text_header2
0 товаров
0грн

Як зайти в безпечний режим Windows 10

Як зайти в безпечний режим Windows 10
712
0
18.03.2021

Розглянемо кілька способів зайти в безпечний режим Windows 10 в тих випадках, коли система запускається і Ви можете в неї зайти, а також коли запуск або вхід в ОС з тих чи інших причин неможливий. На жаль, знайомий багатьом шлях запуску безпечного режиму через F8 більше не працює, а тому доведеться користуватися іншими методами. 


Вхід в безпечний режим через конфігурацію системи msconfig


Перший, і напевно, багатьом знайомий спосіб запустити безпечний режим Windows 10 (він працює і в попередніх версіях ОС) - використовувати вбудовану утиліту конфігурації системи. Мінус методу - неможливість потрапити в безпечний режим, якщо система не запускається. Необхідні кроки:


  1. Натисніть клавіші Win + R на клавіатурі (Win - клавіша з емблемою Windows), введіть msconfig у вікно «Виконати» і натисніть Enter.
  2. У спливаючому вікні «Конфігурація системи» перейдіть на вкладку «Завантаження», виберіть ту ОС (зазвичай присутня лише один пункт меню і вибирати не потрібно), яка повинна запускатися в безпечному режимі і відзначте пункт «Безпечний режим».
  3. При цьому, для нього існують кілька варіантів безпечного режиму завантаження: мінімальна - запуск «звичайного» безпечного режиму, з робочим столом і мінімальним набором драйверів і служб; інша оболонка - безпечний режим з підтримкою командного рядка; мережу - запуск з підтримкою мережі.По завершенні, натисніть «Ок» і перезавантажте комп'ютер, Windows 10 запускається в захищеному режимі.

Потім, щоб повернути звичайний режим запуску, тим же методом знову використовуйте msconfig, але в цей раз зніміть встановлену раніше позначку запуску безпечного режиму, застосуєте налаштування і перезавантажте ПК або ноутбук.


Запуск безпечного режиму через особливі варіанти завантаження


Даний спосіб запуску безпечного режиму Windows 10 в загальному випадку також вимагає, щоб ОС на комп'ютері запускалася. Однак, є дві варіації цього способу, що дозволяють зайти в безпечний режим, навіть якщо вхід в систему або її запуск неможливий, які теж розглянемо нижче.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Загалом спосіб передбачає виконання наступних простих кроків:
Відкрити Параметри (значок шестерінки в меню Пуск або клавіші Win + I), зайти в пункт «Оновлення та безпеку», вибрати «Відновлення» і в пункті «Особливі варіанти завантаження» натиснути «Перезавантажити зараз». (В деяких системах даний пункт може бути відсутнім. У цьому випадку, для входу в безпечний режим використовуйте наступний спосіб).Вибрати «Пошук і усунення несправностей» - «Додаткові параметри» - «Параметри завантаження». Якщо пункт «Параметри завантаження» відсутній, натисніть «Додаткові параметри відновлення». На більш ранніх версіях Windows 10 шлях такий: «Діагностика» - «Додаткові параметри» - «Параметри завантаження». І натиснути кнопку «Перезавантажити».В налаштуваннях завантаження, які з'являться після перезапуску системи, натиснути клавіші від 4 (або F4) до 6 (або F6) для запуску відповідного варіанту безпечного режиму.Як додати пункт «Безпечний режим» в меню завантаження Windows 10


При необхідності убезпечити себе від можливих проблем або якщо ви часто використовуєте безпечний режим Windows 10, ви можете додати його в меню завантаження вашого комп'ютера або ноутбука:

Запустіть командний рядок від імені адміністратора і використовуйте наступні команди, натискаючи Enter після кожної з них. Після виконання першої команди відобразиться ідентифікатор GUID, який потрібно буде використовувати у другій команді.

