text_header2
0 товаров
0грн

Як відключити захисник Windows

Як відключити захисник Windows
11343
0
03.12.2019У цій інструкції - покроковий опис того, як відключити Захисник Windows 10 і Windows 8.1, кількома способами, а також про те, як увімкнути його назад при необхідності. Це може знадобитися в деяких випадках, коли вбудований антивірус не дає встановити програму або гру, вважаючи їх шкідливими, а можливо і в інших ситуаціях. Спочатку описаний спосіб відключення в останніх версіях Windows 10 - 21H1, 2004, 1909, 1903, 1809 і 1803, а потім - в попередніх версіях Windows 10, 8.1 і 8. Також в кінці керівництва наведені альтернативні способи вимкнення (не системний засобами). Примітка: можливо, більш розумним буде додати файл або папку в винятки захисника Windows 10.


Як вимкнути Захисник Windows 10


В останніх версіях Windows 10 відключення Захисника Windows дещо змінилося в порівнянні з попередніми версіями. Як і раніше, відключення можливе з використанням параметрів (але в даному випадку вбудований антивірус відключається лише тимчасово), або за допомогою редактора локальної групової політики (тільки для Windows 10 Pro і Enterprise) або редактора реєстру.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Тимчасове відключення вбудованого антивіруса Windows 10 за допомогою налаштування параметрів


Якщо вам не потрібно повне відключення захисника, а необхідно лише тимчасово відключити його для установки будь-якої програми, ви можете зробити це наступним чином:


 1. Зайдіть в «Центр безпеки Захисника Windows». Це можна зробити, двічі натиснувши мишею по значку захисника в області повідомлень справа внизу і вибравши «Відкрити», або в Параметри - Оновлення та безпека - Захисник Windows - Кнопка «Відкрити Центр безпеки захисника Windows».
 2. У центрі безпеки виберіть сторінку настройки захисника Windows - пункт «Захист від вірусів і загроз» (іконка з зображенням щита), а потім натисніть «Управління настройками» в розділі «Параметри захисту від вірусів і інших загроз».
 1. Вимкніть «Захист в режимі реального часу» і «Хмарний захист».
При цьому захисник Windows буде відключений лише на деякий час і в подальшому система знову задіє його. Також не забувайте про можливість додавання програми в виключення захисника. Якщо ж потрібно відключити його повністю, для цього буде потрібно використовувати наступні способи.


Примітка: при використанні далі описаних способів, можливість налаштування роботи захисника Windows в параметрах стане неактивною (до тих пір, поки ви не повернете змінені в редакторі значення на значення за замовчуванням).


Відключення Захисника Windows 10 в редакторі локальної групової політики


Даний спосіб підійде тільки для редакцій Windows 10 Професійна і Корпоративна, якщо у вас Домашня - в наступному розділі інструкції наведено спосіб з використанням редактора реєстру.

 1. Натисніть клавіші Win + R на клавіатурі і введіть gpedit.msc
 2. У відкритому редакторі локальної групової політики перейдіть до розділу «Конфігурація комп'ютера» - «Адміністративні шаблони» - «Компоненти Windows» - «Антивірусна програма Захисник Windows». 1. Двічі натисніть по параметру «Вимкнути антивірусну програму Захисник Windows» і виберіть «Включено» (саме так - «Включено» відключить антивірус).
  1. Аналогічним чином відключіть параметри «Дозволити запуск служби захисту від шкідливих програм» і «Дозволити постійну роботу служби захисту від шкідливих програм» (встановити «Відключено»).
  2. Зайдіть в підрозділ «Захист в режимі реального часу», двічі клікніть по параметру «Вимкнути захист в реальному часі» і встановіть «Включено».
  3. Додатково вимкніть параметр «Перевіряти всі завантажені файли і вкладення» (тут слід встановити «Відключено»).
  4. У підрозділі «MAPS» відключіть всі параметри, крім «Відправляти зразки файлів».
  5. Для параметра «Відправляти зразки файлів, якщо потрібно подальший аналіз» встановіть «Включено», а внизу зліва (в тому ж вікні настройки політики) задайте «Ніколи не відправляти».
  Однак, в останніх версіях Windows 10 цього недостатньо, додатково потрібно відключити службу Захисника Windows, причому зробити це просто в службах не вийде. Про те, як саме вона відключається - в відповідному розділі відразу після наступного способу.


  Як повністю відключити захисник Windows 10 за допомогою редактора реєстру


  Параметри, що налаштовуються в редакторі локальної групової політики можна задати і в редакторі реєстру, тим самим відключивши вбудований антивірус. Дуже важливе зауваження: остання версія Windows 10 не дозволяє змінювати зазначені параметри реєстру до тих пір, поки ви не вимкнете Захисник Windows 10 в параметрах, як це було описано в першому розділі інструкції. При цьому обов'язково потрібно відключити і пункт Захист від підробки в тому ж розділі параметрів.


  Порядок дій буде наступним (примітка: при відсутності якихось із зазначених розділів, ви можете їх створити, натиснувши правою кнопкою миші по «папці», що знаходиться на рівень вище і вибравши потрібний пункт в контекстному меню):

  1. Натисніть клавіші Win + R, введіть regedit і натисніть Enter.
  2. У редакторі реєстру перейдіть до розділу HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows Defender
  3. У правій частині редактора реєстру натисніть правою кнопкою миші, виберіть «Створити» - «Параметр DWORD 32 біта» (навіть якщо у вас 64-біт система) і задайте ім'я параметра DisableAntiSpyware
  1. Після створення параметра двічі натисніть на нього та задайте значення 1.
  2. Там же створіть параметри AllowFastServiceStartup і ServiceKeepAlive - їх значення повинно бути “0” (нуль, задається за замовчуванням).
  3. У розділі Windows Defender виберіть підрозділ Real-Time Protection (або створіть його), а в ньому створіть параметри з іменами “DisableIOAVProtection і DisableRealtimeMonitoring”
  1. Двічі клікніть по кожному з цих параметрів і задайте значення 1.
  2. У розділі Windows Defender створіть підрозділ Spynet, в ньому створіть параметри DWORD32 з іменами DisableBlockAtFirstSeen (значення 1), LocalSettingOverrideSpynetReporting (значення 0), SubmitSamplesConsent (значення 2). Ця дія відключає перевірку в хмарі і блокування невідомих програм.


  З цим закінчили, але не поспішайте закривати редактор реєстру: для повного відключення захисника потрібно також відключити відповідну йому службу.

  Зламався комп'ютер?

  Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури


  Відключення служби Антивірусна програма Захисника Windows


  На завершення потрібно відключити службу антивірусної програми захисника Windows, причому зробити це в services.msc не вийде. Відключення можливо наступним методом:


  1. Перезапустіть Windows 10 в безпечному режимі, зайдіть в редактор реєстру (клавіші Win + R, ввести regedit) і перейдіть до розділу HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ WinDefend
  2. Двічі клікніть мишею по параметру Start в правій панелі редактора реєстру і задайте для нього значення 4.
  1. Застосуйте настройки, закрийте редактор реєстру та перезавантажте комп'ютер у звичайному режимі.


  Примітка: в останніх версіях Windows 10 параметр Start в цих випадках змінюється на 3 автоматично, але служба сама не запускається (при бажанні, однак, ви можете видалити в безпечному режимі весь розділ реєстру WinDefend і тоді запуск служби стане неможливим навіть вручну, але настійно рекомендую спочатку експортувати цей розділ для швидкого повернення, або створити точку відновлення системи). Також може мати сенс тим же способом (змінивши параметр Start на 4) відключити службу wscsvc (Центр забезпечення безпеки) і Sense, відповідні розділи реєстру знаходяться в тому ж розташуванні.


  Готово, тепер Захисник Windows 10 не працюватиме.


  Додатково: в останні оновлення Windows 10 значок захисника Windows за замовчуванням відображається в області повідомлень панелі завдань. Ви можете відключити її, зайшовши в диспетчер задач (через правий клік по кнопці Пуск), включивши детальний вид і вимкнувши на вкладці «Автозавантаження» пункт Windows Defender Notification icon.
  При наступному перезавантаженні іконка не відображатиметься (проте, захисник продовжить працювати, якщо його не відключити описаними способами). Щоб позбутися від повідомлення про те, що відключено захист від вірусів, використовуйте інструкцію: Захист від вірусів і загроз - як відключити повідомлення.


  Відключення захисника Windows 10 за допомогою безкоштовних програм


  Є безліч безкоштовних програм, що дозволяють, крім іншого, відключити захисник Windows 10, серед них можна відзначити дуже просту безкоштовну утиліту Defender Control, а також наступні:


  • Winaero Tweker - безкоштовна програма для налаштування параметрів Windows 10. Відключення Захисника є в розділі Windows Defender. Про можливості програми і де її скачати: Налагодження та оптимізація Windows 10 в Winaero Tweaker.
  • O & O ShutUp 10 - ще одна безкоштовна утиліта для настройки поведінки ОС, де доступна така опція.
  • Утиліта Dism ++
  • Win Updates Disabler. Програма створювалася для відключення автоматичних оновлень Windows 10, але може вимкнути (і, що важливо - увімкнути назад) також інші функції, включаючи захисник і брандмауер.
  • Використання утиліти Destroy Windows 10 Spying або DWS, основна мета якої - відключення функцій стеження в ОС, але, в налаштуваннях програми, якщо ввімкнено розширений режим, ви можете також відключити і Захисник Windows (втім, він відключається в цій програмі і за замовчуванням).


  Відключення захисника Windows 10 попередніх версій і Windows 8.1


  Необхідні дії, щоб вимкнути Захисник Windows будуть відрізнятися в двох останніх версіях операційної системи від Microsoft. У загальному випадку, досить почати з виконання наступних кроків в обох ОС (але для Windows 10 процедура повного відключення захисника трохи складніше, далі буде описано детально).


