text_header2
0 товаров
0грн

Як скинути Windows 10 або автоматична переустановка ОС

Як скинути Windows 10 або автоматична переустановка ОС
1483
0
28.11.2019

У цій інструкції про те, як скинути Windows 10 на заводські настройки, скинути, відкат в початковий стан, або, інакше, автоматичну переустановку Windows 10 на комп'ютері або ноутбуці. Зробити це стало простіше ніж в Windows 7 і навіть в 8, в зв'язку з тим, що змінився спосіб зберігання образу для скидання в системі і в більшості випадків вам не потрібен диск або флешка для того, щоб виконати описану процедуру. Якщо з якоїсь причини все описане не виходить, ви можете просто зробити нове встановлення Windows 10.


Скидання Windows 10 в початковий стан може стати в нагоді в тих випадках, коли система стала працювати неправильно або навіть не запускається, а виконати відновлення (на цю тему: Відновлення Windows 10) іншим способом не виходить. При цьому перевстановлення ОС таким способом можлива зі збереженням ваших особистих файлів (але без збереження програм).


Оновлення: в останніх версіях Windows 10 з'явився додатковий спосіб скидання системи з видаленням всіх встановлених виробником комп'ютера або ноутбука програм - Автоматична чиста установка Windows 10.


Скидання Windows 10 в параметрах з встановленої системи


Найпростіший спосіб скидання Windows 10 передбачає, що система на вашому комп'ютері запускається. Якщо це так, то кілька простих кроків дозволяють виконати автоматичну переустановку.

 1. Зайдіть в Параметри (через пуск і значок шестерінки або клавіші Win + I) - Оновлення та безпека - Відновлення.


Оновлення та безпека - Відновлення


 1. У розділі «Повернути комп'ютер в початковий стан» натисніть «Почати». Примітка: якщо при відновленні вам повідомлять про відсутність необхідних файлів, використовуйте спосіб з наступного розділу цієї інструкції. Також, на цьому етапі може з'явитися помилка: Неможливо знайти середовище відновлення.

 2. Вам буде запропоновано або зберегти особисті файли, або видалити їх. Виберіть потрібний варіант.


Виберіть потрібний варіант


 1. У разі вибору варіанта з видаленням файлів, також буде запропоновано або «Просто видалити файли», або «Повністю очистити диск». Я рекомендую перший варіант, якщо тільки ви не віддаєте комп'ютер або ноутбук іншій людині. Другий варіант видаляє файли без можливості їх відновлення і займає більше часу.

 2. У вікні «Все готово до повернення цього комп'ютера в початковий стан» натисніть «Скидання».


Все готово до повернення цього комп'ютера в початковий стан


Після цього почнеться процес автоматичної переустановки системи, комп'ютер буде перезавантажуватися (можливо, кілька разів), а після скидання ви отримаєте чисту Windows 10. Якщо ви вибирали «Зберегти особисті файли», то на системному диску також буде знаходитися папка Windows.old, що містить файли старої системи (там можуть стати в нагоді папки користувача і вміст робочого столу). 


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Автоматична чиста установка Windows 10 за допомогою «Новий запуск» (Refresh Windows Tool)


В останніх версіях Windows 10 в параметрах відновлення з'явилася нова функція - «Новий запуск» (раніше називалася Refresh Windows Tool), що дозволяє виконати автоматичну чисту установку або перевстановити Windows 10 зі збереженням файлів, але з видаленням встановлених програм виробника. Її використання дозволяє скинути, коли перший спосіб не працює і повідомляє про помилки.

 1. У параметрах відновлення, внизу в розділі Додаткові параметри відновлення, натисніть по пункту Дізнайтеся, як почати заново з чистої установки Windows.


Додаткові параметри відновлення


 1. Вам запропонують перейти на відповідну сторінку центру безпеки Windows 10, натисніть Так.

 2. Натисніть кнопку «Початок роботи» в розділі «Новий запуск».


Початок роботи в розділі Новий запуск


 1. Ознайомтеся з тим, що саме являє собою Почати заново і, якщо згодні, натисніть Далі.


Почати заново


Дочекайтеся завершення скидання Windows 10 на заводські настройки.


По завершенні процесу (який може зайняти тривалий час і залежить від продуктивності комп'ютера, обраних параметрів і кількості особистих даних при збереженні) ви отримаєте повністю переустановленную і працездатну Windows 10. Після входу в систему рекомендую також натиснути клавіші Win + R, ввести cleanmgr натиснути Enter, а потім натиснути на кнопку «Очистити системні файли».


