Як включити темну тему провідника Windows 10

Як включити темну тему провідника Windows 10

Операційні системи, браузери та інші програми обзаводяться темною темою оформлення, серед них і стандартний файловий менеджер Windows. У цій короткій інструкції про те, як зробити темний провідник в Windows 10, про обмеження у вбудованому методі, а також деяка додаткова корисна інформація.

Також може бути цікавим: Темна тема Google Chrome (а також - як відключити темну тему Chrome при темної темі Windows 10), Темна тема оформлення в Word, Excel та інших програмах Microsoft Office.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Включення темної теми оформлення в провіднику

Перш за все один важливий нюанс: темний провідник доступний тільки в Windows 10 версії 1809 і 1903 (і, припускаю, залишиться в новіших). Якщо у вас встановлено необхідну версію, можна приступати.

  1. Відкрийте параметри (клавіші Win + I або в меню Пуск).
  2. Перейдіть до розділу Персоналізація - Кольори.
  3. Перейдіть список параметрів кольорів до розділу «Виберіть режим зі стандартними програмами». Встановіть «Темний».

Вибір режиму зі стандартними програмами

  1. Готово, відразу після цього велика частина елементів Windows 10, а також провідник набудуть темну тему оформлення, як на скріншоті нижче.

частина елементів набувають темну форму

Враховуйте, що ця ж настройка може торкнутися і сторонні додатки: наприклад, останні версії Google Chrome також включають темну тему, коли вона включена в параметрах Windows 10.

І на завершення кілька додаткових моментів, що стосуються темного режиму в Windows 10:

  • На даний момент часу немає методів змінювати параметри окремо для різних елементів: наприклад, не можна включити темну тему тільки для провідника, а інше залишити світлим.
  • В інтернеті можна знайти сторонні теми оформлення для Windows 10, включаючи темні. Однак, мені поки не вдалося виявити щось, що виглядало б дійсно добре (див. Як встановити теми оформлення Windows 10). Пара прикладів таких тем оформлення - на скріншотах нижче. 

сторонні теми оформлення для Windows 10

  • Деякі програми для настройки оформлення системи можуть заважати включити темну тему провідника і Windows Також темна тема може не включатися при використанні тем оформлення високої контрастності.
  • За використання темної теми оформлення в Windows 10 відповідає параметр DWORD32 з ім'ям AppsUseLightTheme в розділі реєстру HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Themes \ Personalize (при значенні 0 використовується темна тема, при значенні 1 - світла).

ІТ-аудит для Вашої компанії

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури