text_header2
0 товаров
0грн

Як відключити клавішу Windows

Як відключити клавішу Windows
751
0
05.05.2020

Якщо з якоїсь причини вам потрібно відключити клавішу Windows на клавіатурі, зробити це досить просто: за допомогою редактора реєстру Windows 10, 8 або Windows 7, або ж використовуючи безкоштовну програму для перепризначення клавіш - про ці два способи я і розповім. Ще один спосіб - відключення НЕ клавіші Win, а певної комбінації з цією клавішею, який теж буде продемонстрований.


Відразу попереджу, що якщо ви, як і я, часто використовуєте комбінації клавіш на зразок Win + R (діалогове вікно «Виконати») або Win + X (виклик дуже корисного меню в Windows 10 і 8.1), то після відключення вони вам стануть недоступні, як і багато інших корисних поєднаннь клавіш.


Відключення поєднань клавіш з використанням клавіші Windows


Перший спосіб відключає тільки всі поєднання з клавішею Windows, а не саму цю клавішу: вона продовжує відкривати меню Пуск. Якщо вам не потрібно повне відключення, рекомендую використовувати саме цей спосіб, оскільки він найбезпечніший, передбачений в системі і легко відкочується.


Реалізувати відключення можна двома способами: за допомогою редактора локальної групової політики (тільки в Професійної, Корпоративної редакціях Windows 10, 8.1 і Windows 7, для останньої доступна також «Максимальна»), або за допомогою редактора реєстру (доступно у всіх редакціях). Розглянемо обидва способи.


Відключення поєднань з клавішею Win в редакторі локальної групової політики


 1. Натисніть клавіші Win + R на клавіатурі, введіть gpedit.msc і натисніть Enter. Відкриється редактор локальної групової політики.
 2. Перейдіть до розділу Конфігурація користувача - Адміністративні шаблони - Компоненти Windows - Провідник. 


Відключення поєднань з клавішею Win в редакторі локальної групової політики


 1. Двічі клікніть по параметру «Відключити поєднання клавіш, в яких використовується клавіша Windows», встановіть значення «Включено» і застосуєте зроблені зміни.


Відключити поєднання клавіш, в яких використовується клавіша Windows


 1. Закрийте редактор локальної групової політики.


Щоб зміни вступили в силу потрібно перезапустити провідник або перезавантажити комп'ютер.


Відключаємо поєднання з Windows в редакторі реєстру


При використанні редактора реєстру кроки будуть наступними:

 1. Натисніть клавіші Win + R на клавіатурі, введіть regedit і натисніть Enter.
 2. У редакторі реєстру перейдіть до розділу

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer

При відсутності розділу створіть його.


кроки при редактора реєстру


 1. Створіть параметр DWORD32 (навіть для 64-бітної Windows) з ім'ям NoWinKeys, клікнувши правою кнопкою миші в правій панелі редактора реєстру і вибравши потрібний пункт. Після створення, двічі натисніть по цьому параметру і задайте значення 1 для нього.


Після цього можна закрити редактор реєстру, також, як і в попередньому випадку, зроблені зміни запрацюють лише після перезапуску провідника або перезавантаження Windows.


Як відключити клавішу Windows за допомогою редактора реєстру


Цей метод відключення також пропонується самою компанією Майкрософт і судячи з офіційної сторінки підтримки, працює в Windows 10, 8 і Windows 7, але відключає клавішу повністю.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Кроки по відключенню клавіші Windows на клавіатурі комп'ютера або ноутбука в даному випадку будуть наступними:

 1. Запустіть редактор реєстру, для цього ви можете натиснути клавіші Win + R і ввести regedit


  Запуск редактора реєстру клавіші Win + R


  1. Перейдіть до розділу (папки ліворуч) HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet Control Keyboard Layout


   Розділ HKEY_LOCAL_MACHINE


   1. Натисніть в правій частині редактора реєстру правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню «Створити» - «Двійковий параметр», а потім введіть його ім'я — Scancode Map


    Створити - Двійковий параметр


    1. Двічі клацніть по цьому параметру і введіть значення (або скопіюйте звідси) 00000000000000000300000000005BE000005CE000000000 


     Зміна двійкового параметра


     1. Закрийте редактор реєстру та перезавантажте комп'ютер.


     Після перезавантаження клавіша Windows на клавіатурі перестане працювати (тільки що протестовано на Windows 10 Pro x64, раніше при першому варіанті цієї статті, пройшло перевірку в Windows 7). Надалі, якщо вам знову буде потрібно включити клавішу Windows, просто видаліть параметр Scancode Map в тому ж розділі реєстру і перезавантажте комп'ютер - клавіша знову буде працювати.


     ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


     Використання програми SharpKeys, щоб відключити клавішу Windows


     Кілька днів тому я писав про безкоштовну програму SharpKeys, що дозволяє легко перепризначити клавіші на клавіатурі комп'ютера. Крім іншого, за допомогою неї можна і відключити клавішу Windows (ліву і праву, якщо у вас їх дві).


     клавіша Windows на клавіатурі перестане працювати


     Для цього, в головному вікні програми натисніть «Add» (Додати), в лівій колонці виберіть пункт «Special: Left Windows», а в правій - «Turn Key Off» (вимкнути клавішу, вибрано за замовчуванням). Натисніть «Ок». Виконайте те ж саме, але для правої клавіші — Special: Right Windows.


     SharpKeys повертає працездатність відключених клавіш


     Повернувшись в головне вікно програми, натисніть кнопку «Write to registry» і перезавантажте комп'ютер. Готово.

     Щоб повернути працездатність відключених клавіш, ви можете знову запустити програму (в ній будуть відображатися всі зроблені раніше зміни), видалити перепризначення і знову записати зміни в реєстр.


     Як відключити комбінації з клавішею Win в програмі Simple Disable Key


     У деяких випадках необхідним буває не повністю відключити клавішу Windows, а тільки її комбінації з певними клавішами. Нещодавно мені попалася безкоштовна програма Simple Disable Key, яка вміє це робити, причому досить зручно (програма працює в Windows 10, 8 і Windows 7):

     1. Виділивши вікно «Key», ви натискаєте кнопку, а потім відзначаєте «Win» і натискаєте кнопку «Add Key».


      відключити комбінації з клавішею Win в програмі Simple Disable Key


      1. З'явиться запит - коли відключати комбінацію клавіш: завжди, в певній програмі чи за графіком. Виберіть бажаний варіант. І натисніть Ок.
      2. Готово - зазначене поєднання Win + клавіша не працюють.


       відключення клавіші за графіком


       Працює це до тих пір, поки запущена програма (можна поставити її в автозапуск, в пункті меню Options), а в будь-який момент, клікнувши правою кнопкою по значку програми в області повідомлень, ви можете знову включити всі клавіші і їх комбінації (Enable All Keys).


       Важливо: на програму може лаятися фільтр SmartScreen в Windows 10, також VirusTotal показує два попередження. Так що, якщо вирішите використовувати, то на свій страх і ризик.

       751
       0
       05.05.2020
       Коментарі
       Залишити коментар