text_header2
0 товаров
0грн

Активація Windows 10

Активація Windows 10
6472
0
18.03.2019 13:15

І ось, через два місяці після релізу, Microsoft опублікувала офіційну інструкцію з інформацією про процес активації нової операційної системи, всі основні моменти з нього, пов'язані з активацією Windows 10 я викладу нижче. Оновлення серпень 2016: додана нова інформація по активації в тому числі і в разі зміни обладнання, прив'язці ліцензії до облікового запису Майкрософт у версії Windows 10 1607.


Починаючи з минулого року Windows 10 підтримує активацію по ключу Windows 7, 8.1 і 8. Повідомлялося, що така активація перестане працювати з виходом Anniversary Update, але вона продовжує залишатися працездатною, в тому числі для нових образів 1607 при чистому встановленню. Ви можете використовувати його як після встановлення системи, так і при чистому встановленні за допомогою останніх образів з сайту.


Оновлення в активації Windows 10 у версії 1607


Починаючи з серпня 2016 року, в Windows 10 ліцензія (отримана шляхом безкоштовного оновлення з попередніх версій ОС) прив'язується не тільки до ідентифікатора обладнання (що описано в наступному розділі цього матеріалу), але і до даних облікового запису Microsoft при її наявності.


Це, як повідомляє Майкрософт, має допомогти у вирішенні проблем з активацією, в тому числі і при серйозну зміну обладнання комп'ютера (наприклад, при заміні материнської плати комп'ютера).

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

У разі, якщо активація виявилася не успішною, в розділі параметрів «Оновлення і безпека» - «Активація» з'явиться пункт «Пошук та усунення несправностей при активації», який, передбачається (особисто поки не підтверджено), буде враховувати ваш профіль, ліцензії, закріплені за нею, а також кількість комп'ютерів, на яких використовується ця ліцензія.


Прив'язка активації облікового запису Майкрософт відбувається автоматично до «головного» облікового запису на комп'ютері, в цьому випадку в інформації про активацію в параметрах Windows 10 версії 1607 і вище ви побачите повідомлення про те, що «Система Windows активована за допомогою цифрової ліцензії, прив'язаною до вашого профілю Майкрософт ».Якщо ж ви використовуєте локальний обліковий запис, то нижче в тому ж розділі параметрів вам буде запропоновано додати обліковий запис Microsoft, до якої і буде прив'язана активація.При додаванні, ваш локальний обліковий запис замінюється аккаунтом Майкрософт, а ліцензія виявляється прив'язаною до неї. В принципі (тут я не гарантую), ви можете видалити обліковий запис Microsoft після цього, прив'язка повинна залишитися в силі, хоча в відомостях про активацію інформація про те, що цифрова ліцензія прив'язана до облікового запису зникає.


Цифрова ліцензія як основний спосіб активації (Digital Entitlement)


Офіційна інформація підтверджує те, що було відомо і раніше: ті користувачі, які безкоштовно оновилися з Windows 7 і 8.1 до Windows 10 або купили оновлення в Windows Store, а також ті з них, які беруть участь в програмі Windows Insider, отримують активацію без необхідності введення ключа активації, через прив'язку ліцензії до обладнання (в статті Microsoft це названо Digital Entitlement, який буде офіційний переклад я поки не знаю). Оновлення: офіційно це називається Цифровий дозвіл.Що це означає для звичайного користувача: після того, як ви одного разу оновилися до Windows 10 на вашому комп'ютері, вона автоматично активується при наступних чистих установках (якщо ви оновлювалися з ліцензії).


