text_header2
0 товаров
0грн

Як відключити службу Windows 10

Як відключити службу Windows 10
664
0
04.12.2019

Відключення служби в Windows 10 звичайно не найскладніше завдання і може бути виконане за допомогою інтерфейсу управління службами services.msc. Однак, для деяких служб зміна поля «Тип запуску» неактивно, проте і ці служби можна відключити.


У цій інструкції два способи відключити службу Windows 10 - простий «стандартний» і додатковий, за допомогою редактора реєстру на випадок, якщо перший метод не працює.


Важливе зауваження: відключення тих служб, у яких тип запуску не змінюється може бути потенційно небажаним для роботи ОС. Рекомендую створити точку відновлення системи або резервну копію реєстру Windows 10 перед відключенням.


Просте відключення служби в services.msc


Перший метод передбачає просте відключення служби (зміна типу запуску на «Відключення») в утиліті управління службами Windows 10.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Порядок дій буде наступним:

  1. Натисніть клавіші Win + R на клавіатурі, введіть services.msc і натисніть Enter.

  2. У списку служб Windows 10 виберіть ту, яку потрібно відключити і двічі натисніть по ній.

  3. У вікні, ви можете зупинити службу (але не обов'язково), а потім вибрати в полі «Тип запуску» пункт «Відключено» і натиснути «Ок».


Тип запуску


  1. Закрийте список служб і перезавантажте комп'ютер.


Готово, після перезавантаження комп'ютера служба буде відключена. Однак, враховуйте, що відключення служб може призвести до появи тих чи інших помилок в роботі системи, її утиліт і функцій, а також інших служб, які залежні від відключених служб.


Ще один варіант цього ж методу - відключення служби за допомогою командного рядка, запущеної від імені адміністратора. Команда має вигляд: sc config "имя_службы" start= disabled


Ім'я служби можна подивитися у властивостях служби (у вікні на 3-му кроці вище), а пробіл після «start =" обов'язковий.


Ще одна схожа команда:  wmic service where name='имя_службы' call ChangeStartmode Disabled

У цьому прикладі команда відключить тільки службу з вказаним ім'ям. Однак, з її ж допомогою можна виконати і більш витончені речі, наприклад, в наступному варіанті будуть відключені всі служби, ім'я яких починається з «Dell»: wmic service where "caption like 'Dell%' and Startmode<>'Disabled'" call ChangeStartmode Disabled

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Відключення служби за допомогою редактора реєстру в разі, коли поле «Тип запуску» неактивне


У ситуації, коли відключення служби звичайними методами неможливо, а поле «Тип запуску» неактивно, ви можете використовувати редактор реєстру для відключення служби Windows 10:


  1. У services.msc відкрийте властивості служби і подивіться її ім'я.


Служба управління корпоративним додатком


  1. Натисніть клавіші Win + R, введіть regedit і натисніть Enter.
  2. У редакторі реєстру перейдіть до розділу HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServices
  1. Усередині цього розділу знайдіть підрозділ з ім'ям служби, яку потрібно відключити і виберіть його. У правій частині зверніть увагу на параметр з ім'ям Start.


Підрозділ EntAppSvc


  1. Двічі клікніть на ім'я параметра і встановіть для нього значення 4.


Зміна параметра DWORD


  1. Закрийте редактор реєстру та перезавантажте комп'ютер, служба буде відключена.


Цей параметр також може мати значення 2 (тип запуску «Автоматично») або 3 («Вручну»).


Якщо якісь служби не використовуються, і ви припускаєте, що не будуть потрібні надалі, їх можна видалити.

664
0
04.12.2019
Коментарі
Залишити коментар