text_header2
0 товаров
0грн

Помилка 0xc1900101 Windows 10

Помилка 0xc1900101 Windows 10
799
0
21.01.2020 15:13

Раніше ця ж помилка і з тих же причин виникала при оновленні попередніх версій ОС до Windows 10 (через Центр оновлень або за допомогою утиліти Media Creation Tool) або при установці системи шляхом запуску setup.exe в уже встановленой системі попередньої версії - помилка Windows Update c1900101 (0xC1900101) з різними цифровими кодами: 20017, 4000d, 40017, 30018 та іншими. Як правило, проблема буває викликана неможливістю програми установки звернутися до установочних файлів по тій або іншій причині, їх пошкодженням, а також несумісними драйверами устаткування, недостатнім місцем на системному розділі диска або помилками на ньому, особливостями структури розділів і рядом інших причин.


У цій інструкції - набір способів виправити помилку Windows Update c1900101 (так вона відображається в Центрі оновлень) або 0xC1900101 (так ця ж помилка показується в офіційній утиліті для поновлення і установки Windows 10). При цьому, дати гарантій того, що ці способи будуть працювати, не можу: це лише ті варіанти, які найчастіше допомагають в зазначеній ситуації, але не завжди. Гарантований спосіб уникнути цієї помилки - чиста установка Windows 10 з флешки або диска (при цьому для активації можна використовувати ключ для попередньої ліцензійної версії ОС, а якщо раніше на комп'ютері вже була встановлена ​​10-ка, ключ вводити не потрібно взагалі).


Як виправити помилку 0xc1900101 при оновленні або установці Windows 10


Отже, нижче - способи виправлення помилки c1900101 або 0xc1900101, розташовані в порядку ймовірності їх здатності вирішити проблему при установці Windows 10. Пробувати повторну установку можна, в взагаліто після кожного з пунктів. А можна виконувати їх по кілька штук - як вам буде зручніше.


Прості способи виправлення


Для початку 4 найпростіших способи, які спрацьовують частіше за інших при появі даної проблеми.

 • Видаліть антивірус - якщо на вашому комп'ютері встановлено будь-якої антивірус, щоб повністю зняти його, бажано використовуючи офіційну утиліту від розробника антивірусу (можна знайти за запитом Утиліта видалення + назва антивіруса, см. Як видалити антивірус з комп'ютера). Як причини помилки були помічені антивірусні продукти Avast, ESET, Symantec, але це цілком може відбуватися і з іншими такими програмами. Після видалення антивіруса обов'язково перезавантажте комп'ютер. Увага: такий же ефект можуть надавати утиліти для очищення комп'ютера і реєстру, що працюють в автоматичному режимі, видаліть їх теж.
 • Відключіть усі зовнішні накопичувачі і всі не потрібні для роботи пристрою, підключені по USB (включаючи кард-рідери, принтери, геймпади, USB-хаби та подібні).
 • Виконайте чисте завантаження Windows і спробуйте виконати оновлення в цьому режимі. Детальніше: Чисте завантаження Windows 10 (інструкція підійде і для чистого завантаження Windows 7 і 8).
 • Перевірте, чи достатньо вільного місця на системному розділі жорсткого диска (Диску C). В ідеалі, мати 20-30 Гб вільними.
 • Якщо помилка з'являється в Центрі оновлення, то спробуйте оновитися до Windows 10 за допомогою засобу оновлення до Windows 10 з сайту Microsoft (правда, воно може видати ту ж помилку, якщо проблема в драйверах, дисках або програмах на комп'ютері).


Якщо ніщо із зазначеного не спрацювало, переходимо до більш трудомістким способам (при цьому не поспішайте встановлювати раніше віддалений антивірус і підключати зовнішні накопичувачі).


Очищення файлів установки Windows 10 і перезавантаження


Спробуйте такий варіант:

 1. Відключіться від Інтернету.
 2. Запустіть утиліту очищення диска, натиснувши клавіші Win + R на клавіатурі, ввівши cleanmgr і натиснувши Enter.


Очищення диска С


 1. В утиліті очищення дисків натисніть «Очистити системні файли», а потім - видаліть всі тимчасові файли установки Windows.
 2. Зайдіть на диск C і, якщо на ньому є папки (приховані, так що дозволите показ прихованих папок в Панель управління - Параметри провідника - Вид) $ WINDOWS. ~ BT або $ Windows. ~ WS, видаліть їх.


