text_header2
0 товаров
0грн

У браузері вискакує реклама - як позбутися від неї

У браузері вискакує реклама - як позбутися від неї
2405
0
18.03.2019 13:16

Подібного роду спливаюча реклама з'являється в браузері Яндекс, Google Chrome, у деяких - в Опері. Ознаки одні і ті ж: при кліці в будь-якому місці будь-якого сайту з'являється спливаюче вікно з рекламою, а на тих сайтах, де ви і раніше могли бачити рекламні банери, вони підміняються на рекламу з пропозиціями розбагатіти і іншим сумнівним змістом. Ще один варіант поведінки - мимовільне відкриття нових вікон браузера, навіть коли ви не запускали його.


Якщо те ж саме ви спостерігаєте у себе, то у вас на комп'ютері є в наявності шкідлива програма (AdWare), розширення браузера, а можливо і щось ще.


Також може бути, ви вже стикалися з порадами встановити AdBlock, але я так розумію, порада не допомогла (більш того, міг і нашкодити, про що теж напишу). Почнемо виправляти ситуацію.


Як прибрати рекламу в браузері в автоматичному режимі


Для початку, щоб не заглиблюватися в хащі (а це ми зробимо далі, якщо цей спосіб не допоможе), варто спробувати скористатися спеціальними програмними засобами для видалення AdWare, в нашому випадку - «вірусу в браузері».


Через те, що розширення і програми, що викликають появу спливаючих вікон, не є в прямому сенсі цього слова вірусами, антивіруси їх «не бачать». Однак, є спеціальні засоби для видалення потенційно небажаних програм, які з цим добре справляються.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Перед тим, як використовувати далі описані способи автоматично прибрати настирливу рекламу з браузера за допомогою зазначених нижче програм, рекомендую випробувати безкоштовну утиліту AdwCleaner, яка потребує встановлення на комп'ютер, як правило, вже її виявляється досить для вирішення проблеми.


Використовуємо Malwarebytes Antimalware для того, щоб позбутися від проблеми


Malwarebytes Antimalware - безкоштовний засіб для видалення шкідливих програм, в тому числі Adware, що викликають появу реклами в Google Chrome, Яндекс браузері та інших програмах.Прибираємо рекламу за допомогою Hitman Pro


Утиліта для пошуку Adware і Malware Hitman Pro відмінно знаходить більшість небажаних речей на комп'ютері і видаляє їх. Програма платна, але ви можете повністю безкоштовно користуватися нею протягом перших 30 днів, а цього нам буде достатньо.


Завантажити програму можна з офіційного сайту http://surfright.nl/en/ (посилання на завантаження внизу сторінки). Після запуску, виберіть пункт «Я збираюся просканувати систему тільки один раз», щоб не встановлювати програму, після цього запуститься автоматичне сканування системи на шкідливі програми.Віруси, що показують рекламу знайшлися.


По завершенні сканування, ви зможете видалити шкідливі програми з вашого комп'ютера (потрібно буде безкоштовно активувати програму), які викликають вискакуванню реклами. Після цього, перезавантажте комп'ютер і подивіться, чи була вирішена проблема.


Якщо після видалення реклами в браузері він став писати, що не вдається підключитися до проксі-сервера


Після того, як вам вдалося позбутися від реклами в браузері автоматично або вручну, ви можете зіткнутися з тим, що сторінки і сайти перестали відкриватися, а браузер повідомляє, що сталася помилка при підключенні до проксі-сервера.


В цьому випадку, відкрийте панель управління Windows, змініть вигляд на «Значки», якщо у вас стоїть «Категорія» і відкрийте «Властивості оглядача» або «Властивості браузера». У властивостях перейдіть до вкладки «Підключення» і натисніть кнопку «Налаштування мережі».Увімкніть автоматичне визначення параметрів і приберіть використання проксі-сервера для локальних підключень.


Як позбутися від реклами в браузері вручну


Якщо ви дійшли до цього пункту, отже вищеописані способи не допомогли прибрати рекламу або спливаючі вікна браузера з рекламними сайтами. Спробуємо виправити це вручну.


Появу реклами викликають або процеси (запущені програми, яких ви не бачите) на комп'ютері, або розширення в браузерах Яндекс, Google Chrome, Опера (як правило, але є ще варіанти). При цьому, дуже часто користувач навіть не знає, що він встановив щось небезпечне - такі розширення і додатки можуть встановлюватися таємно, разом з іншими потрібними програмами.


