text_header2
0 товаров
0грн

Як змінити файл hosts

Як змінити файл hosts
1070
0
05.05.2020

У деяких ситуаціях може знадобитися змінити файл hosts в Windows 10, 8.1 або Windows 7. Іноді причина тому - віруси і шкідливі програми, що вносять зміни в hosts, через що не виходить зайти на певні сайти, а іноді ви і самі можете захотіти відредагувати цей файл для того, щоб обмежити доступ до будь-якого сайту.


У цій інструкції докладно про те, як змінити hosts в Windows, про способи виправити цей файл і повернути його до первісного стану вбудованими засобами системи і за допомогою сторонніх програм, а також деякі додаткові нюанси, які можуть бути корисні.


Зміна файлу hosts в блокноті


Вміст файлу hosts являє собою набір записів з IP-адреси і URL. Наприклад, рядок «127.0.0.1 vk.com» (без лапок) означатиме, що при відкритті в браузері адреси vk.com, буде відкриватися не справжній IP-адресу ВК, а вказану адресу з файлу hosts. Всі рядки файлу hosts, що починаються зі значка решітки є коментарями, тобто їх вміст, зміна або видалення ніяк не впливає на роботу.


Найпростіший спосіб редагування файлу hosts - використовувати вбудований текстовий редактор «Блокнот». Самий важливі момент, який потрібно врахувати: текстовий редактор повинен запускатися від імені адміністратора, в іншому випадку ви не зможете зберегти зроблені зміни. Окремо опишу як виконати необхідне в різних версіях Windows, хоча за своєю суттю кроки відрізнятися не будуть.


Як змінити hosts в Windows 10 за допомогою блокнота


Для редагування файлу hosts в Windows 10 використовуйте наступні прості кроки:

  1. Почніть вводити «Блокнот» в поле пошуку на панелі завдань. Коли потрібний результат буде знайдений, натисніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт «Запуск від імені адміністратора».


Відкрити і вкажіть шлях до файлу hosts


  1. У меню блокнота виберіть Файл - Відкрити і вкажіть шлях до файлу hosts в папці C: Windows System32 drivers etc. Якщо в цій папці є кілька файлів з таким ім'ям, відкривайте той, який не має ніякого розширення.
  2. Внесіть необхідні зміни в файл hosts, додайте або видаліть рядки відповідностей IP і URL, після чого збережіть файл через меню.


Готово, файл відредагований. Зміни можуть вступити в дію не відразу, а тільки після перезавантаження комп'ютера.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Редагування hosts в Windows 8.1 або 8


Для запуску блокнота від імені Адміністратора в Windows 8.1 і 8 перебуваючи на початковому екрані з плитками, почніть набирати слово «Блокнот», коли він з'явиться в пошуку, клікніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть «Запуск від імені адміністратора».


запуск блокнота від імені Адміністратора в Windows 8.1 і 8


У блокноті натисніть «Файл» - «Відкрити», після чого справа від «Файл» замість «Текстові документи» виберіть пункт «Всі файли» (в іншому випадку, зайшовши в потрібну папку ви побачите «Нема елементів, які відповідають умовам пошуку») і після цього відкрийте файл hosts, який знаходиться в папці C:WindowsSystem32driversetc.


Відкриття файлу hosts


Може виявитися, що в цій папці не один, а два hosts або навіть більше. Відкривати слід той, який не має ніякого розширення.


не один, а два hosts або навіть більше


За замовчуванням, даний файл в Windows виглядає як на малюнку вище (крім останнього рядка). У верхній частині - коментарі про те, для чого потрібен цей файл (можуть бути і російською, це не важливо), а в нижній ми можемо додавати необхідні рядки. Перша частина означає адресу, на який будуть перенаправлятися запити, а друга - які саме запити.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Наприклад, якщо ми додамо в файл hosts рядок 127.0.0.1 odnoklassniki.ru, то у нас не будуть відкриватися однокласники (адреса 127.0.0.1 зарезервований системою за локальним комп'ютером і якщо у вас на ньому не запущений http сервер, то нічого не відкриється, а можна ввести 0.0.0.0, тоді сайт точно не буде відкриватися).


не запущений http сервер


Після того, як були внесені всі необхідні правки, збережіть файл. (Для того, щоб зміни вступили в силу, може знадобитися перезавантаження комп'ютера).


Windows 7


Для зміни hosts в Windows 7 вам також потрібно запустити блокнот від імені адміністратора, для цього ви можете знайти його в меню «Пуск» і натиснути правою кнопкою миші, після чого вибрати запуск від імені адміністратора.


Для зміни hosts в Windows 7


Після цього, також, як і в попередніх прикладах, ви можете відкрити файл і вносити необхідні зміни в ньому.


Як змінити або виправити файл hosts за допомогою сторонніх безкоштовних програм


Багато сторонні програми для виправлення проблем роботи мережі, настройки Windows або видалення шкідливих програм містять також і можливості зміни або виправлення файлу hosts. Наведу два приклади. У безкоштовній програмі DISM ++ для настройки функцій Windows 10 з багатьма додатковими функціями в розділі «Додатково» присутній пункт «Редактор hosts».


безкоштовна програма DISM ++ для настройки функцій Windows 10


Все, що він робить - запускає все тей же блокнот, але вже з правами адміністратора і відкритим потрібним файлом. Користувачеві залишається лише внести зміни і зберегти файл.


З огляду на те, що небажані зміни файлу hosts зазвичай з'являються в результаті роботи шкідливих програм, логічно, що кошти для їх видалення можуть містити і функції виправлення цього файлу. Є така опція і в популярному безкоштовному сканері AdwCleaner.


популярний безкоштовний сканер AdwCleaner


Досить зайти в налаштування програми, включити пункт «Скинути файл hosts», після чого на головній вкладці AdwCleaner виконати сканування і очищення. У процесі також буде виправлений і hosts.


Створення ярлика для зміни hosts


Якщо вам часто доводиться виправляти hosts, то ви можете створити ярлик, який буде автоматично запускати блокнот з відкритим файлом в режимі адміністратора.


Створення ярлика для зміни hosts


Для цього клікніть правою кнопкою мишки в будь-якому вільному місці робочого столу, виберіть «Створити» - «Ярлик» і в полі «Вкажіть розташування об'єкта» введіть: notepad c:windowssystem32driversetchosts


Потім натисніть «Далі» і вкажіть ім'я ярлика. Тепер, клікніть правою кнопкою миші по створеному ярлику, виберіть «Властивості», на вкладці «Ярлик» натисніть кнопку «Додатково» і вкажіть, щоб програма запускалася від імені адміністратора (інакше у нас не вийде зберегти файл hosts).


Додаткові властивості


Сподіваємося, що інформація про зміну файлу hosts була для вас корисною і допогла вирішити поставлені завдання.

1070
0
05.05.2020
Коментарі
Залишити коментар