text_header2
0 товаров
0грн

Як змінити розширення екрану Windows 10

Як змінити розширення екрану Windows 10
6986
0
26.11.2019

У цій інструкції покроково описано способи змінити розширення екрана в Windows 10, а також представлені рішення можливих проблем, що мають відношення до вирішення: недоступне потрібне розширення, зображення виглядає розмитим або дрібним і іншим. 


Перш ніж говорити безпосередньо про зміну розширення, напишу кілька можливих корисних для початківців користувачів речей. 


Розширення екрану монітора визначає кількість точок по горизонталі і вертикалі в зображенні. При більш високій роздільній здатності зображення, як правило, виглядає дрібніше. Для сучасних рідкокристалічних моніторів, щоб уникнути видимих «дефектів»картинки слід встановлювати розширення, рівне фізичному вирішенню екрану (дізнатися яке можна з його технічних характеристик).


Зміна розширення екрану в настройках Windows 10


Перший і самий простий спосіб зміни розширення - вхід в новий інтерфейс налаштувань Windows 10 в розділ «Дисплей» (або «Екран» в ранніх версіях ОС):

 1. Швидше за все відкрити параметри екрану можна наступним методом: натиснути правою кнопкою миші по робочому столу і вибрати пункт меню «Параметри екрану».


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


 1. Переконайтеся, що в списку ліворуч обраний пункт «Дисплей». Внизу сторінки ви побачите пункт для зміни розширення екрану (в більш ранніх версіях Windows 10 потрібно спочатку відкрити «Додаткові параметри екрану», де ви побачите можливість зміни розширення). Якщо у вас кілька моніторів, то вибравши відповідний монітор ви зможете встановити для нього своє власне розширення.


  Дисплей

 1. Після вибору розширення екрану, настройки застосовуються відразу (в останній версії системи, раніше було потрібно натиснути кнопку «Застосувати»). При цьому, якщо раптом зображення з екрану пропаде, не робіть ніяких дій: через 15 секунд, якщо не підтвердити зміни, розширення повернеться до вихідного.


  Збереження параметрів

 1. Якщо на тій же сторінці параметрів відкрити пункт «Додаткові параметри дисплея» - «Властивості відеоадаптера для дисплея», а потім натиснути по пункту «Список всіх режимів», ви побачите вікно з доступними режимами, глибиною кольоровості і частотою оновлення екрану, які також можна застосувати для зміни розширення.


  Список режимів

Якщо вибір розширення не доступний, повинна допомогти інструкція: Чи не змінюється розширення екрану Windows 10.


Нагадаю: якщо при установці розширення екрана, яке рекомендується Windows 10 текст і елементи здаються вам дрібними, не слід збільшувати їх за допомогою установки розширення, яке не відповідає фізичному розширенню матриці монітора: це веде до спотворень. Краще використовувати вбудовані засоби масштабування і зміни розмірів шрифту і іконок, доступні в системі.


Зміна розширення екрану монітора за допомогою утиліт відеокарти


При установці драйверів популярних відеокарт від NVIDIA, AMD або Intel, в панель управління (а також в меню по правому кліку на робочому столі) додається утиліта настройки цієї відеокарти - панель управління NVIDIA, AMD Catalyst для управління графікою Radeon, панель управління графіки Intel HD. Для входу в панель керування ви можете використовувати пошук в панелі завдань Windows 10, а після входу в неї, щоб побачити потрібний елемент поле «Перегляд» справа вгорі змініть з «Категорії» на «Значки».


Панель управління NVIDIA

У цих утиліти, крім іншого, є і можливість змінити роздільну здатність екрана монітора, приклад - на скріншоті вище.


За допомогою панелі керування


Розширення екрану також можна змінити в панелі управління в більш знайомому «старому» інтерфейсі параметрів екрану. Оновлення: зазначену можливість зміни розширення прибрали в останніх версія Windows 10 - при виборі відповідних пунктів ви потрапите в нові Параметри системи.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Для цього, зайдіть в панель управління (вид: значки) і виберіть пункт «Екран» (або наберіть «Екран» в полі пошуку - на момент написання статті він видає саме елемент панелі керування, а не налаштувань Windows 10).


Панель управління елементами


У списку ліворуч виберіть пункт «Налаштування розширення екрану» і вкажіть потрібне розширення для одного або декількох моніторів. При натисканні «Застосувати» ви також, як і в попередньому способі можете або підтвердити, або скасувати зміни (або почекати, і вони відмінятися самі).


Розширення екрану

Проблеми при виборі розширення


У Windows 10 є вбудована підтримка розширення 4K і 8K, а за замовчуванням система вибирає оптимальну роздільну здатність для вашого екрану (відповідні його характеристикам). Однак, при деяких типах підключення і для деяких моніторів автоматичне визначення може й не спрацювати, а в списку доступних розширеньви можете не побачити потрібного.


У цьому випадку спробуйте наступні варіанти:

 1. У вікні додаткових параметрів екрану (в новому інтерфейсі налаштувань) внизу виберіть пункт «Властивості графічного адаптера», а потім натисніть кнопку «Список всіх режимів». І подивіться, чи є в списку необхіде розширення. У властивості адаптера також можна потрапити через «Додаткові параметри» у вікні зміни розширення екрану панелі управління з другого способу.


  Додаткові параметри

 1. Перевірте, а чи у вас останні офіційні драйвера відеокарти. Крім цього, при оновленні до Windows 10 навіть вони можуть працювати неправильно. Можливо, вам варто виконати їх чисту установку, див. Установка драйверів NVidia в Windows 10 (підійде для AMD и Intel).

 2. Для деяких нестандартних моніторів можуть знадобитися власні драйвера. Перевірте, чи немає таких на сайті виробника для вашої моделі.

 3. Проблеми з установкою розширення також можуть виникати при використанні перехідників, адаптерів і китайських HDMI кабелів для підключення монітора. Варто спробувати інший варіант підключення, якщо можливо.


Ще одна типова проблема при зміні розширення - неякісне зображення на екрані (у цьому контексті може стати в нагоді: Погана якість зображення по HDMI на моніторі). Це може бути викликано тим, що встановлюється зображення, яке не відповідає фізичному вирішенню монітора. А робиться це, як правило, тому, що зображення занадто дрібне. В цьому випадку краще повернути рекомендоване розширення, після чого збільшити масштаб (правий клік по робочому столу - параметри екрану - зміна розміру тексту, додатків та інших елементів) і перезавантажити комп'ютер.

 

6986
0
26.11.2019
Коментарі
Залишити коментар