У будь-який момент ви можете створити завантажувальну флешку або диск з Windows 10 офіційними засобами і запустити чисте встановлення (переустановку) ОС на тому ж комп'ютері або ноутбуці, пропускаючи введення ключа всюди, де його вимагають: активація системи відбудеться автоматично після підключення до Інтернету.Самостійний введення підглянутого раніше після поновлення ключа при встановленні або після неї у властивостях комп'ютера в теорії може навіть нашкодити.Важливе зауваження: на жаль, не все завжди проходить гладко (хоча зазвичай - так). На випадок, якщо щось з активацією не виходить є ще одна інструкція від Microsoft (вже російською) - довідка по помилках активації Windows 10, доступна за посиланням http://windows.microsoft.com/ru-ru/windows-10/activation-errors-windows-10


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Кому потрібен ключ активації Windows 10


Тепер про те, що стосується ключа активації: як уже було сказано, користувачі, які отримали Windows 10 шляхом оновлення не потребують в цьому ключі (більш того, як багато хто міг помітити, на різних комп'ютерах і в різних користувачів може бути один і той же ключ , якщо подивитися його одним з відомих способів), так як успішна активація залежить від нього.


Ключ продукту для встановленні і активації необхідний у випадках, коли:


 • Ви купили коробочну версію Windows 10 в магазині (ключ розташовується всередині коробки).
 • Ви купили копію Windows 10 у авторизованого рітейлера (в інтернет-магазині)
 • Ви придбали Windows 10 через Volume Licensing або MSDN
 • Ви придбали новий пристрій з передвстановленою Windows 10 (обіцяють наклейку або картку з ключем в комплекті).


Як бачите, на поточний момент часу мало кому потрібен ключ, а у тих, кому потрібен, він, найімовірніше є і питання про те, де знайти ключ активації не виникає.


Офіційна інформація Microsoft по активації тут: https://support.microsoft.com/ru-ru/help/12440/windows-10-activation


Активація після зміни конфігурації обладнання


Важливе питання, яке багатьох цікавило: а як буде спрацьовувати «прив'язана» до обладнання активація, якщо поміняти, те чи інше обладнання, особливо якщо заміна стосується ключових компонентів комп'ютера?


Microsoft відповідає і на нього: «Якщо ви оновилися до Windows 10, використовуючи безкоштовне оновлення, а після цього зробили значні апаратні зміни вашого пристрою, наприклад, заміну материнської плати, Windows 10 може більше не активуватися. За допомогою активації зверніться в службу підтримки ».


Оновлення 2016: судячи з наявної інформації, починаючи з серпня поточного року ліцензію Windows 10, отриману в рамках оновлення, можна буде прив'язувати до вашого профілю Майрософт. Робиться це з метою полегшення активації системи при зміні конфігурації обладнання, а ось як саме буде працювати - ще подивимося. Можливо, вдасться і перенести активацію на цілком інше залізо.


Висновок


Спочатку відзначу, що все це стосується тільки користувачів ліцензійних версій систем. А тепер коротка витримка з усіх питань, пов'язаних з активацією:


 • Для більшості користувачів на даний момент ключ не потрібно, його введення потрібно пропустити при чистому встановленні, якщо вона потрібна. Але це спрацює тільки після того, як ви вже отримували Windows 10 шляхом поновлення на цьому ж комп'ютері, і систему було активовано.
 • Якщо ваш копія Windows 10 вимагає активації ключем, або він у вас є і так, або відбулася яка-небудь помилка на стороні центру активації (див. Довідку по помилках, вище).
 • При зміні конфігурації обладнання активація може не спрацювати, в цьому випадку необхідно звернутися до служби підтримки Microsoft.
 • Якщо ви учасник Insider Preview, то всі останні збірки будуть активуватися автоматично для вашого профілю Microsoft (особисто мною не перевірено, чи працює це для декількох комп'ютерів, з доступної інформації теж залишилося не з


Компанія VOLL надає абонентське обслуговування комп'ютерів в Києві і може зайнятися такмі питаннями як описані в цій статті для вашої компанії.

Наші фахівці забезпечать комплексну підтримку інформаційно-технічної системи Вашої компанії. Перелік послуг включає:

 • Діагностику
 • Налаштування, налагодження, ремонт комп'ютерної техніки, серверного, мережевого устаткування
 • Забезпечення злагодженої роботи всіх елементів ІТ інфраструктури
 • Адміністрування корпоративних сервісів
 • Консультування персоналу.

ІТ аутсорсинг від VOLL - це максимально вигідна пропозиція з можливістю отримати професійне обслуговування і високий рівень сервісу за доступною ціною.

6472
0
18.03.2019 13:15
Коментарі
Залишити коментар