Як відновити закладки Google Chrome

Як відновити закладки Google Chrome

У разі, якщо ви видалили потрібні вам закладки в Google Chrome тим чи іншим чином, в деяких випадках при вдалому збігу обставин можливо їх відновлення. На жаль, не завжди, але спробувати варто.

У цій інструкції докладно про два способи відновити закладки в браузері Chrome після їх видалення або втрати іншим способом. Перш ніж приступати, настійно рекомендую зберегти резервну копію закладок на випадок, якщо щось піде не так: для цього в Chrome на ПК або Mac в налаштуваннях відкрийте диспетчер закладок, в ньому натисніть на кнопку меню і виберіть пункт «Експортувати закладки».

Відновлення закладок Chrome шляхом повторної синхронізації з іншого пристрою

Якщо ви видалили закладки Chrome на одному пристрої - комп'ютері або ноутбуці, Android або iPhone, при цьому у вас включена синхронізація з аккаунтом Google і ви не встигли видалити їх на якомусь іншому пристрої з того ж облікового запису, то при підключенні цього другого пристрою до Інтернету та запуску на ньому браузера, зміни будуть синхронізовані (тобто закладки будуть видалені і на ньому) .Однак, поки цього не сталося, ми можемо використовувати наявні там закладки для відновлення. Порядок дій в залежності від ситуації може бути наступним.

Якщо обидва пристрої, як зі збереженими, так і з віддаленими закладками, є комп'ютером або ноутбуком (тобто на них встановлена звичайна настільна версіях Google Chrome):

 1. Не запускаючи Chrome, вимкніть Інтернет на другому пристрої, не давши йому виконати синхронізацію.
 2. Запуск на другому пристрої Chrome без доступу в Інтернет і відкрийте диспетчер закладок клавішами Ctrl + Shift + O (або в меню - Закладки - Диспетчер закладок).
 3. У диспетчері закладок натисніть на кнопку меню і виберіть пункт «Експорт закладок». Вкажіть місце збереження закладок.

Експорт закладок

 1. Скопіюйте збережений файл на перший з комп'ютерів (де закладки зникли), відкрийте диспетчер закладок і в його меню виберіть «Імпортувати закладки». Виконайте імпорт файлу з 3-го кроку.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Якщо перше або друге пристрій - це смартфон або планшет:

 1. На пристрої з недоторканими закладками на всякий випадок вимкніть Інтернет (якщо мова про телефон - і мобільний і Wi-Fi). Після цього можете без Інтернету заглянути в Chrome і подивитися, чи збереглися там віддалені на вихідному пристрої закладки. Якщо так, можна продовжити.
 2. На тому пристрої, де зникли закладки, зайдіть на сторінку https://chrome.google.com/sync
 3. На вказаній сторінці натисніть кнопку «Зупинити синхронізацію». При цьому закладки та інші дані будуть видалені з серверів Chrome (проте потім ми зможемо відновити їх з «незайманого» пристрою).

Зупинка синхронізації

 1. Після видалення даних на сервері Google, активуйте Інтернет на другому пристрої зі збереженими закладками і запустіть браузер Chrome. При необхідності виконайте вхід і включіть синхронізацію (звичайно не потрібно) і дочекайтеся завершення синхронізації (може зайняти кілька хвилин). Якщо синхронізація не закінчується, в настройках Chrome зупинити синхронізацію, а потім знову ввімкніть.

Включення синхронізації

 1. Увімкніть синхронізацію на пристрої, де спочатку зникли закладки. Дочекайтеся закінчення синхронізації. Якщо синхронізація не закінчується тривалий час, вимкніть її (вийдіть зі свого облікового запису в Chrome), а потім знову ввімкніть.

В результаті закладки з другого пристрою будуть поміщені на сервери Google, а потім синхронізовані з браузером Google Chrome на тому пристрої, де вони були тим чи іншим чином втрачені.

Відновлення закладок з резервного файлу з закладками (тільки на комп'ютері)

Google Chrome для Windows і Mac зберігає автоматично створюваний файл з резервною копією закладок, який можна використовувати для відновлення.

Відновлення закладок з резервного файлу

У Windows цей файл знаходиться в папці (папка AppData прихована)

C:\Windows\Users (Пользователи)\Имя_пользователя\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default

В Mac OS розташування наступне:

Users\Имя_Пользователя\Library\Application Support\Google\Chrome\Default

У зазначених папках ви знайдете два файли - Bookmarks і Bookmarks.bak. Перший - закладки в Chrome на даний момент часу. Другий - резервна копія закладок. З ними можна вчинити так:

 1. Закрийте Google Chrome, якщо він запущений.
 2. Перемістіть файл Bookmarks в інше розташування (на випадок, якщо доведеться виправляти результати описуваних дій).
 3. Перейменуйте файл Bookmarks.bak в просто Bookmarks.
 4. Знову запустіть Google Chrome.

ІТ-аудит для Вашої компанії

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

В результаті в Chrome будуть завантажені закладки з резервної копії. Однак, передбачити (крім як за датою файлу резервної копії та його розміру), чи будуть в ній потрібні втрачені вами закладки, не вийде.