Планувальник завдань


Перш ніж братися до наступних кроків, зверніть увагу на нову поведінку реклами в браузерах, яке стало актуально в кінці 2016 - початку 2017 року: запуск вікон браузера з рекламою (навіть коли браузер не запущений), який відбувається регулярно, а програми для автоматичного видалення шкідливого ПО не усувають проблему. Відбувається це через те, що вірус прописує завдання в планувальник завдань Windows, який і виробляє запуск реклами. Щоб виправити ситуацію - треба знайти і видалити це завдання з планувальника:


 • У пошуку на панелі завдань Windows 10, в меню пуск Windows 7 почніть вводити «Планувальник завдань», запустіть його (або натисніть клавіші Win + R і введіть Taskschd.msc).
 • Відкрийте розділ «Бібліотека планувальника завдань», а потім по черзі перегляньте вкладку «Дії» в кожному із завдань в списку по центру (відкрити властивості завдання можна подвійним кліком по ньому).


 • В одному із завдань ви виявите запуск браузера (шлях до браузеру) + адреси сайту, який відкривається - це і є шукане завдання. Видаліть його (правий клік по імені завдання в списку - видалити).


Після цього закрийте планувальник завдань і подивіться, чи зникла проблема. Також проблемне завдання можна виявити, використовуючи CCleaner (Сервіс - Автозавантаження - Заплановані завдання). І враховуйте, що теоретично таких завдань може бути декілька.


Видалення розширень браузера з Adware


Крім програм або «вірусів» на самому комп'ютері, реклама в браузері може з'являтися в результаті роботи встановлених розширень. Причому на сьогодні розширення з AdWare - одна з найпоширеніших причин проблеми. Зайдіть в список розширень вашого браузера:


 • У Google Chrome - кнопка налаштувань - інструменти - розширення
 • У браузері Яндекс - кнопка налаштувань - додатково - інструменти - розширення


Вимкніть всі сумнівні розширення, прибравши відповідну позначку. Дослідним шляхом ви також можете встановити, яке саме з встановлених розширень викликає поява реклами і видалити його.


Оновлення 2017: з коментарів до статті дійшов висновку, що цей крок часто пропускають, або виконують в недостатній мірі, в той час як він - головна причина появи реклами в браузері. Тому пропоную дещо інший варіант дій (більш кращий): вимкніть усі без винятку розширення в браузері (навіть яким на усі 100 довіряєте) і, якщо це спрацювало, вмикайте по одному, поки не виявите шкідливе.Що стосується сумнівності - будь-яке розширення, навіть те, яке ви використовували раніше і були всім задоволені, в будь-який момент може почати виконувати небажані дії.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Видалення програм, які викликають появу реклами


Нижче я перерахую найбільш популярні назви «програм», які викликають таку поведінку браузерів, а потім розповім, де їх можна знайти. Отже, на які назви варто звернути увагу:


 • Pirrit Suggestor, pirritdesktop.exe (та всі інші зі словом Pirrit)
 • Search Protect, Browser Protect (а також придивитися до всіх програм і розширень, що містять слово Search і Protect в назві, крім SearchIndexer - це служба Windows, її чіпати не потрібно.)
 • Conduit, Awesomehp и Babylon
 • Websocial и Webalta
 • Mobogenie
 • CodecDefaultKernel.exe
 • RSTUpdater.exe


Всі ці речі при виявленні на комп'ютері краще видаляти. Якщо у вас є підозри на якийсь інший процес, спробуйте пошукати в інтернеті: якщо багато людей шукають, як позбутися від нього - отже його теж можна додати до цього списку.


А тепер про видалення - для початку зайдіть до Панелі управління Windows - Програми та засоби і подивіться, чи немає чогось з вищевказаного в списку встановлених. Якщо є - видаліть і перезавантажте комп'ютер.Як правило, таке видалення не допомагає позбутися повністю від Adware, також вони рідко відображаються у списку встановлених програм. Наступним кроком відкрийте диспетчер завдань і у Windows 7 перейдіть на вкладку «Процеси», а в Windows 10 і 8 - на вкладку «Докладніше». Натисніть кнопку «Відображати процеси всіх користувачів». Пошукайте, чи є у списку запущених процесів файли з зазначеними іменами. Оновлення 2017: для пошуку небезпечних процесів ви можете використовувати безкоштовну програму CrowdInspect.Спробуйте натиснути правою кнопкою миші по підозрілому процесу і завершити його. Швидше за все, після цього він відразу запуститься знову (а якщо не запуститься, перевірте роботу браузера - зникла реклама і не з'явилася помилка з'єднання з проксі-сервера).