  • bcdedit /copy {default} /d "Безопасный режим"
  • bcdedit /set {отобразившийся_GUID} safeboot minimal
  • 5add-safe-mode-to-boot-menu-windows-10.png

Готово, тепер при увімкненні комп'ютера у вас буде відображатися меню, в якому крім простого запуску Windows 10 можна буде запустити і безпечний режим.При необхідності, ви можете змінити час очікування в меню завантаження (тобто той час, після закінчення якого відбудеться автоматичне завантаження Windows 10 в звичайному режимі). Для цього використовуйте команду
bcdedit /timeout Время_в_секундах


Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури


Як зайти в безпечний режим Windows 10 за допомогою завантажувальної флешки або диска відновлення


Якщо не вдається потрапити навіть на екран входу в систему, то є іще один спосіб, але вам буде потрібно завантажувальна флешка або диск з Windows 10 (які можна легко створити на іншому комп'ютері). Завантажити з такого накопичувача, а потім або натисніть клавіші Shift + F10 (це відкриє командний рядок), або після вибору мови, у вікні з кнопкою «Встановити» натисніть «Відновлення системи», потім Діагностика - Розширені можливості пошуку - Командний рядок. Також для цих цілей можна використовувати не дистрибутив, а диск відновлення Windows 10, який легко робиться через панель управління в пункті «Відновлення».У командному рядку введіть (безпечний режим буде застосований до ОС, що завантажується на вашому комп'ютері за замовчуванням, на випадок, якщо таких систем кілька):

  • bcdedit / set {default} safeboot minimal - для наступного завантаження в безпечному режимі;
  • bcdedit / set {default} safeboot network - для безпечного режиму з підтримкою мережі;

Якщо потрібно запуск безпечного режиму з підтримкою командного рядка, використовуйте спочатку першу з перерахованих вище команд, а потім: bcdedit / set {default} safebootalternateshell yesПісля виконання команд, закрийте командний рядок і перезавантажте комп'ютер, він автоматично завантажиться в безпечному режимі.

Надалі, щоб увімкнути звичайний запуск комп'ютера, використовуйте в командному рядку, запущеному від імені адміністратора (або ж способом, описаним вище) команду: bcdedit /deletevalue {default} safeboot


Ще один варіант запускає не відразу безпечний режим, а різні варіанти завантаження. Запустіть командний рядок з диска відновлення або завантажувальної флешки Windows 10, як це вже було описано, потім введіть команду: bcdedit /set {globalsettings} advancedoptions true


І після успішного її виконання, закрийте командний рядок і перезавантажте систему. Можна натиснути «Продовжити. Вихід і використання Windows 10». Система завантажиться з пропозицією кількох варіантів завантаження, як і в способі, описаному вище, і ви зможете увійти в безпечний режим.


Надалі, щоб відключити особливі варіанти завантаження, використовуйте команду (можна з самої системи, використовуючи командний рядок від імені адміністратора): bcdedit /deletevalue {globalsettings} advancedoptions


Додаткові способи запустити безпечний режим


На доданок до вищевикладених методів, ще два, які дозволяють запустити Windows 10 в безпечному режимі.


Якщо ви можете потрапити на екран блокування, але не можете зайти в систему, натисніть по зображенню кнопки живлення справа внизу екрану блокування, а потім, утримуючи Shift, натисніть «Перезавантаження». Комп'ютер виконає перезавантаження в середовищі відновлення, де як і в способі з особливими варіантами завантаження ви зможете потрапити в безпечний режим.


Ми не рекомендуємо такий спосіб, тому що він потенційно може привести до проблем з накопичувачами, але: якщо при початку завантаження Windows 10 двічі неправильно вимкнути комп'ютер або ноутбук (довгим утриманням кнопки харчування), то ви потрапите у вікно «Автоматичне відновлення», де натиснувши кнопку «Додаткові параметри» і перейшовши до пункту «параметри завантаження» також можна буде зайти в безпечний режим.


Сподіваємося, якийсь із описаних способів Вам неодмінно підійде. 

712
0
18.03.2021
Коментарі
Залишити коментар