text_header2
0 товаров
0грн

Завантажувальна флешка Windows 10

Завантажувальна флешка Windows 10
4196
0
22.11.2019

У цій покрокової інструкції докладно про те, як створити завантажувальну флешку Windows 10 різними способами. Втім, способи не особливо змінилися в порівнянні з попередньою версією операційної системи: так само, як і раніше, нічого складного в цьому завданні немає, за винятком, хіба що можливих нюансів, пов'язаних із завантаженням EFI і Legacy в деяких випадках.


У статті описаний як офіційний метод зробити завантажувальну флешку з оригінальною Windows 10 Pro і Home x64 і 32-біт за допомогою фірмової утиліти Microsoft Installation Media Creation Tool, так і інші способи і безкоштовні програми, які допоможуть вам в запису установочного USB накопичувача з ISO образу з Windows 10 для установки ОС в системах UEFI і Legacy, на GPT і MBR диск або відновлення системи. 


Завантажувальна флешка Windows 10 офіційним методом


Відразу після виходу фінальної версії нової ОС, на сайті Microsoft з'явилася утиліта Windows 10 Installation Media Creation Tool (сьогодні Microsoft Media Creation Tool), що дозволяє створити завантажувальну флешку для подальшої установки системи, автоматично завантажує на накопичувач останню випущену фінальну версію Windows 10 і створює USB- накопичувач для завантаження як в UEFI так і в Legacy режимі, що підходить для GPT і MBR дисків HDD і SSD.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Тут важливо відзначити, що за допомогою даної програми ви отримуєте оригінальну Windows 10 Pro (Професійна, в тому числі для робітників станцій), Home (Домашня), Home для однієї мови з сайту Майкрософт. І в повній мірі така флешка підходить в тому випадку, якщо у вас або є ключ Windows 10, або на комп'ютері або ноутбуці вже була встановлена ​​ліцензійна Windows 10 або 8.1, а тепер хочете зробити нове встановлення (в цьому випадку при установці пропустіть введення ключа, натиснувши «У мене немає ключа продукту», система активується автоматично при підключенні до Інтернету). Ви можете встановити Windows 10 з такого USB накопичувача і без виконання цих умов і працювати без активації (без особливих обмежень), або активувати її ключем від попередньої версії системи.


Кроки по створенню завантажувальної флешки Windows 10 офіційним способом будуть виглядати наступним чином, сам накопичувач бажано підключити відразу, розмір - не менше 8 Гб, дані з неї в процесі будуть видалені:

 1. Завантажити утиліту для створення завантажувальної флешки Windows 10 Microsoft Installation Media Creation Tool можна з офіційного сайту https://www.microsoft.com/ru-ru/software-download/windows10, натиснувши кнопку «Завантажити засіб зараз».


  Завантаження утиліти для створення завантажувальної флешки

 2. Запустіть завантажену утиліту і прийміть умови ліцензійної угоди.


  Запуск утиліти

 3. Виберіть пункт «Створити інсталяційний носій USB флеш пам'яті» і натисніть «Далі».


  Створити інсталяційний носій USB флеш пам'яті

 4. Через деякий час з'явиться вікно вибору архітектури, мови системи та її випуску. За замовчуванням встановлено рекомендовані параметри, згідно із характеристиками поточної системи, але знявши позначку, ви можете вибрати іншу мову або розрядність - 64-біт або 32-біт. Враховуйте, що в одному образі містяться відразу всі редакції Windows 10: в полі випуск нічого поміняти не можна, вибір професійної або домашньої версії ОС відбувається під час установки.


  Вибір мови, архітектури і випуска

 5. У разі, якщо ви зняли позначку «Використовувати рекомендовані параметри для цього комп'ютера» і вибрали іншу розрядність або мову, ви побачите попередження: «Переконайтеся, що випуск установчого носія відповідає випуску Windows на комп'ютері, на якому ви будете його використовувати». З огляду на, що на даним момент часу в образі містяться відразу всі випуски Windows 10, зазвичай на це попередження не слід звертати увагу.


  попередження

 6. Виберіть пункт «USB флеш-пам'яті», якщо потрібно, щоб програма сама записала завантажувальну установчу флешку, або, при бажанні, ви можете вибрати пункт «ISO-файл», щоб завантажити оригінальний образ Windows 10 і записати його на USB або DVD самостійно.


