Ми розглянемо декілька способів здійснити таке блокування, при цьому деякі з них менш ефективні і дозволяють заблокувати доступ до сайтів тільки на одному конкретному комп'ютері або ноутбуці. Також є можливість заблокувати певні сайти для всіх пристроїв, підключених до вашого Wi-Fi роутера, будь то телефон, планшет або щось ще. Описані методи дозволяють зробити так, щоб вибрані сайти не відкривалися в Windows 10, 8 і Windows 7.
Один з найпростіших способів блокування сайтів, що вимагає, правда, створення окремого облікового запису на комп'ютері (для контрольованого користувача), де вбудовані функції батьківського контролю. Вони не тільки дозволяють заблокувати і сайти так, щоб вони не відкривалися, і запуск програм, а також обмежити час використання комп'ютера.
Просте блокування сайту у всіх браузерах шляхом правки файлу hosts
Коли у вас заблоковані і не відкриваються певні сайти, справа може бути у вірусі, що вносить зміни в системний файл hosts. Ми ж можемо вручну внести зміни в цей файл, щоб заборонити відкриття певних сайтів.
Запустіть програму блокнот від імені адміністратора. У Windows 10 це можна зробити через пошук (в пошуку на панелі завдань) блокнота і подальший правий клік по ньому. У Windows 7 знайдіть його в меню пуск, клікніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт «Запустити від імені адміністратора». У Windows 8 на початковому екрані почніть набирати слово «Блокнот» (так, просто почніть набір). Коли ви побачите список, в якому буде знайдена потрібна програма, клікніть по ній правою кнопкою миші і виберіть пункт «Запуск від імені адміністратора».
У блокноті, в меню виберіть Файл - Відкрити, пройдіть в папку C: Windows System32 drivers etc, поставте відображення всіх файлів в блокноті і відкрийте файл hosts (той, який без розширення).
Вміст файлу буде виглядати приблизно так, як показано на зображенні нижче.
Додайте рядки для сайтів, які потрібно заблокувати із зазначенням адреси 127.0.0.1 і звичайного літерного адреси сайту без http. У цьому випадку, після збереження файлу hosts, даний сайт відкриватися не буде. Замість 127.0.0.1 можна використовувати відомі вам IP адреси інших сайтів (між адресою IP і літерним URL повинен бути мінімум один пробіл). Краще створити два рядки для кожного сайту - з www і без.
Збережіть файл і перезавантажте комп'ютер.
Таким чином, у вас вийшло заблокувати доступ до певних сайтів. Але у цього методу є і деякі мінуси: по-перше, людина, яка хоча б раз стикалася з подібним блокуванням, насамперед почне перевіряти файл hosts, навіть у мене на сайті є кілька інструкцій, як вирішити цю проблему. По-друге, цей спосіб працює тільки для комп'ютерів з Windows.

Як заблокувати сайт в брандмауері Windows
Вбудований фаєрвол «Брандмауер Windows» в Windows 10, 8 і Windows 7 також дозволяє заблокувати окремі сайти, правда робить це за IP-адресою (яка може змінюватися для сайту з часом).
Процес блокування буде виглядати наступним чином:
- Відкрийте командний рядок і введіть “ping_адрес_сайта” після чого натисніть Enter. Запишіть IP-адреси, з якими ведеться обмін пакетами.
- Запустіть брандмауер Windows в режимі підвищеної безпеки (можна використовувати пошук Windows 10 і 8 для запуску, а в 7-ке - Панель управління - Брандмауер Windows - Розширені можливості пошуку).

- Виберіть пункт «Правила для вихідного підключення» і натисніть «Створити правило».
- Вкажіть «Налаштовувані»
- У наступному вікні виберіть «Всі програми».
- У вікні «Протокол і порти не змінюйте налаштувань.
- У вікні «Область» в розділі «Вкажіть віддалені IP-адреси, до яких застосовується правило» відзначте пункт «Зазначені IP адреси», потім натисніть «Додати» і додайте IP-адресу сайту, який потрібно заблокувати.
- У вікні «Дія» вкажіть «Блокувати підключення».
- У вікні «Профіль» залиште зазначеними всі пункти.
- У вікні «Ім'я» назвіть своє правило (назва на ваш розсуд).
На цьому все: збережіть правило і тепер брандмауер Windows блокуватиме сайт за IP-адресою, при спробі відкрити його.
Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури
Блокування сайту в Google Chrome
Тут розглянемо, як заблокувати сайт в браузері Google Chrome, хоча цей спосіб підійде і для інших браузерів з підтримкою розширень. У магазині Chrome для цієї мети є спеціальне розширення Block Site.
Після встановлення розширення, ви можете отримати доступ до його налаштувань через правий клік в будь-якому місці відкритої сторінки в Google Chrome і отримати доступ до наступних опцій:
- Блокування сайту за адресою (і перенаправлення на будь-який інший сайт при спробі входу на вказаний).
- Блокування слів (якщо слово зустрічається в адресі сайту, він буде заблокований).
- Блокування за часом і днями тижня.
- Установка пароля на зміну параметрів блокування (в розділі «прибрати захист»).
- Можливість включити блокування сайту в режимі інкогніто.

