Як відключити захисник Windows

Як відключити захисник Windows

Захисник Windows (або Windows Defender) - вбудований в останні версії ОС антивірус від Microsoft - Windows 10 і 8 (8.1). Він працює за замовчуванням, поки ви не встановите будь-який сторонній антивірус (а при установці, сучасні антивіруси відключають Windows Defender. Правда, з недавніх пір - не всі) і забезпечує, хай не ідеальну, але захист від вірусів і шкідливих програм (хоча останні тести говорять про те, що він став сильно краще, ніж був). Див. Також: Як включити захисник Windows 10 (якщо він пише, що це додаток відключено груповою політикою).

У цій інструкції - покроковий опис того, як відключити Захисник Windows 10 і Windows 8.1, кількома способами, а також про те, як включити його назад при необхідності. Це може знадобитися в деяких випадках, коли вбудований антивірус не дає встановити програму або гру, вважаючи їх шкідливими, а можливо і в інших ситуаціях. Спочатку описаний спосіб відключення в останніх версіях Windows 10 - 1903, 1809 і 1803, а потім - в попередніх версіях Windows 10, 8.1 і 8. Також в кінці керівництва наведені альтернативні способи виключення (не системними засобами). Примітка: можливо, більш розумним буде додати файл або папку в винятки захисника Windows 10. Також може бути корисним: Кращий антивірус для Windows 10.

Як відключити Захисник Windows 10

В останніх версіях Windows 10 відключення Захисника Windows дещо змінилося в порівнянні з попередніми версіями. Як і раніше, відключення можливе з використанням параметрів (але в даному випадку вбудований антивірус відключається лише тимчасово), або за допомогою редактора локальної групової політики (тільки для Windows 10 Pro і Enterprise) або редактора реєстру.

Тимчасове відключення вбудованого антивіруса Windows 10 за допомогою налаштування параметрів

Якщо вам не потрібно повне відключення захисника, а необхідно лише тимчасово відключити його для установки будь-якої програми, ви можете зробити це наступним способом:

 1. Зайдіть в «Центр безпеки Захисника Windows». Це можна зробити, двічі натиснувши мишею по значку захисника в області повідомлень справа внизу і вибравши «Відкрити», або в Параметри - Оновлення та безпека - Захисник Windows - Кнопка «Відкрити Центр безпеки захисника Windows».
 2. У центрі безпеки виберіть сторінку настройки захисника Windows - пункт «Захист від вірусів і загроз» (іконка з зображенням щита), а потім натисніть «Управління настройками» в розділі «Параметри захисту від вірусів і інших погроз».

Захист від вірусів і загроз

 1. Вимкніть «Захист в режимі реального часу» і «Хмарний захист». 

Захист в режимі реального часу

При цьому захисник Windows буде відключений лише на деякий час і в подальшому система знову задіє його. Також не забувайте про можливість додавання програми в виключення захисника. Якщо ж потрібно відключити його повністю, для цього буде потрібно використовувати такі способи.

Примітка: при використанні далі описаних способів, можливість настройки роботи захисника Windows в параметрах стане неактивною (до тих пір, поки ви не повернете змінені в редакторі значення на значення за замовчуванням).

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Відключення Захисника Windows 10 в редакторі локальної групової політики

Даний спосіб підійде тільки для редакцій Windows 10 Професійна і Корпоративна, якщо у вас Домашня - в наступному розділі інструкції наведено спосіб з використанням редактора реєстру.

 1. Натисніть клавіші Win + R на клавіатурі і введіть gpedit.msc
 2. У редакторі локальної групової політики перейдіть до розділу «Конфігурація комп'ютера» - «Адміністративні шаблони» - «Компоненти Windows» - «Антивірусна програма Захисник Windows». 

редактор локальної групової політики

 1. Двічі натисніть по параметру «Вимкнути антивірусну програму Захисник Windows» і виберіть «Включено» (саме так - «Включено» відключить антивірус). 

Вимкнути антивірусну програму Захисник Windows

 1. Аналогічним чином відключіть параметри «Дозволити запуск служби захисту від шкідливих програм» і «Дозволити постійну роботу служби захисту від шкідливих програм» (встановити «Відключено»).
 2. Зайдіть в підрозділ «Захист в режимі реального часу», двічі клікніть по параметру «Вимкнути захист в реальному часі» і встановіть «Включено».
 3. Додатково вимкніть параметр «Перевіряти всі завантажені файли і вкладення» (тут слід встановити «Відключено»).
 4. У підрозділі «MAPS» відключіть всі параметри, крім «Відправляти зразки файлів».
 5. Для параметра «Відправляти зразки файлів, якщо потрібно подальший аналіз» встановіть «Включено», а внизу зліва (в тому ж вікні настройки політики) задайте «Ніколи не відправляти». 

Відправляти зразки файлів

Однак, в останніх версіях Windows 10 цього недостатньо, додатково потрібно відключити службу захисника Windows, причому зробити це просто в службах не вийде. Про те, як саме вона відключається - в відповідному розділі відразу після наступного способу.

Як повністю відключити захисник Windows 10 за допомогою редактора реєстру

Параметри, що настроюються в редакторі локальної групової політики можна задати і в редакторі реєстру, тим самим відключивши вбудований антивірус. Дуже важливе зауваження: остання версія Windows 10 не дозволяє змінювати зазначені параметри реєстру до тих пір, поки ви не вимкнете Захисник Windows 10 в параметрах, як це було описано в першому розділі інструкції. При цьому обов'язково потрібно відключити і пункт Захист від підробки в тому ж розділі параметрів.

Порядок дій буде наступним (примітка: при відсутності якихось із зазначених розділів, ви можете їх створити, натиснувши правою кнопкою миші по «папці», що знаходиться на рівень вище і вибравши потрібний пункт в контекстному меню):

 1. Натисніть клавіші Win + R, введіть regeditі нажміть Enter.
 2. У редакторі реєстру перейдіть до розділу

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender

 1. У правій частині редактора реєстру натисніть правою кнопкою миші, виберіть «Створити» - «Параметр DWORD 32 біта» (навіть якщо у вас 64-бітсистема) і задайте ім'я параметра DisableAntiSpyware 

DisableAntiSpyware

 1. Після створення параметра двічі натисніть на нього та задайте значення 1.
 2. Там же створіть параметри AllowFastServiceStartup и ServiceKeepAlive — їх значення повинно бути 0 (нуль, задається за замовчуванням).
 3. У розділі Windows Defender виберіть підрозділ Real-Time Protection (або створіть його), а в ньому створіть параметри з іменами DisableIOAVProtection и DisableRealtimeMonitoring 

DisableIOAVProtection і DisableRealtimeMonitoring

 1. Двічі клікніть по кожному з цих параметрів і задайте значення 1.
 2. У розділі Windows Defender створіть підрозділ Spynet, в ньому створіть параметри DWORD32 з іменами DisableBlockAtFirstSeen (значення 1), LocalSettingOverrideSpynetReporting (значення 0), SubmitSamplesConsent (значення 2). Ця дія відключає перевірку в хмарі і блокування невідомих програм.

розділ Windows Defender створення підрозділу Spynet

З цим закінчили, але не поспішайте закривати редактор реєстру: для повного відключення захисника потрібно також відключити відповідну йому службу.

Відключення служби Антивірусна програма Захисника Windows

На завершення потрібно відключити службу антивірусної програми захисника Windows, причому зробити це в services.msc не вийде. Відключення можливо наступним методом:

 1. Зайдіть в редактор реєстру (клавіші Win + R, ввести regedit) і перейдіть до розділу

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WinDefend

 1. Двічі клацніть мишею по параметру Start в правій панелі редактора реєстру і задайте для нього значення 4.

Зміна параметра DWORD

 1. Застосуйте настройки, закрийте редактор реєстру та перезавантажте комп'ютер.

Готово, тепер Захисник Windows 10 не працюватиме.

Додатково: в останні оновлення Windows 10 значок захисника Windows за замовчуванням відображається в області повідомлень панелі завдань. Ви можете відключити її, зайшовши в диспетчер задач (через правий клік по кнопці Пуск), включивши детальний вид і вимкнувши на вкладці «Автозавантаження» пункт Windows Defender Notification icon.

включивши детальний вид і вимкнути пункт Windows Defender Notification icon

При наступному перезавантаженні іконка не відображатиметься (проте, захисник продовжить працювати, якщо його не відключити описаними способами). Щоб позбутися від повідомлення про те, що відключений захист від вірусів, використовуйте інструкцію: Захист від вірусів і загроз - як відключити повідомлення.

