text_header2
0 товаров
0грн

Чи можна ставити оперативну пам'ять з різною частотою, обсягом, таймингами, напругою і виробником

Чи можна ставити оперативну пам'ять з різною частотою, обсягом, таймингами, напругою і виробником
4095
0
22.01.2020 09:10

Заздалегідь обмовлюся, що вся інформація про встановлення різної оперативної пам'яті на одному пристрої наводиться для модулів RAM сучасної пам'яті DDR4 / DDR4L і DDR3 / DDR3L, на більш старому обладнанні різні нюанси з працездатністю траплялися частіше.


Різний обсяг планок оперативної пам'яті


Перше і найчастіше питання: чи можна встановлювати оперативну пам'ять різного об'єму і чи буде вона працювати. Коротка відповідь - так, все буде в порядку і працювати вона буде.


Найважливіший нюанс при установці: якщо на комп'ютері або ноутбуці буде використовуватися пам'ять різного об'єму, вона не буде працювати в двоканальному (Dual-channel) режимі. Тобто буде працювати повільніше, ніж в разі використання двох однакових за обсягом планок. Для сучасних топових систем з підтримкою чотирьохканального режиму роботи пам'яті це теж відноситься.


Зазвичай, це не помітно, але є сценарії, коли різниця проявляється і буває відчутною: наприклад, при використанні інтегрованого відео: перевага FPS при роботі пам'яті в двоканальному режимі може бути в районі 10-25%.


робота пам'яті в двоканальному режимі


Також про всяк випадок зазначу в цьому розділі ще один момент, з яким користувачі часто звертаються - про максимальний розмір планки пам'яті. Пам'ятайте: коли для вашого ноутбука з двома слотами позначений максимальний обсяг 16 Гб (числа просто для прикладу), а для ПК з 4 слотами - 32 Гб, це майже завжди означає, що ви можете встановити цей максимум тільки заповнивши всі слоти рівними за обсягом модулями RAM. Тобто в першому випадку не можна використовувати просто одну планку на 16, а в другому - дві по 16 (для інших максимумів логіка та ж сама). Однак, у випадку з ПК бувають винятки і краще ознайомитися з документацією до материнської плати.


Чи можна ставити пам'ять з різною частотою і таймингами


Відповідь на це питання для пам'яті DDR4 і DDR3 - практично завжди так. Пам'ять буде працювати. Але робитиме це на частотах і таймінгах менш продуктивною планки пам'яті. Проблем з двоканальним режимом зазвичай також не виникає (за умови однакового обсягу пам'яті кожного модуля).


Якщо з якоїсь причини частота і таймінги менш продуктивного модуля RAM не підтримуються більш швидкою планкою, то БІОС виставить ті параметри (ще нижче), які будуть безпечні і підтримуються обома модулями: така знайдеться, так як всі вони в будь-якому випадку можуть працювати з базовими параметрами для свого типу пам'яті.


Установка RAM з різною напругою — 1.35 В і 1.5 В

У продажу є модулі пам'яті DDR4 і DDR3 з напругою 1.5 вольт і модулі DDR4L і DDR3L з напруга 1.35 вольт. Чи можна їх поєднувати і чи будуть вони працювати. В даному питанні відповідь вже менш однозначна:


  • Оперативна пам'ять 1.35 В може працювати і з напругою 1.5 вольт. Таким чином, якщо спочатку на вашому ноутбуці або комп'ютері була встановлена планка з більш високою напругою, а ви додали з більш низьким - все буде в порядку.
  • Пам'ять 1.5 В не працюватиме на материнській платі, де можливе використання тільки 1.35 В. Зазвичай мова йде про ноутбуки. При цьому або ви побачите повідомлення про те, що пам'ять не підтримується при включенні ноутбука, або не побачите нічого (чорний екран).


Останній пункт має свої нюанси: справа в тому, що незважаючи на те, що на деяких ноутбуках при продажу встановлюється пам'ять з низькою напругою, вони також підтримують і більш високу напругу. Однак, якщо ви не знайшли чіткої офіційної інформації про це на офіційному сайті або в документації, краще не ризикувати.


Чи буде працювати оперативна пам'ять різних виробників на одному комп'ютері або ноутбуці


оперативна пам'ять


Так буде. За умови, що всі інші моменти і відмінності були враховані при покупці модулів пам'яті, відмінності виробників не призводять до проблем з працездатністю, хоча таке і траплялося на старих системах близько 20 років тому.


І, на завершення, щоб не зробити помилок при придбанні додаткової оперативної пам'яті, настійно рекомендую знайти офіційну документацію до вашої материнської плати (якщо мова йде про настільний комп'ютер) або вашого ноутбука, зазвичай там присутній розділ, що відноситься до апгрейду RAM. Якщо ж не вдається знайти потрібну інформацію, не соромтеся звернутися в службу підтримки виробника, зазвичай вони відповідають. Самостійне комп'ютерне обслуговування може зашкодити вашому комп'ютеру, рекомендуємо звертатися к професіоналам.

 

ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше

Наші фахівці забезпечать комплексну підтримку інформаційно-технічної системи Вашої компанії. Перелік послуг включає:

  • Діагностику
  • Налаштування, налагодження, ремонт комп'ютерної техніки, серверного, мережевого устаткування
  • Забезпечення злагодженої роботи всіх елементів ІТ інфраструктури
  • Адміністрування корпоративних сервісів
  • Консультування персоналу.

ІТ аутсорсинг від VOLL - це максимально вигідна пропозиція з можливістю отримати професійне обслуговування і високий рівень сервісу за доступною ціною.

4095
0
22.01.2020 09:10
Коментарі
Залишити коментар