text_header2
0 товаров
0грн

Як знайти великі файли в Windows 10

Як знайти великі файли в Windows 10
599
0
26.11.2021

Розбираючись, що саме на диску займає найбільшу кількість місця, ви можете захотіти знайти тільки великі файли. Один із способів зробити це - використовувати сторонні програми, про які в окремій статті Як дізнатися, чим зайняте місце на диску в Windows, але можна обійтися і без них.


Використання провідника для пошуку великих файлів


Перший спосіб - використовувати провідник, в ньому є можливість швидкого пошуку всіх файлів, розмір яких перевищує 1 Гб, або, при бажанні - 100 Мб, а можна задати потрібний розмір і вручну.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


  1. Відкрийте провідник, а в ньому - виберіть розташування (в панелі ліворуч), де потрібно знайти великі файли, можна вибрати окремий HDD або SSD, або цілком «Цей комп'ютер».
  2. В поле пошуку праворуч угорі вікна провідника введіть (без лапок): «розмір: гігантський» для файлів більше 1 Гб або «розмір: великий» для файлів більше 100 Мб.
  3. Натисніть Enter і дочекайтеся появи результатів пошуку в вікні провідника
Ще одна можливість при використанні провідника - введення в якості фільтра для пошуку «розмір:> 500Мб» (число мегабайт можна міняти на своє) для пошуку файлів, розмір яких перевищує зазначений.


Перейти в папку з будь-яким з знайдених файлів можна, натиснувши по ньому правою кнопкою миші і вибравши пункт «Розташування файлу», а вже там виконувати дії з видалення, якщо це необхідно. Увага: для видалення системних файлів (за умови, що воно можливе) використовуйте спеціально призначені для цього вбудовані засоби Windows 10 або стороннє ПЗ


Пошук великих файлів за допомогою командного рядка


Ще одна можливість - спеціальні команди в командному рядку, які, по суті, роблять те ж саме, що тільки що було продемонстровано при використанні провідника.


  1. Запустіть командний рядок, краще від імені адміністратора - так ви отримаєте менше повідомлень про помилки при доступі до системних папок.
  2. Перейдіть в ній на потрібний диск, наприклад, введіть cd C: \ і натисніть Enter для переходу в корінь диска C. Для переходу в коріння не системного диска, просто введіть його букву з двокрапкою, наприклад, D:
  3. Введіть команду forfiles / s / c "cmd / c if @fsize GTR 1073741824 echo @path"
  4. В результаті буде видано список розташувань файлів, розмір яких перевищує зазначений.
У прикладі в якості розміру використовується 1 Гб, число вийшло з 1024 (КБ) помноженого на 1024 двічі.


Перегляд інформації про великих папках в параметрах Windows 10


Якщо зайти в Параметри Windows 10, в розділ «Система» - «Пам'ять», там ви побачите відомості про зайняте місце на диску і список категорій, а при натисканні на пункт «Показати більше категорій» інформація стане більш детальної.
При кліці по кожному пункту в категоріях для нього буде доступна більш детальна інформація про зайняте місце, а в контексті пошуку великих папок, що не відносяться безпосередньо до встановленими програмами або системних файлів, оптимальним буде натиснути по пункту «Інше» для відображення необхідної інформації.
Наприклад, з зображення вище видно, що папка NVIDIA в корені диска C у мене займає близько гігабайти, причому це не самі драйвери відеокарти, а лише установники, які мені вже не потрібні - видаляємо.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

599
0
26.11.2021
Коментарі
Залишити коментар