  вибір накопичувача

 7. Виберіть накопичувач, який буде використовуватися зі списку. Важливо: всі дані з флешки або зовнішнього жорсткого диска (з усіх його розділів) будуть видалені. При цьому, якщо ви створюєте інсталяційний накопичувач на зовнішньому жорсткому диску або на USB накопичувачі розміром більше 32 Гб, вам знадобляться відомості в розділі «Додаткова інформація» в кінці цієї інструкції.


  вибір USB накопичувача

 8. Почнеться скачування файлів установки Windows 10, а потім - їх запис на флешку: Створення інсталяційного накопичувача. Ці етапи можуть зайняти тривалий час.


  Створення накопичення

 9. По завершенні ви отримаєте повідомлення «USB флеш-пам'яті готово», можна закрити утиліту і використовувати створений накопичувач.


  USB флеш-пам'яті

Після закінчення у вас буде готовий накопичувач з оригінальною Windows 10 останньої версії, який стане в нагоді не тільки для чистої установки системи на системах UEFI і Legacy (CSM), але і для її відновлення в разі збоїв.


Створення завантажувальної флешки Windows 10 без програм


Ви можете зробити завантажувальну флешку Windows 10 взагалі без програм: це вимагає, щоб ваша материнська плата (на тому комп'ютері, де буде використовуватися завантажувальна флешка) була з ПО UEFI (більшість материнських плат останніх років), тобто підтримувала EFI-завантаження, а установка проводилася на диск HDD або SSD з таблицею розділів GPT (або було не критичним видалення всіх розділів з нього).

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Вам буде потрібно: образ ISO з системою і USB накопичувач відповідного обсягу, відформатований в FAT32 (обов'язковий пункт для даного способу). Причому якщо він вже в відповідно до файлової системи, наявні дані з нього видаляти не обов'язково. Самі ж дії зі створення завантажувальної флешки Windows 10 складаються з наступних кроків:


 1. Змонтуйте образ Windows 10 в системі, в останніх версіях ОС це можна зробити, натиснувши по файлу образу правою кнопкою миші і вибравши пункт «Підключити».


  засоби роботиз образом диска

 2. Скопіюйте весь вміст, всі файли і папки, з змонтованого образу на USB накопичувач.


  монтований образ


Готово. Тепер, за умови, що на комп'ютері виставлений режим завантаження UEFI, ви можете легко завантажитися і встановити Windows 10 з виготовленого накопичувача. Для того, щоб вибрати завантаження з флешки, найкраще скористатися Boot Menu материнської плати.


Використання Rufus для запису установочного USB


Якщо ваш комп'ютер або ноутбук не має UEFI (тобто у вас звичайний БІОС) або з якоїсь іншої причини попередній спосіб не підійшов, Rufus - відмінна програма (і російською мовою), щоб швидко зробити завантажувальну USB флешку для установки Windows 10 для найрізноманітніших систем.


властивості диска

У програмі досить вказати USB накопичувач, на який буде зроблений запис, натиснути кнопку «Вибрати», щоб вказати шлях до образу ISO з Windows 10 (також ви можете завантажити Windows 10 прямо в Rufus), а в полі «Параметри образу»вказати «Стандартна установка Windows».


Також слід звернути увагу на вибір пунктів в «Схема розділу» і «Цільова система». У загальному випадку, при виборі слід виходити з такого:

 • При підключенні комп'ютера зі звичайним БІОС або для установки Windows 10 на комп'ютері з UEFI на диск MBR вибираємо «MBR» в якості схеми розділів і «BIOS або UEFI-CSM» в цільовій системі.
 • При підключенні комп'ютера з UEFI для установки на GPT диск вибираємо відповідні параметри.


Після цього досить натиснути «Старт» і дочекатися завершення копіювання файлів на флешку. Більш докладно про доступні налаштування в програмі, відео інструкція і офіційний сайт утиліти - Завантажувальна флешка Windows 10 в Rufus.


Завантажувальна флешка Windows 10 за допомогою UltraISO


Програма UltraISO, служить для створення, зміни та запису ISO образів, дуже популярна у користувачів і, в тому числі, може бути використана для того, щоб зробити завантажувальну флешку.