Всі ці опції доступні безкоштовно. В преміум-акаунті пропонують захист від видалення розширення.
Завантажити Block Site, щоб заблокувати сайти в Chrome ви можете на офіційній сторінці магазину розширень.
Як заблокувати доступ до сайту за допомогою OpenDNS
Безкоштовний для особистого використання сервіс OpenDNS дозволяє не тільки блокувати сайти, але і багато іншого. Але ми торкнемося саме блокування доступу за допомогою OpenDNS. Інструкція нижче вимагає деякого досвіду, а також розуміння, як саме це працює і не цілком підійде початківцям, так що якщо сумніваєтеся та не вмієте самостійно налаштувати простий Інтернет на комп'ютері, краще не беріться.
Для початку, вам буде потрібно зареєструватись в OpenDNS Home для безкоштовного використання фільтра небажаних сайтів.
Для зміни DNS на одному комп'ютері, в Windows 7 і Windows 8 зайдіть в центр управління мережами і загальним доступом, в списку ліворуч виберіть пункт «Зміна параметрів адаптера». Потім клікніть правою кнопкою миші по підключенню, використовуваному для виходу в Інтернет і виберіть пункт «Властивості». Потім в списку компонентів підключення виберіть TCP / IPv4, натисніть «Властивості» і вкажіть DNS, вказаний на сайті OpenDNS: 208.67.222.222 і 208.67.220.220, потім натисніть «Ок».
Вказуємо наданий DNS в параметрах підключення.
Крім цього, бажано очистити кеш DNS, для цього запустіть командний рядок від імені адміністратора і введіть команду ipconfig / flushdns.
Для зміни DNS в роутері і подальшого блокування сайтів на всіх пристроях, підключених до Інтернету за допомогою нього, пропишіть зазначені DNS сервера в налаштуваннях WAN підключення і, якщо у вашого провайдера використовується Динамічна IP-адреса, встановіть програму OpenDNS Updater на комп'ютер, який найчастіше буває включений і завжди підключений до Інтернету через даний роутер.
Вказуємо ім'я мережі на свій розсуд і завантажуємо OpenDNS Updater, якщо потрібно.
На сайті OpenDNS можете перейти до пункту «Test your new settings», щоб перевірити, чи все було зроблено правильно. Якщо все в порядку, ви побачите повідомлення про успіх і посилання для переходу в панель адміністрування OpenDNS Dashboard.
Перш за все, в консолі, вам буде потрібно вказати IP-адресу, до якої будуть застосовуватися подальші налаштування. Якщо ж у вашого провайдера використовується динамічна IP адреса, то потрібна буде установка програми, доступної за посиланням «client-side software», а також запропонованої при призначенні імені мережі (наступний крок), вона буде відправляти дані про поточну IP-адресу вашого комп'ютера або мережі, якщо використовується Wi-Fi роутер. На наступному етапі потрібно задати ім'я «контрольованої» мережі - будь-яке, на ваш розсуд.
Вкажіть, які сайти блокувати в OpenDNS.
Після того, як мережа додана, вона з'явиться в списку - клікніть по IP-адресі мережі, щоб відкрити настройки блокування. Ви можете встановити заздалегідь підготовлені рівні фільтрації, а також заблокувати будь-які сайти в розділі Manage individual domains. Просто введіть адресу домена, поставте пункт Always block і натисніть кнопку Add Domain. Сайт заблокований.
Після додавання домену до списку блокування також потрібно натиснути кнопку Apply і почекати кілька хвилин до тих пір, поки зміни набудуть чинності на всіх серверах OpenDNS. Ну а після цього, при спробі зайти на заблокований сайт ви побачите повідомлення про те, що сайт заблокований в даній мережі і пропозицію зв'язатися з системним адміністратором.
Фільтр веб-контенту в антивирусах і сторонніх програмах
Багато відомих антивірусних продуктів мають вбудовані функції батьківського контролю, за допомогою яких можна заблокувати небажані сайти. У більшості з них, включення даних функцій і управління ними інтуїтивно зрозуміло і не викликає складнощів. Також можливості блокування окремих IP-адрес є в налаштуваннях більшості Wi-Fi роутерів.
Крім того, існують окремі програмні продукти, як платні, так і безкоштовні, за допомогою яких можна встановити відповідні обмеження, серед яких - Norton Family, Net Nanny і багато інших. Як правило, вони забезпечують блокування на конкретному комп'ютері і зняти її можна за допомогою введення пароля, хоча бувають і інші реалізації.