text_header2
0 товаров
0грн

Як відкотити драйвер в Windows 10

Як відкотити драйвер в Windows 10
1061
0
04.12.2019

Іноді після установки нових версій драйверів обладнання - відеокарти, системних пристроїв, звукової плати, ви можете зіткнутися з тим, що воно починає працювати неправильно. У цьому випадку одна з перших речей, які слід спробувати - відкотити встановлений драйвер.


У цій інструкції про загальний спосіб скасування драйверів пристроїв в Windows 10, а також деяка додаткова інформація на тему відкату драйвера NVIDIA GeForce до попередньої версії, тому що на цю тему питання задаються частіше за інших. 


Відкат драйвера пристрою за допомогою менеджера пристроїв


У Windows 10, як і в попередніх версіях ОС передбачений вбудований метод скасування драйверів пристроїв до їх попередніх версій при необхідності.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Виконати необхідні дії можна в диспетчері пристроїв:

 1. Відкрийте диспетчер пристроїв: для цього можна натиснути правою кнопкою миші по кнопці «Пуск» і вибрати відповідний пункт меню, або натиснути клавіші Win + R, ввести devmgmt.msc і натиснути Enter.
 2. У диспетчері пристроїв знайдіть потрібний вам пристрій, натисніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт «Властивості».


  диспетчер пристроїв


  1. Перейдіть на вкладку «Драйвер» і перевірте, активна кнопка «Відкинути». Якщо так - натисніть її.


  вкладка Драйвер


  1. Остання версія Windows 10 може запитати вас, чому ви хочете відкотити драйвер. Після відповіді, натисніть «Так».


  Відкат пакету драйверів


  1. Відразу після цього драйвер пристрою буде видалений, а замість нього - встановлена попередня версія драйвера (а в деяких випадках універсальний системний драйвер).
  Зламався комп'ютер?

  Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

  Іноді, після описуваних дій також потрібно виконати перезавантаження комп'ютера, щоб старий драйвер був задіяний в якості використовуваного пристрою (про це з'явиться відповідне повідомлення).


  Установка попередньої версії драйвера вручну


  Іноді, кнопка «Відкинути» у властивостях драйвера не активна. В цьому випадку ви можете поступити злегка інакше:

  1. Знайти і завантажити драйвер потрібної вам версії, в ідеалі - з офіційного сайту виробника материнської плати, ноутбука або обладнання.
  2. Вибрати пристрій в диспетчері пристроїв натиснути по ньому правою кнопкою миші і вибрати пункт «Видалити пристрій». У наступному вікні поставити галочку навпроти пункту «Видалити програми драйверів для цього пристрою».


  Видалення програми драйверів для цього пристрою


  1. Після закінчення видалення пристрою запустити скачаний раніше установник потрібної версії драйвера і зробити установку.


   Деякі додаткові відомості про відкат драйвера NVIDIA GeForce


   Якщо вам потрібно відкотити драйвер NVIDIA GeForce, а за допомогою диспетчера пристроїв це зробити не представляється можливим, рекомендую мати на увазі такий шлях:

   1. Загляньте в папку C: ProgramData NVIDIA Corporation Downloader - в цьому розташуванні, у вкладених папках ви з великою ймовірністю виявите установники старих версій драйверів і їх не доведеться звідкись завантажувати. Перенесіть потрібний установник в інше, зручне вам, розташування.
   2. Видаліть драйвери NVIDIA за допомогою DDU.
   3. Встановіть необхідну версію драйверів.
   1061
   0
   04.12.2019
   Коментарі
   Залишити коментар