Відключення захисника Windows 10 за допомогою безкоштовних програм

Є безліч безкоштовних програм, що дозволяють, крім іншого, відключити захисник Windows 10, серед них можна відзначити наступні:

 1. Winaero Tweker — безкоштовна програма для налаштування параметрів Windows 10. Відключення Захисника є в розділі Windows Defender. Про можливості програми і де її скачати: Налагодження та оптимізація Windows 10 в Winaero Tweaker. 

розділ Windows Defender

 1. O&O ShutUp 10 — ще одна безкоштовна утиліта для настройки поведінки ОС, де доступна така опція.

ShutUp 10 безкоштовна утиліта для настройки поведінки ОС

 1. Утиліта Dism++
 1. Win Updates Disabler. Програма створювалася для відключення автоматичних оновлень Windows 10, але може відключити (і, що важливо - включити назад) та інші функції, включаючи захисник і брандмауер. Офіційний сайт програми ви можете побачити на скріншоті нижче.

Win Updates Disabler

Ще один варіант - використання утиліти Destroy Windows 10 Spying або DWS, основна мета якої - відключення функцій стеження в ОС, але, в налаштуваннях програми, якщо включити розширений режим, ви можете також відключити і Захисник Windows (втім, він відключається в цій програмі і за замовчуванням).

використання утиліти Destroy Windows 10 Spying або DWS

Відключення захисника Windows 10 попередніх версій і Windows 8.1

Необхідні дії, щоб вимкнути Захисник Windows будуть відрізнятися в двох останніх версіях операційної системи від Microsoft. У загальному випадку, досить почати з виконання наступних кроків в обох ОС (але для Windows 10 процедура повного відключення захисника трохи складніше, далі буде описано детально).

Зайдіть в панель управління: найпростішим і швидким способом для цього буде правий клік по кнопці «Пуск» і вибір відповідного пункту меню.

Всі елементи панелі управління

В панелі управління, перемикання в вид «Значки» (в пункті «Перегляд» справа вгорі), виберіть «Захисник Windows».

Стан компютера: Захищен

Запуститься головне вікно Захисника Windows (якщо ви побачите повідомлення про те, що «Додаток відключено і не веде спостереження за комп'ютером», то, швидше за все, у вас просто встановлений інший антивірус). Залежно від того, яка версія ОС у вас встановлена, виконайте наступні кроки.

Windows 10

Стандартний спосіб (який не цілком працездатний) відключення захисника Windows 10 виглядає таким чином:

 1. Зайдіть в «Пуск» - «Параметри» (іконка з шестерінкою) - «Оновлення та безпека» - «Захисник Windows»
 2. Вимкніть пункт «Захист в реальному часі». 

Захист в реальному часі

В результаті захист буде вимкнуто, але тільки на деякий час: приблизно через 15 хвилин вона включиться знову.

Якщо ж такий варіант нам не підходить, тобто способи і повністю і назавжди відключити Захисник Windows 10 двома способами - використовуючи редактор локальної групової політики або редактор реєстру. Спосіб з редактором локальної групової політики не підходить для Windows 10 Домашня.

Для відключення за допомогою редактора локальної групової політики:

 1. Натисніть клавіші Win + R і введіть gpedit.msc в вікно «Виконати».

Виконати gpedit.msc

 1. Зайдіть в Конфігурація комп'ютера - Адміністративні шаблони - Компоненти Windows - Антивірусна програма Захисник Windows (у версіях Windows 10 до 1703 — Endpoint Protection).

Редактор локальної групової політики

 1. У правій частині редактора локальної групової політики двічі клікніть по пункту Вимкнути антивірусну програму захисник Windows (раніше - Вимкнути Endpoint Protection).
 2. Встановіть «Включено» для цього параметра, якщо потрібно відключити захисник, натисніть «Ок» і вийдіть з редактора (на скріншоті нижче параметр називається Turn off Windows Defender, така його назва була в ранніх версіях Windows 10. Зараз - Вимкнути антивірусне програмне забезпечення або вимкнути Endpoint Protection).

параметр Turn off Windows Defender

В результаті служба захисника Windows 10 буде зупинена (тобто він буде повністю відключений) і при спробі запуску захисника Windows 10 ви побачите повідомлення про це.

служба захисника Windows 10

Також ви можете виконати ті самі дії за допомогою редактора реєстру:

 1. Зайдіть в редактор реєстру (клавіші Win + R, ввести regedit)
 2. ПерейдітьдорозділуреєструHKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Policies\ Microsoft\ Windows Defender
 3. Створітьпараметр DWORD зім'ямDisableAntiSpyware (якщовінвідсутнійвданому розділі).
 4. Встановіть для даного параметра значення 0, щоб захисник Windows був включений або 1, якщо його потрібно відключити.

включення захисника Windows

Готово, тепер, якщо вбудований антивірус від Microsoft вас і потривожить, то тільки повідомленнями про те, що він відключений. При цьому, до першого перезавантаження комп'ютера, в області повідомлень панелі завдань ви будете бачити іконку захисника (після перезавантаження вона зникне). Також з'явиться повідомлення про те, що захист від вірусів відключений. Щоб прибрати ці повідомлення, клікніть по ньому, після чого в наступному вікні натисніть «Не отримувати більше повідомлень про антивірусний захист»

Центр безпеки і обслуговування

Якщо відключення вбудованого антивіруса не відбулося, далі є опис способів відключити захисник Windows 10 за допомогою безкоштовних програм для цих цілей.

Windows 8.1

Відключення Захисника Windows 8.1 куди простіше, ніж в попередньому варіанті. Все, що вам потрібно - це:

 1. Зайдіть в Панель управління - Захисник Windows.
 2. Відкрийте вкладку «Параметри», а потім пункт «Адміністратор». 

включення додатка в пункті Адміністратор

 1. Зніміть позначку «Включити додаток»

В результаті ви побачите повідомлення про те, що додаток відключено і не веде спостереження за комп'ютером - то, що нам і потрібно.

Відключення захисника Windows за допомогою командного рядка або PowerShell

Ще один спосіб відключити захисник Windows 10 (правда не назавжди, а лише тимчасово - також, як і при використанні параметрів) - використання команди PowerShell. Windows PowerShell слід запустити від імені адміністратора, що можна зробити, використовуючи пошук в панелі завдань, а потім - контекстне меню по правому кліку мишею.

У вікні PowerShell введіть команду

Set-MpPreference -DisableRealtimeMonitoring $true

Відразу після її виконання захист в реальному часі буде вимкнено.

командний рядок або PowerShell

Щоб використовувати цю ж команду в командному рядку (також запущеної від імені адміністратора), просто введіть powershell і пробіл перед текстом команди.

Відключення повідомлення «Включення захисту від вірусів»

Включення повідомлення захисту від вірусів

Якщо після дій по відключенню захисника Windows 10 постійно з'являється повідомлення «Включення захисту від вірусів. Захист від вірусів вимкнено », то для того щоб прибрати це повідомлення, ви можете виконати наступні кроки:

 1. За допомогою пошуку на панелі завдань зайдіть в «Центр безпеки та обслуговування» (або знайдіть цей пункт в панелі управління).
 2. У розділі «Безпека» натисніть «Не отримувати більше повідомлень на тему про антивірусний захист». 

Не отримувати більше повідомлень на тему про антивірусний захист

Готово, надалі ви не повинні будете побачити повідомлень про те, що захисник Windows відключений.

ІТ-аудит для Вашої компанії

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Захисник Windows пише Додаток відключено (як включити)

Оновлення: підготував оновлену і більш повну інструкцію на цю тему: Як включити захисник Windows 10. Однак, якщо у вас встановлена Windows 8 або 8.1, використовуйте кроки, описані далі.

Захисник Windows

Якщо при вході в панель управління і виборі пункту «Захисник Windows», ви бачите повідомлення про те, що додаток відключено і не веде спостереження за комп'ютером, це може говорити про дві речі:

 1. Захисник Windows відключений тому, що на вашому комп'ютері встановлено інший антивірус. У цьому випадку нічого робити не варто - після видалення сторонньої антивірусної програми він включиться автоматично.
 2. Ви самі вимкнули захисник Windows або він був відключений з якої-небудь причини, тут ви можете його включити.

У Windows 10 для включення захисника Windows ви можете просто клікнути по відповідному повідомленню в області повідомлень - все інше система зробить за вас. За винятком того випадку, коли ви використовували редактор локальної групової політики або редактор реєстру (в цьому випадку, слід виконати зворотну операцію по включенню захисника).

Windows 10 включення захисника

Для того, щоб включити захисник Windows 8.1, зайдіть в Центр підтримки (правий клік по «прапорця» в області повідомлень). Найімовірніше, ви побачите два повідомлення: про те, що вимкнений захист від програм-шпигунів і небажаних програм і вимкнений захист від вірусів. Досить натиснути «Включити зараз», щоб Захисник Windows знову запустився.