text_header2
0 товаров
0грн

Як відключити зарезервоване сховище Windows 10

Як відключити зарезервоване сховище Windows 10
744
0
10.01.2020

В останній версії Windows 10 з'явилася нова особливість - зарезервоване сховище, що віднімає 7 Гб місця на системному розділі диска, що не для кожного може бути зручним, особливо при нестачі вільного простору на диску C.


У цій інструкції докладно про те, як відключити зарезервоване сховище Windows 10 за допомогою редактора реєстру. Однак, якщо ви не відчуваєте браку в вільному місці на диску, рекомендую не відключати його: зарезервоване сховище може виявитися корисним і допомогти запобігти деякі проблеми, які іноді виникають, наприклад, при установці оновлень на майже заповнений диск.


Відключення зарезервованого сховища за допомогою редактора реєстру


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Перш ніж приступити, рекомендую перевірити, а чи є у вас зарезервоване сховище: воно за замовчуванням включається не на всіх системах. Для цього:

  1. Зайдіть в «Параметри» - «Система» - «Пам'ять пристрою» і натисніть по пункту «Показати більше категорій».


Перевырка чи є зарезервоване сховище


  1. У наступному вікні натисніть по пункту «Системні і зарезервовані».


Память пристрою


  1. Подивіться, чи присутній розділ «Зарезервоване сховище» в списку.


побачите розмір зарезервованого сховища


Якщо такий пункт присутній, там же ви побачите розмір цього зарезервованого сховища: зазвичай, близько 7 Гб, але не виключено, що з часом розмір може і збільшитися.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Щоб відключити зарезервоване сховище, виконайте наступні кроки:

  1. Натисніть клавіші Win + R на клавіатурі, введіть regedit і натисніть Enter.

  2. У редакторі реєстру перейдіть до розділу HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionReserveManager


Редактор реєстру


  1. Двічі натисніть по параметру з ім'ям ShippedWithReserves і змініть його значення на 0.


Зміна параметру DWORD


  1. Натисніть Ок, закрийте редактор реєстру та перезавантажте комп'ютер.

Після виконання цих дій виконайте кроки з першого розділу інструкції, щоб подивитися в параметрах Windows 10, чи зник пункт «Зарезервоване сховище».


Зарезервоване сховище


Якщо зарезервоване сховище все так же залишається, дочекайтеся будь-якого оновлення Windows (або Ініціалізуйте його скачування в Параметри - Оновлення та безпека - служби Windows Update - Перевірити наявність оновлень). У моєму тесті, змінений параметр починав діяти, а зарезервоване сховище зникало тільки після установки чергових оновлень системи і перезавантаження ОС.

744
0
10.01.2020
Коментарі
Залишити коментар