text_header2
0 товаров
0грн

Як змінити букву диска в Windows 10

Як змінити букву диска в Windows 10
1710
0
22.01.2020 08:10

У цій інструкції два простих способи змінити букву диска Windows 10 вбудованими засобами ОС. Враховуйте, що букву системного розділу диска (диск C :) змінити таким чином не вийде.


Перш ніж приступити, хочу звернути вашу увагу на один момент по обслуговуванню компьютерів: якщо ви міняєте букву диска, на який встановлювалися (за допомогою установників) будь-які програми, або переміщалися системні файли і папки, то після зміни букви щось може перестати запускатися або працювати очікуваним чином, так як посилання в реєстрі Windows 10 і інших розташуваннях вказуватимуть на стару букву диска.


Зміна літери диска в утиліті «Управління дисками» Windows 10


Один з найпростіших способів змінити букву диска в Windows 10 - використовувати вбудовану системну утиліту "Керування дисками".

Кроки зі зміни літери диска будуть наступними:


 1. Натисніть клавіші Win + R (Win - клавіша з емблемою Windows) на клавіатурі, введіть diskmgmt.msc в вікно «Виконати» і натисніть Enter.
 2. Натисніть правою кнопкою миші по тому диску (розділу диска), букву якого потрібно змінити і виберіть пункт «Змінити букву диска або шлях до диска». Контекстне меню можна викликати як в списку дисків у верхній частині «Управління дисками», так і в нижній частині, де присутнє графічне представлення розділів на диску.


Управління дисками


 1. У наступному вікні виберіть поточний символ диска і натисніть кнопку «Змінити».


виберіть поточний символ диска


 1. Вкажіть бажану нову букву диска і натисніть «Ок».


Вкажіть бажану нову букву диска


 1. Підтвердіть зміну букви (з'явиться кілька попереджень про те, що зміна букви диска може привести до проблем з запуском програм).


У разі, якщо вам потрібно поміняти букви між двома дисками, наприклад, D змінити на E, а E - на D (аналогічно і для інших букв і пристроїв):


 • Видаліть букву диска E (в управлінні дисками вибрати «Змінити букву диска або шлях до диска», вибрати букву, натиснути «Видалити»).
 • Призначте диску D букву E.
 • Призначте диску без букви (який був E) букву D.


Зазвичай, цього методу зміни букви диска буває досить, проте є і ще один спосіб: все це можна зробити за допомогою командного рядка.


Зміна літери диска за допомогою командного рядка в DISKPART


Зміна літери розділу диска в утиліті командного рядка DISKPART - не надто складне завдання. Але якщо ви користувач і не впевнені, що розумієте опис і логіку Ваших дій, рекомендую бути дуже обережними або відмовитися від цього методу: є ймовірність отримання проблем з доступом до важливих даних (вони нікуди не зникнуть, але будуть потрібні додаткові дії, щоб знову побачити диск в провіднику).


Щоб змінити букву диска Windows 10 за допомогою командного рядка, виконайте наступні дії:


 1. Запустіть командний рядок від імені адміністратора.
 2. По порядку використовуйте наступні команди (після введення команди натискаємо Enter для її виконання).
 3. diskpart
 4. list volume (в результаті виконання цієї команди зверніть увагу на номер тому, букву якого нам потрібно змінити, далі - N). 


list volume


 1. select volume N (цією командою ми вибираємо за номером той розділ, над яким будуть проводитися подальші команди). 


select volume N


 1. assign letter=БУКВА (задаємо вільну букву на свій розсуд, стара автоматично буде видалена з цього розділу диска). 


assign letter=БУКВА


 1. exit
 1. Закрийте командний рядок.


Готово, буква диска змінена. Якщо вам потрібно призначити букву диска, яка на даний момент зайнята іншим розділом, то спочатку видаліть її, вибравши розділ (як в 5-й команді) і використовуючи команду remove letter = видалиться_буква, потім виконайте кроки 5-6 для призначення звільнилися букви, а на завершення призначте тим же самим чином нову букву розділу, з якого вона була видалена (інакше він не буде відображатися в провіднику).

 

ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше

Наші фахівці забезпечать комплексну підтримку інформаційно-технічної системи Вашої компанії. Перелік послуг включає:

 • Діагностику
 • Налаштування, налагодження, ремонт комп'ютерної техніки, серверного, мережевого устаткування
 • Забезпечення злагодженої роботи всіх елементів ІТ інфраструктури
 • Адміністрування корпоративних сервісів
 • Консультування персоналу.

ІТ аутсорсинг від VOLL - це максимально вигідна пропозиція з можливістю отримати професійне обслуговування і високий рівень сервісу за доступною ціною.

1710
0
22.01.2020 08:10
Коментарі
Залишити коментар