text_header2
0 товаров
0грн

Як відновити дані з зовнішнього жорсткого диска

Як відновити дані з зовнішнього жорсткого диска
1039
0
21.01.2020 15:41

У цій інструкції - про те, які підходи і програми можна використовувати при обслуговуванні комп'ютерів, щоб відновити дані з зовнішнього USB жорсткого диска в різних ситуаціях втрати важливих файлів.


Дії по відновленню даних в залежності від того, що саме сталося з зовнішнім HDD


Виходячи з того, як саме були втрачені дані, можна підібрати оптимальний підхід до їх відновлення: одні методи краще підійдуть для одного випадку, інші - для іншого.


Найбільш часті ситуації:


• Важливі папки і файли були видалені (при цьому інші дані на диску залишаються і доступні)

• Жорсткий диск був відформатований

• При відкритті вмісту USB жорсткого диска Windows пропонує його відформатувати, з даними нічого не робилося, в «Управлінні дисками» диск відображається як RAW

• Комп'ютери не бачать диск, повідомляють про помилки, диск не включається


А тепер по порядку, яким чином можна вчинити в кожній з описаних ситуацій.


Відновлення даних після простого видалення


У разі, якщо все, що сталося - це просте видалення важливих файлів з диска, які тепер потрібно відновити (при цьому форматування не проводилося, інша інформація на жорсткому диску лежить недоторканою), зазвичай в цьому випадку можуть допомогти прості безкоштовні програми для відновлення даних, за умови, що поверх втрачених файлів не було записано нової інформації.


Мої рекомендації на цей випадок:


 1. Recuva — проста, російською, є в безкоштовній версії, з простим видаленням зазвичай справляється. 


Recuva


 1. Puran File Recovery — трохи складніше, але, за моєю оцінкою, більш ефективне рішення для випадків видалення файлів.
 2. PhotoRec — працює ефективно, але може здатися складною для початківців користувачів. З переваг - мультиплатформеність і підтримка найрізноманітніших файлових систем, не тільки Windows.


Як відновити дані з зовнішнього жорсткого диска після форматування


У ситуації, коли ви відформатували зовнішній жорсткий диск в іншу файлову систему, можуть допомогти і програми, зазначені вище (крім першої), проте, якщо після форматування з ним не проводилися додаткові дії, можливо, більш ефективним будуть наступні рішення (при сприятливому збігу обставин , вони можуть відразу відновити весь втрачений розділ з усіма даними):


 1. DMDE — порівняно проста, російською, є безкоштовна версія. 


DMDE


 1. TestDisk — не така проста, але цілком можна розібратися. 


TestDisk


Якщо Windows вимагає відформатувати диск або в «Управлінні дисками» він відображається як RAW


Зазвичай, така ситуація відбувається при раптових відключення живлення, а суть її зводиться до пошкодження файлової системи на диску, в результаті чого Windows не може правильно прочитати його.


Якщо справа дійсно в цьому, а не в апаратних несправності, зазвичай допомагає або проста перевірка файлової системи на помилки з їх виправленням, або відновлення втрачених розділів. Обидва варіанти описано в інструкції: Як відновити диск RAW (може працювати і в злегка інші сценарії, наприклад, коли на думку системи на диску відсутні розділи).


Зовнішній жорсткий диск ніяк не читається, не з'являється на комп'ютері, відмовляється включатися


Це, мабуть, найскладніший варіант, тому як в даному випадку початківцю складно діагностувати, в чому саме проблема. Можна рекомендувати такий порядок дій:


 1. Спробувати роботу цього ж жорсткого диска на іншому комп'ютері. Якщо там диск видно і працює, а на вашому комп'ютері - немає, можна зробити висновок що з USB HDD все в порядку і, можливо, тут допоможуть наступні кроки (незважаючи на те, що вони описані для флешки, у випадку з зовнішнім жорстким диском все те ж саме): Що робити, якщо комп'ютер не бачить флешку.
 2. Якщо на іншому комп'ютері той же результат, є ймовірність, що справа в кабелі або роз'ємі (якщо диск не включається, що зазвичай буває чутно або видно по індикатору). У цій ситуації можна розкрити корпус диска: зазвичай там знаходиться легко вилучається звичайний жорсткий диск, який можна підключити до комп'ютера за допомогою шлейфа SATA: якщо апаратних проблем з HDD немає, він буде видно в системі.
 3. Якщо ж є всі підстави вважати, що мають місце апаратні несправності зовнішнього жорсткого диска, в залежності від важливості даних варто звернутися до фахівців (як правило, роботи в цьому випадку не дуже дешеві). Головна рекомендація: звертайтеся до тих, хто займається тільки відновленням даних (тут буде помітно вище ймовірність натрапити саме на фахівця), а не повним набором від установки Windows до лікування вірусів.

 

ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше

Наші фахівці забезпечать комплексну підтримку інформаційно-технічної системи Вашої компанії. Перелік послуг включає:

 • Діагностику
 • Налаштування, налагодження, ремонт комп'ютерної техніки, серверного, мережевого устаткування
 • Забезпечення злагодженої роботи всіх елементів ІТ інфраструктури
 • Адміністрування корпоративних сервісів
 • Консультування персоналу.

ІТ аутсорсинг від VOLL - це максимально вигідна пропозиція з можливістю отримати професійне обслуговування і високий рівень сервісу за доступною ціною.

1039
0
21.01.2020 15:41
Коментарі
Залишити коментар