий же монітор з високою роздільною здатністю, частотою оновлення і глибиною кольору. Обидва пристрої підтримують високі дозволу і частоту оновлення. Але потрібний кабель в комплект не входив, і ви взяли старий Display Port 1.2 або HDMI 1.4a (також подібне може статися якщо просто купити перший-ліпший дешевий кабель). Як результат - недостатня пропускна здатність, щоб забезпечити потрібні параметри відображення.
  • Особливості монітора і типів підключення. Деякі, в усьому відмінні монітори, можуть підтримувати максимальний дозвіл і частоту оновлення тільки при використанні певного типу підключення: наприклад, працювати «на повну» тільки при підключенні Display Port або USB Type-C, але мати обмеження при використанні HDMI. Уважно вивчіть інформацію на офіційному сайті, зверніть увагу на версії інтерфейсів.


Звертайтесь до професіоналив компанії VOLL які займаются обслуговуванням комп'ютерів.

 

ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше

Наші фахівці забезпечать комплексну підтримку інформаційно-технічної системи Вашої компанії. Перелік послуг включає:

  • Діагностику
  • Налаштування, налагодження, ремонт комп'ютерної техніки, серверного, мережевого устаткування
  • Забезпечення злагодженої роботи всіх елементів ІТ інфраструктури
  • Адміністрування корпоративних сервісів
  • Консультування персоналу.

ІТ аутсорсинг від VOLL - це максимально вигідна пропозиція з можливістю отримати професійне обслуговування і високий рівень сервісу за доступною ціною.

1146
0
22.01.2020 08:45
Коментарі
Залишити коментар