Процес створення складається з наступних кроків:


 1. Відкрити образ ISO Windows 10 в UltraISO через меню Файл - Відкрити.
 2. У пункті меню «Самозавантаження» вибрати пункт «Записати образ жорсткого диска».


  Записати образ жорсткого диска

 3. За допомогою майстра записати інсталяційний образ на USB накопичувач, будь-які параметри зазвичай міняти не потрібно.


  write disk image

Більш детально процес описаний у мене в керівництві Створення завантажувальної флешки в UltraISO.


Програма Windows 7 USB/DVD Download Tool


Офіційна безкоштовна утиліта Microsoft, спочатку створена для запису образу Windows 7 на DVD-диск або USB накопичувач втратила актуальності і з виходом нових версій ОС - її все так же можна використовувати, якщо вам потрібен дистрибутив для установки.


Процес створення завантажувальної флешки Windows 10 в даній програмі складається з 4-х кроків:


 1. Виберіть образ ISO з Windows 10 на вашому комп'ютері і натисніть «Next» (Далі). 


  Вибір образа ISO

 2. Виберіть: USB device - для завантажувальної флешки або DVD - для створення диска. 


  Вибір USB device

 3. Виберіть USB накопичувач зі списку. Натисніть кнопку «Begin copying» (з'явиться попередження про те, що всі дані з флешки будуть видалені). 


  Вибір USB накопичувача

 4. Дочекайтеся закінчення процесу копіювання файлів. 


  процесу копіювання файлів

На цьому створення Flash-диска завершено, можна починати ним користуватися.

Завантажити Windows 7 USB / DVD Download Tool на даний момент можна зі сторінки на офіційному сайті Майкрософт — https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=56485


WinSetupFromUSB для створення Мультизагрузочной флешки


WinSetupFromUSB — одні з моїх улюблених програм для цілей запису завантажувальних і Мультизавантажувальний USB. Її можна використовувати і для Windows 10, причому за допомогою програми ви можете створити одну флешку з різними образами Windows 10.


WinSetupFromUSB


Процес (в базовому варіанті, без обліку нюансів) буде складатися з вибору USB накопичувача, установки позначки «Autoformat it with FBinst» (в разі якщо образ не додається до вже наявних на флешці), вказівки шляху до ISO образу Windows 10 (в поле для Windows Vista, 7, 8, 10) і натискання кнопки «Go».


Додаткова інформація


Деякі додаткові відомості, які можуть бути корисні в контексті створення завантажувальної флешки Windows 10:

 • Завантажитися з флешки найпростіше, використовуючи Boot Menu, а не змінюючи параметри завантаження в БІОС або UEFI. Якщо в меню завантаження накопичувач відображається 2 рази - з позначкою UEFI (або EFI) і без неї, для установки на GPT диск вибирайте з позначкою, для установки на MBR - без позначки.
 • Останнім часом набув кілька коментарів про те, що при використанні зовнішнього USB диска (HDD) для створення завантажувального накопичувача, він набуває файлову систему FAT32 і його обсяг змінюється: в даній ситуації, після того, як файли установки на диску більше не потрібні, натисніть клавіші Win + R, введіть diskmgmt.msc і в управлінні дисками видаліть всі розділи з цього накопичувача, після чого відформатуйте його з потрібною вам файлової системою.
 • Установку з флешки можна провести не тільки завантажившись з неї в БІОС, а й запустивши файл setup.exe з накопичувача: єдина умова в даному випадку - розрядність встановлюваної системи повинна збігатися з установлюваної (а на комп'ютері повинна бути встановлена система не старше Windows 7) . Якщо ж вам потрібно поміняти 32-біт на 64-біт, то установку слід проводити як описано в матеріалі Установка Windows 10 з флешки.
 • Після роботи офіційної утиліти Майкрософт для створення інсталяційного USB на диску можуть залишитися папки ESD і Windows.BT, їх можна видалити.


По суті, для того, щоб зробити установчу флешку Windows 10 підходять всі способи, які працюють для Windows 8.1, в тому числі через командний рядок, численні програми для створення завантажувальної флешки. Так що, якщо вам не вистачило описаних вище варіантів, ви можете сміливо використовувати будь-який інший для попередньої версії ОС.

 

4196
0
22.11.2019
Коментарі
Залишити коментар