text_header2
0 товаров
0грн

Як виправити самовільне відкриття браузера з рекламою

Як виправити самовільне відкриття браузера з рекламою
413
0
05.02.2021

У цій інструкції докладно про те, де в Windows 10, 8 і Windows 7 прописується самовільний запуск браузера з небажаним вмістом і як виправити ситуацію, а також додаткову інформацію, яка може виявитись корисною в даному контексті.


Чому браузер відкривається сам по собі


Браузер з рекламою може відкриватися при запуску комп'ютера і вході в Windows або періодично під час роботи з ним, а якщо браузер вже запущений - то відкриваються його нові вікна, навіть при відсутності дій з боку користувача (є також варіант - відкриття нового вікна браузера при кліці в будь-якому місці сайту).
Причиною самовільного відкриття браузера у таких випадках може бути завдання в планувальнику завдань Windows, а також записи в реєстрі в розділах автозавантаження, зроблені шкідливими програмами.


При цьому, навіть якщо ви вже видалили те ПЗ, що викликало проблему за допомогою спеціальних засобів, проблема може зберігатися, адже якщо видалено причину, то не завжди виправлено наслідки роботи AdWare (програм, спрямованих на показ користувачу небажаної реклами).
Якщо ви ще не видалили шкідливі програми (а вони можуть бути і під виглядом, наприклад, потрібних розширень браузера) - про це також написано далі в цьому керівництві.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Як виправити ситуацію?

Щоб виправити самовільне відкриття браузера буде потрібно видалити ті системні завдання, які викликають це відкриття. На даний момент часу найчастіше запуск відбувається через планувальник завдань Windows.


 1. Натисніть клавіші Win + R на клавіатурі (де Win - клавіша з емблемою Windows), введіть taskschd.msc і натисніть Enter.  1. У відкритому планувальнику завдань, ліворуч, виберіть «Бібліотека планувальника завдань».
  2. Тепер наша задача - знайти ті завдання, які викликають відкриття браузера в списку.
  3. Відмінні риси таких завдань (за назвою їх знайти не вийде, вони намагаються «маскуватися»): вони запускаються раз в кілька хвилин (можна, вибравши завдання відкрити вкладку «Тригери» внизу і подивитися частоту повтору).   1. Вони запускають який-небудь сайт, при цьому не обов'язково той, який ви бачите в адресному рядку нових вікон браузера (можуть бути перенаправлення). Запуск відбувається за допомогою команд cmd / c start http: // адрес_сайта або путь_к_браузеру http: // адрес_сайта.
   2. Побачити, що саме запускає кожне із завдань, ви можете, вибравши завдання, на вкладці «Дії» нище.     1. Для кожного підозрілого завдання натисніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт «Відключити» (краще не видаляти, якщо ви не впевнені на всі 100 відсотків, що це саме шкідливе завдання).
     ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше

     Після того, як всі небажані завдання відключені, подивіться чи була вирішена проблема і чи продовжує браузер сам запускатися. Додаткова інформація: є програма, яка також вміє шукати сумнівні завдання в планувальнику завдань - RogueKiller Anti-Malware.


     Ще одне розташування, в разі якщо браузер запускається сам при вході в Windows - автозавантаження. Там також може бути прописаний запуск браузера з адресою небажаного сайту, способом, що аналогічний описаному в пункті 5 вище.     Перевірте список автозавантаження і відключіть або видаліть підозрілі пункти.


     Є ймовірність, що після видалення пунктів з планувальника завдань або автозавантаження, вони знову з'являться, що буде говорити про те, що на комп'ютері залишилися небажані програми, що викликають проблему. В першу чергу проведіть перевірку вашої системи спеціальними засобами видалення шкідливих програм, наприклад, AdwCleaner (такі засоби здатні виявити загрози, на які антивіруси не реагують).

     413
     0
     05.02.2021
     Коментарі
     Залишити коментар