  Зайдіть в панель управління: найпростішим і швидким способом для цього буде правий клік по кнопці «Пуск» і вибір відповідного пункту меню.
  В панелі управління, перемикання в вигляд «Значки» (в пункті «Перегляд» справа вгорі), виберіть «Захисник Windows».
  Запуститься головне вікно Захисника Windows (якщо ви побачите повідомлення про те, що «Додаток відключено і не веде спостереження за комп'ютером», то, швидше за все, у вас просто встановлений інший антивірус). Залежно від того, яка версія ОС у вас встановлена, виконайте наступні кроки.


  Windows 10


  Стандартний спосіб (який не цілком працездатний) відключення захисника Windows 10 виглядає таким чином:

  1. Зайдіть в «Пуск» - «Параметри» (іконка з шестерінкою) - «Оновлення та безпека» - «Захисник Windows»
  2.  Вимкніть пункт «Захист в реальному часі».
  В результаті захист буде відключено, але тільки на деякий час: приблизно через 15 хвилин він включиться знову.


  Якщо ж такий варіант нам не підходить, то є способи і повністю і назавжди відключити Захисник Windows 10 - використовуючи редактор локальної групової політики або редактор реєстру. Спосіб з редактором локальної групової політики не підходить для Windows 10 Домашня.

  Часто ламається комп'ютер?

  Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

  Для відключення за допомогою редактора локальної групової політики:

  1. Натисніть клавіші Win + R і введіть gpedit.msc в вікно «Виконати».
  2. Зайдіть в Конфігурація комп'ютера - Адміністративні шаблони - Компоненти Windows - Антивірусна програма Захисник Windows (у версіях Windows 10 до 1703 - Endpoint Protection).
  3. У правій частині редактора локальної групової політики двічі клікніть по пункту Вимкнути антивірусну програму захисник Windows (раніше - Вимкнути Endpoint Protection).
  4. Встановіть «Включено» для цього параметра, якщо потрібно відключити захисник, натисніть «Ок» і вийдіть з редактора (на скріншоті нижче параметр називається Turn off Windows Defender, така його назва була в ранніх версіях Windows 10. Зараз - Вимкнути антивірусну програму або вимкнути Endpoint Protection).
  В результаті служба захисника Windows 10 буде зупинена (тобто він буде повністю відключений) і при спробі запуску захисника Windows 10 ви побачите повідомлення про це.


  Також ви можете виконати ті ж самі дії за допомогою редактора реєстру:

  1. Зайдіть в редактор реєстру (клавіші Win + R, ввести regedit)
  2. Перейдіть до розділу реєстру HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows Defender
  3. Створіть параметр DWORD з ім'ям DisableAntiSpyware (якщо він відсутній в даному розділі).
  4. Встановіть для даного параметра значення 0, щоб захисник Windows був включений або 1, якщо його потрібно відключити.
  Готово, тепер, якщо вбудований антивірус від Microsoft вас і потривожить, то тільки повідомленнями про те, що він відключений. При цьому, до першого перезавантаження комп'ютера, в області повідомлень панелі завдань ви будете бачити іконку захисника (після перезавантаження вона зникне). Також з'явиться повідомлення про те, що захист від вірусів відключено. Щоб прибрати ці повідомлення, клікніть по них, після чого в наступному вікні натисніть «Не отримувати більше повідомлень про антивірусний захисту»


  Якщо відключення вбудованого антивіруса не відбулося, далі є опис способів відключити захисник Windows 10 за допомогою безкоштовних програм для цих цілей.


  Відключення захисника Windows за допомогою командного рядка або PowerShell

  Ще один спосіб відключити захисник Windows 10 (правда не назавжди, а лише тимчасово - також, як і при використанні параметрів) - використання команди PowerShell. Windows PowerShell слід запустити від імені адміністратора, що можна зробити, використовуючи пошук в панелі завдань, а потім - контекстне меню по правому кліку мишею.


  У вікні PowerShell введіть команду Set-MpPreference -DisableRealtimeMonitoring $ true

  Відразу після її виконання захист в реальному часі буде відключено.


  Щоб використовувати цю ж команду в командному рядку (також запущеної від імені адміністратора), просто введіть powershell і пробіл перед текстом команди.


  Відключення повідомлення «Включення захисту від вірусів»  Якщо після дій з відключення захисника Windows 10 постійно з'являється повідомлення «Включення захисту від вірусів. Захист від вірусів відключено», то для того щоб прибрати це повідомлення, ви можете виконати наступні кроки:

  1. За допомогою пошуку на панелі завдань зайдіть в «Центр безпеки та обслуговування» (або знайдіть цей пункт в панелі управління).
  2. У розділі «Безпека» натисніть «Не отримувати більше повідомлень на тему про антивірусного захисту».
  Готово, надалі ви не повинні будете побачити повідомлень про те, що захисник Windows відключений.

  11343
  0
  03.12.2019
  Коментарі
  Залишити коментар