text_header2
0 товаров
0грн

Як заборонити запуск програми в Windows 10, 8.1 і Windows 7

Як заборонити запуск програми в Windows 10, 8.1 і Windows 7
916
0
04.05.2020

Якщо у вас виникла необхідність заборони запуску певних програм в Windows, ви можете зробити це за допомогою редактора реєстру або редактора локальної групової політики (останнє є тільки в Професійної, Корпоративної і Максимальної редакціях).


Заборона запуску програм в редакторі локальної групової політики


Перший спосіб - блокування запуску певних програм з використанням редактора локальної групової політики, доступного в окремих редакціях Windows 10, 8.1 і Windows 7.


Для установки заборони цим способом, виконайте наступні кроки


 1. Натисніть клавіші Win + R на клавіатурі (Win - клавіша з емблемою Windows), введіть gpedit.msc і натисніть Enter. Відкриється редактор локальної групової політики (при його відсутності, використовуйте метод за допомогою редактора реєстру).
 2. У редакторі перейдіть до розділу Конфігурація користувача - Адміністративні шаблони - Система.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше

 1. Зверніть увагу на два параметри в правій частині вікна редактора: «Не запускати зазначені додатки Windows» і «Виконувати тільки зазначені додатки Windows». Залежно від завдання (заборонити окремі програми або дозволити тільки вибрані програми) можна використовувати кожен з них, але рекомендую використовувати перший. Двічі клікніть мишею по «Не запускати зазначені додатки Windows». 


  У редакторі перейдіть до розділу Конфігурація користувача - Адміністративні шаблони - Система


  1. Встановіть «Включено», а потім натисніть на кнопку «Показати» в пункті «Список заборонених програм».


   Показати список заборонених програм


   1. Додайте в список імена .exe файлів тих програм, які потрібно заблокувати. Якщо ви не знаєте ім'я .exe файлу, можна запустити таку програму, знайти її в диспетчері завдань Windows і подивитися його. Повний шлях до файлу вказувати не потрібно, при його вказівці заборона працювати не буде.


    Додати список імена .exe файлів


    1. Після додавання всіх необхідних програм в список заборонених, натисніть Ок і закрийте редактор локальної групової політики.

    Зазвичай зміни вступають в силу відразу, без перезавантаження комп'ютера і запуск програми стає неможливим.

    Зламався комп'ютер?

    Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури


    Блокування запуску програм за допомогою редактора реєстру


    Налаштувати заборона запуску вибраних програм можна і в редакторі реєстру, якщо gpedit.msc недоступний на вашому комп'ютері.

    1. Натисніть клавіші Win + R на клавіатурі, введіть regedit і натисніть Enter, відкриється редактор реєстру.
    2. Перейдіть до розділу реєстру HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer
    1. У розділі «Explorer» створіть підрозділ з ім'ям DisallowRun (зробити це можна, натиснувши правою кнопкою миші по «папці» Explorer і вибравши потрібний пункт меню).
    2. Виберіть підрозділ DisallowRun і створіть строковий параметр (правий клік в порожньому місці правій панелі - створити - строковий параметр) з ім'ям 1. 


     У розділі «Explorer» створіть підрозділ з ім'ям DisallowRun


     1. Двічі натисніть по створеному параметру і в якості значення вкажіть ім'я .exe файлу програми, яку потрібно заборонити запускати. 


      Зміна строкового параметра


      1. Повторіть ті ж дії для блокування інших програм, даючи імена строкових параметрів по порядку.


       Редактор реєстру DisallowRun


       На цьому весь процес буде завершений, а заборона набуде чинності без перезавантаження комп'ютера або виходу з Windows.

       Надалі, щоб скасувати заборони, зроблені першим або другим способом, можна за допомогою regedit видалити параметри з зазначеного розділу реєстру, зі списку заборонених програм в редакторі локальної групової політики або просто відключити (встановити «Відключено» або «Не задано») змінену політику в gpedit.


       Додаткова інформація


       У Windows також доступний заборона запуску програм за допомогою Software Restriction Policy, однак настройка політик безпеки SRP виходить за рамки цього керівництва. Загалом спрощеному вигляді: ви можете зайти в редактор локальної групової політики в розділ Конфігурація комп'ютера - Конфігурація Windows - Параметри безпеки, натиснути правою кнопкою миші по пункту «Політики обмеженого використання програм» і надалі робити настроювання необхідних параметрів.


       заборона запуску програм за допомогою Software Restriction Policy


       Наприклад, найпростіший варіант - створити правило для шляху в розділі «Додаткові правила», заборонивши запуск всіх програм, розташованих у зазначеній папці, але це лише дуже поверхове наближення до Software Restriction Policy. А якщо для настройки використовувати редактор реєстру, то завдання ще ускладнюється.

       916
       0
       04.05.2020
       Коментарі
       Залишити коментар