Приховані папки


 1. Підключіться до Інтернету і або знову запустіть оновлення через Центр оновлень, або завантажте офіційну утиліту з сайту Майкрософт для поновлення, способи описані в згаданій вище інструкції по оновленню.


Виправлення помилки c1900101 в Центрі оновлень


Якщо помилка Windows Update c1900101 виникає при використанні поновлення через Центр оновлень Windows, спробуйте наступні дії.


 • Запустіть командний рядок від імені адміністратора і по порядку виконайте наступні команди.
 1. net stop wuauserv
 2. net stop cryptSvc
 3. net stop bits
 4. net stop msiserver
 5. ren C:WindowsSoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
 6. ren C:WindowsSystem32catroot2 catroot2.old
 7. net start wuauserv
 8. net start cryptSvc
 9. net start bits
 10. net start msiserver


 • Після виконання команд закрийте командний рядок, перезавантажте комп'ютер і знову спробуйте оновити операційну систему до Windows 10.


Оновлення з використанням образу ISO Windows 10


Не вдалося встановити Windows


Ще один простий спосіб «обійти» помилку 0xc1900101 - використовувати оригінальний образ ISO для поновлення до Windows 10. Як це зробити:


 1. Скачайте образ ISO з Windows 10 до себе на комп'ютер одним з офіційних способів (образ з «просто» Windows 10 включає в себе також і професійну редакцію, вона не представлена окремо). Детально: Як завантажити оригінальний образ ISO Windows 10.
 2. Змонтуйте його в системі (краще стандартними засобами ОС, якщо у вас Windows 8.1).
 3. Відключіться від Інтернету.
 4. Запустіть файл setup.exe з цього образу і зробіть оновлення (воно по результату не буде відрізнятися від звичайного оновлення системи).


Це основні способи виправити проблему. Але зустрічаються специфічні випадки, коли потрібні інші підходи.


Додаткові способи виправити проблему


Якщо ніщо з описаного вище не допомогло, спробуйте наступні варіанти, можливо, у вашій конкретній ситуації робочими виявляться саме вони.


 • Видаліть драйвера відеокарти і супутній софт відеокарти за допомогою Display Driver Uninstaller (див. Як видалити драйвера відеокарти).
 • Якщо в тексті помилки присутня інформація про SAFE_OS під час операції BOOT, то спробуйте відключити Secure Boot в UEFI (БІОС). Також причиною цієї помилки може бути включене шифрування дисків Bitlocker або інше.
 • Виконайте перевірку жорсткого диска за допомогою chkdsk.
 • Натисніть Win + R і введіть diskmgmt.msc - подивіться, чи не є ваш системний диск динамічним диском? Це може викликати зазначену помилку. Однак, якщо системний диск - динамічний, конвертувати його в базовий без втрати даних не вийде. Відповідно рішення тут - чиста установка Windows 10 з дистрибутива. 


Управління дисками


 • Якщо на вашому комп'ютері встановлено сторонні засоби шифрування дисків або програми на зразок Кріпто ПРО, вони можуть викликати цю помилку, зокрема, з кодом 0x40017 SECOND_BOOT. Вимкніть стороннє шифрування, видаліть такого роду утиліти.
 • Для деяких старих материнських плат, оснащених контролером FireWire IEEE +1394 допомагає його відключення в БІОС.
 • У деяких випадках виправити помилку допомагає відключення технологій Intel VT-x / Vt-d або AMD-V в БІОС.
 • Якщо у вас Windows 8 або 8.1, то можна спробувати наступні дії (попередньо зберігши важливі дані): зайдіть в параметри оновлення та відновлення і запустіть скидання Windows 8 (8.1) після того, як процедура буде завершена, не встановлюючи ніяких програм і драйверів, спробуйте виконати оновлення.
Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Наші фахівці забезпечать комплексну підтримку інформаційно-технічної системи Вашої компанії. Перелік послуг включає:

 • Діагностику
 • Налаштування, налагодження, ремонт комп'ютерної техніки, серверного, мережевого устаткування
 • Забезпечення злагодженої роботи всіх елементів ІТ інфраструктури
 • Адміністрування корпоративних сервісів
 • Консультування персоналу.

ІТ аутсорсинг від VOLL - це максимально вигідна пропозиція з можливістю отримати професійне обслуговування і високий рівень сервісу за доступною ціною.

799
0
21.01.2020 15:13
Коментарі
Залишити коментар