Отже, якщо процес, що викликає появу реклами знайдений, але його не виходить завершити, клікніть по ньому правою клавішею миші і виберіть пункт «Відкрити розташування файлу». Запам'ятайте, де знаходиться цей файл.Натисніть клавіші Win (клавіша з емблемою Windows) + R і введіть msconfig, після чого натисніть «Ок». На вкладці «Завантаження» встановіть «Безпечний режим» і натисніть Ок, перезавантажте комп'ютер.Після входу у безпечний режим, зайдіть в панель управління - параметри папок і включіть відображення прихованих і системних файлів, після чого зайдіть у папку, де знаходився підозрілий файл і видаліть весь її вміст. Знову запустіть msconfig, перевірте чи є щось зайве на вкладці «Автозавантаження», приберіть непотрібне. Приберіть завантаження у безпечному режимі і перезавантажте комп'ютер. Після цього перегляньте розширення у своєму браузері.


Додатково має сенс перевірити запущені служби Windows і знайти посилання на шкідливий процес в реєстрі Windows (виконайте пошук за назвою файлу).


Якщо після видалення файлів шкідливої програми браузер став показувати помилку, пов'язану з проксі-сервером - вище було описано рішення.


Зміни, що вносяться вірусом в файл hosts для підміни реклами


Крім усього іншого, Adware, через якого з'явилася реклама в браузері, вносить зміни в файлі hosts, визначити які можна по численних записах за адресами google і іншими.Зміни у файлі hosts, що викликають появу реклами


Для того, щоб виправити файл hosts, запустіть блокнот від імені адміністратора, виберіть в меню файл - відкрити, вкажіть, щоб відображалися усі файли і перейдіть в WindowsSystem32driversetc, і відкрийте файл hosts. Видаліть усі рядки нижче останньої, що починається з решітки, після чого збережіть файл.


Про розширення браузера Adblock для блокування реклами


Перше, що пробують користувачі при появі небажаної реклами - це встановлення розширення Adblock. Однак, в боротьбі з Adware і спливаючими вікнами він не особливий помічник - він блокує «штатну» рекламу на сайті, а не ту, що викликана шкідливим ПЗ на комп'ютері.


Більш того, будьте уважні при встановленні AdBlock - є багато розширень для браузера Google Chrome і Яндекс з цією назвою, і, наскільки я знаю, деякі з них самі по собі викликають появу спливаючих вікон. Рекомендую використовувати просто AdBlock і Adblock Plus (їх легко можна відрізнити від інших розширень за кількістю відгуків в магазині Chrome).Додаткова інформаціяЯкщо після описаних дій реклама зникла, але змінилася стартова сторінка в браузері, причому зміна її в налаштуваннях Chrome або Яндекс браузера не призводить до потрібного результату, ви можете просто створити нові ярлики для запуску браузера, видаливши старі. Або ж у властивостях ярлика в полі «Об'єкт» прибрати усі, що знаходиться після лапок (там буде адреса небажаної стартової сторінки). Комп'ютерне обслуговування дуже важливий момент, до нього треба підходити серйозно, так як вірусні файли можуть пошкодити важливі файли на вашому компьтере або поцупити дані з карти.

Наші фахівці забезпечать комплексну підтримку інформаційно-технічної системи Вашої компанії. Перелік послуг включає:

 • Діагностику
 • Налаштування, налагодження, ремонт комп'ютерної техніки, серверного, мережевого устаткування
 • Забезпечення злагодженої роботи всіх елементів ІТ інфраструктури
 • Адміністрування корпоративних сервісів
 • Консультування персоналу.

ІТ аутсорсинг від VOLL - це максимально вигідна пропозиція з можливістю отримати професійне обслуговування і високий рівень сервісу за доступною ціною.

2405
0
18.03.2019 13:16
Коментарі
Залишити коментар