text_header2
0 товаров
0грн

Відновлення завантажувача Windows 10

Відновлення завантажувача Windows 10
3648
0
18.03.2019 13:17

Незалежно від того, UEFI у вас або BIOS, чи встановлена система на GPT диск з прихованим FAT32 розділом EFI завантаження або на MBR з розділом «Зарезервовано системою», дії по відновленню будуть однаковими для більшості ситуацій. Якщо ніщо з нижчеописаного не допомагає, спробуйте Скидання Windows 10 зі збереженням даних (третім способом).


Важливо: причина помилок не обов'язково криється в комп'ютерному обслуговуванні. Помилки, подібні до зазначених вище, необов'язково викликані пошкодженим завантажувачем ОС. Причиною може виявитися вставлений компакт-диск або підключений USB-накопичувач (спробуйте вийняти), новий додатковий жорсткий диск або проблеми з наявними жорстким диском (перш за все погляньте, а чи видно його в БІОС).


Автоматичне відновлення завантажувача


Середовище відновлення Windows 10 пропонує опцію відновлення при завантаженні, яке працює на диво добре і в більшості випадків виявляється достатнім (але не завжди). Щоб відновити завантажувач даними способом, виконайте наступні дії.


 • Завантажити з диска відновлення Windows 10 або завантажувальної флешки з Windows 10 в тій же розрядності, що і ваша система (диска). Для вибору накопичувача для завантаження можна використовувати Boot Menu.
 • У разі завантаження з інсталяційного накопичувача, на екрані після вибору мови внизу зліва натисніть пункт Відновлення системи.


 • Виберіть пункт Пошук і усунення несправностей, а потім - відновлення при завантаженні. Виберіть цільову операційну систему. Подальший процес буде проведений автоматично.


По завершенні ви або побачите повідомлення про те, що відновлення не вдалося, або комп'ютер автоматично перезавантажиться (не забудьте повернути завантаження з жорсткого диска в БІОС) вже в відновлену систему (але не завжди).


Якщо ж описаний метод не допоміг вирішити проблему, переходимо до більш результативному, ручного методу.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Процедура відновлення вручну


Для відновлення завантажувача вам буде потрібно або дистрибутив Windows 10 (завантажувальна флешка або диск), або диск відновлення Windows 10. Якщо ви ними не обзавелися, доведеться скористатися іншим комп'ютером для їх створення.


Примітка: якщо у вас встановлено більше одного жорсткого диска (вінчестера), то додатковий потрібно відключити. (При вимкненому комп'ютері потрібно вимкнути живлення на жорсткий диск).


Наступний етап - завантажитися з зазначеного носія, поставивши завантаження з нього в БІОС (UEFI), або використовуючи Boot Menu. Після завантаження, якщо це встановлюча флешка або диск, на екрані вибору мови натисніть клавіші Shift + F10 (відкриється командний рядок). Якщо це диск відновлення в меню виберіть Діагностика - Розширені можливості пошуку - Командний рядок.


У командному рядку введіть по порядку три команди (після кожної натискаємо Enter):

 • diskpart
 • list volume
 • exit


В результаті виконання команди list volume, ви побачите список підключених томів. Запам'ятайте букву того тома, на якому розташовуються файли Windows 10 (в процесі відновлення це може бути не розділ C, а розділ під іншою буквою).


У більшості випадків (на комп'ютері тільки одна ОС Windows 10, прихований розділ EFI або MBR в наявності), для того, щоб відновити завантажувач, досить після цього виконати одну команду:


bcdboot c:windows (де замість C може знадобитися вказати іншу букву, про що було сказано вище).


Примітка: якщо на комп'ютері кілька ОС, наприклад, Windows 10 і 8.1, ви можете виконати цю команду двічі, в першому випадку вказавши шлях до файлів однієї ОС, у другому - інший (не спрацює для Linux і XP. Для 7-ки залежить від конфігурації).Після виконання цієї команди ви побачите повідомлення про те, що файли завантаження успішно створені. Можна спробувати перезавантажити комп'ютер в звичайному режимі (вийнявши завантажувальний флешку або диск) і перевірити, чи завантажується система (після деяких збоїв завантаження відбувається не відразу після відновлення завантажувача, а після перевірки HDD або SSD і перезавантаження, також може проявитися помилка 0xc0000001, яка в цьому випадку також зазвичай виправляється простим перезавантаженням).

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Наші фахівці забезпечать комплексну підтримку інформаційно-технічної системи Вашої компанії. Перелік послуг включає:

 • Діагностику
 • Налаштування, налагодження, ремонт комп'ютерної техніки, серверного, мережевого устаткування
 • Забезпечення злагодженої роботи всіх елементів ІТ інфраструктури
 • Адміністрування корпоративних сервісів
 • Консультування персоналу.

ІТ аутсорсинг від VOLL - це максимально вигідна пропозиція з можливістю отримати професійне обслуговування і високий рівень сервісу за доступною ціною.

3648
0
18.03.2019 13:17
Коментарі
Залишити коментар