text_header2
0 товаров
0грн

Комп'ютер не включається

Комп'ютер не включається
17577
0
18.03.2019 13:19

Про всяк випадок зазначу, що тут розглядається лише той випадок, якщо після натискання кнопки живлення на екрані не виникає взагалі ніяких повідомлень від комп'ютера (тобто ви бачите чорний екран без попередніх написів материнської плати або ж повідомлення про те, що немає сигналу).


Якщо ж ви бачите повідомлення про те, що сталася якась помилка, то це вже не «не включається», це - не завантажується операційна система (або сталися якісь збої BIOS або UEFI).


Чому не включається комп'ютер - перший крок на шляху до з'ясування причини


Хтось може сказати, що пропоноване нижче - зайве, але особистий досвід говорить про зворотне. Якщо ваш ноутбук або комп'ютер не включається, перевірте підключення кабелів (не тільки вилка, встромлена в розетку, але і коннектор, підключений до системного блоку), працездатність самої розетки та інше, що має відношення до сполучних кабелів (можливо, працездатність самого кабелю).


Також на більшості блоків живлення є додатковий перемикач ВКЛ-ВИКЛ (зазвичай виявити її можна ззаду системного блоку). Перевірте, щоб він був в положенні «Включено» (Важливо: не переплутайте його з перемикачем 127-220 Вольт, зазвичай червоним і недоступного для простого перемикання пальцем, см. Фото нижче).  Якщо незадовго до появи проблеми ви чистили комп'ютер від пилу або встановлювали нове обладнання, а комп'ютер не включається «зовсім», тобто немає ні шуму вентиляторів, ні світла індикаторів живлення, перевірте підключення блоку живлення к коннекторам на материнській платі, а також підключення конекторів передній панелі системного блоку.


  Якщо при включенні комп'ютер шумить, але монітор не включається


  Один з найпоширеніших випадків. Деякі помилково вважають, що якщо комп'ютер гуде, кулери працюють, світлодіоди («лампочки») на системному блоці і клавіатурі (миші) світяться, то проблема не в ПК, а просто не включається монітор комп'ютера. Насправді, найчастіше це говорить про проблеми з блоком живлення комп'ютера, з оперативною пам'яттю або материнською платою.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

  У загальному випадку (для звичайного користувача, у якого немає під рукою додаткових блоків живлення, материнських плат, плат оперативної пам'яті і вольтметрів), можна спробувати виконати наступні дії для діагностики причини такої поведінки (перед описаними діями вимикайте комп'ютер з розетки, а для повного знеструмлення натисніть і потримайте кнопку живлення декілька секунд):


 • Витягнути планки оперативної пам'яті, протерти їх контакти м'яким гумовим ластиком, поставити на місце (причому краще робити це по одній платі, перевіряючи включення на кожній з них).


  • При наявності окремого виходу на монітор на материнській платі (інтегрований відеочіп), спробуйте відключити (вийняти) дискретну відеокарту, а монітор підключити к інтегрованої. Якщо після цього комп'ютер включився, спробуйте протерти контакти окремої відеокарти і встановити на місце. Якщо в цьому випадку комп'ютер знову не включається, при цьому не пищить, можливо справа в блоці живлення (при наявності дискретної відеокарти він перестав «справлятися»), а можливо - і в самій відеокарті.
  • Спробуйте (також на вимкненому комп'ютері) вийняти батарейку з материнської плати і встановити на місце. А якщо до появи проблеми ви стикалися з тим, що на комп'ютері скидається час - то й зовсім замінити її.
  • Зверніть увагу, чи немає на материнській платі роздутих конденсаторів, які можуть виглядати як на зображенні нижче. Якщо є - можливо, прийшла пора ремонту або заміни МП.   Підводячи підсумок, якщо комп'ютер включається, вентилятори працюють, але немає зображення - найчастіше справа не в моніторі і навіть не відеокарти, «топ 2» причин: оперативна пам'ять і блок живлення.


   Комп'ютер включається і відразу вимикається


   Якщо відразу після включення комп'ютер вимикається, без будь-яких писків, особливо якщо незадовго перед цим він вже включався не з першого разу, то причина, швидше за все в блоці живлення або материнської плати (зверніть увагу на пункти 2 і 4 зі списку вище).


  ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


   Але іноді це може говорити і про несправності іншого обладнання (наприклад, відеокарти, знову ж таки, зверніть увагу на пункт 2), проблеми з охолодженням процесора (особливо якщо іноді комп'ютер починає завантажуватися, а з другої або третьої спроби - вимикається відразу після включення, а незадовго до цього ви не дуже вміло міняли термопасту або чистили комп'ютер від пилу).


   Інші варіанти факторів поломки


   Існує також безліч малоймовірних, але все ж зустрічаються на практиці варіантів, серед яких доводилося стикатися з такими:

   • Комп'ютер включається тільки при наявності дискретної відеокарти, тому що внутрішня вийшла з ладу.
   • Комп'ютер включається тільки якщо вимкнути підключений до нього принтер або сканер (або інші USB пристрою, особливо якщо вони з'явилися у вас недавно).
   • Комп'ютер не включається при підключеної несправної клавіатурі або мишці.

  Наші фахівці забезпечать комплексну підтримку інформаційно-технічної системи Вашої компанії. Перелік послуг включає:

  • Діагностику
  • Налаштування, налагодження, ремонт комп'ютерної техніки, серверного, мережевого устаткування
  • Забезпечення злагодженої роботи всіх елементів ІТ інфраструктури
  • Адміністрування корпоративних сервісів
  • Консультування персоналу.

  ІТ аутсорсинг від VOLL - це максимально вигідна пропозиція з можливістю отримати професійне обслуговування і високий рівень сервісу за доступною ціною.

  17577
  0
  18.03.2019 13:19
  Коментарі
  Залишити коментар