Очиення системних файлів


З великою ймовірністю при очищенні жорсткого диска ви зможете видалити до 20 Гб даних, що залишилися після процесу переустановлення системи.


Як скинути Windows 10 якщо система не запускається або скидання з параметрів не працює


У тих випадках, коли Windows 10 не починається або скидання в параметрах не спрацьовує, можна спробувати виконати за допомогою засобів виробника або ж з середовища відновлення.


Якщо Windows 10 не запускається, але показує синій екран з помилкою, то натиснувши по пункту «Додаткові параметри», ви можете потрапити в середу відновлення. Якщо система запускається, але скинути ОС не вдається, зайдіть в Параметри - Оновлення та безпеку і натисніть кнопку «Перезавантажити зараз» в розділі «Особливі варіанти завантаження».


Після перезавантаження зайдіть в розділ «Усунення несправностей», а потім натисніть по пункту «Повернути комп'ютер в початковий стан».


Повернути комп'ютер в початковий стан


Далі, також, як і в першому описаному методі ви можете:

 1. Зберегти або видалити особисті файли. При виборі «Видалити» буде також запропоновано або повністю очистити диск без можливості їх відновлення, або просте видалення. Зазвичай (якщо ви не віддаєте ноутбук комусь), краще використовувати просте видалення.

 2. У вікні вибору цільової операційної системи виберіть Windows 10.

 3. У вікні «Повернути комп'ютер в початковий стан» ознайомтеся з тим, що буде зроблено - видалення програм, скидання установок до стандартних значень за замовчуванням і автоматична переустановка Windows 10 Натисніть «Повернути в початковий стан».


Після цього почнеться процес скидання системи до вихідного стану, в ході якого комп'ютер може перезавантажуватися.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Якщо на вашому пристрої була встановлена ліцензійна Windows 10 при покупці, то найпростіший спосіб скидання його на заводські настройки - використовувати певні клавіші при включенні ноутбука або комп'ютера. Детально про те, як це робиться написано в статті Як скинути ноутбук на заводські настройки (підійде і для фірмових ПК з попередньо встановленою ОС).


Помилки скидання Windows 10 в заводський стан


Перші і найпростіші методи, при виникненні проблем при скиданні Windows 10 на заводські настройки складаються з наступних кроків:

 • Переконайтеся, що на системному розділі диска (на диску C) досить вільного місця. В ідеалі - 10 і більше Гб.

 • Видаліть всі сторонні антивіруси та інші програми захисту перед запуском відновлення.


Проблема при поверненні в початковий стан


Якщо при спробі скидання Windows 10 після перезавантаження ви побачили повідомлення «Проблема при поверненні ПК в початковий стан. Зміни не внесені », зазвичай це говорить про проблеми з файлами, необхідними для відновлення (наприклад, якщо ви щось робили з папкою WinSxS, з файлів в якій і відбувається скидання). Можна спробувати перевірку і відновлення цілісності системних файлів Windows 10, але частіше доводиться робити чисту установку Windows 10 (втім, при цьому ви також можете зберегти особисті дані).


Другий варіант помилки - вас просять вставити диск відновлення або інсталяційний накопичувач. Тут з'явилося рішення з функцією Почати заново, описане в другому розділі цього керівництво. Також в цій ситуації ви можете зробити завантажувальну флешку з Windows 10 (на поточному комп'ютері або на іншому, якщо цей не запускається) або диск відновлення Windows 10 з включенням системних файлів. І використовувати його в якості необхідного накопичувача. Використовуйте версію Windows 10 з тієї ж розрядністю, що встановлена на комп'ютері.


Ще один варіант дії у випадку з вимогою надати накопичувач з файлами - зареєструвати власний образ для відновлення системи (для цього ОС повинна працювати, дії відбуваються в ній):

 1. Потрібно завантажити образ ISO Windows 10 (другий спосіб в інструкції по посиланню).

 2. Змонтувати його і скопіювати файл install.wim з папки sources в заздалегідь створену папку ResetRecoveryImage на окремому розділі або диску комп'ютера (не системний).

 3. У командному рядку від імені адміністратора використовувати команду reagentc / setosimage / path «D: ResetRecoveryImage» / index 1 (тут в якості окремого розділу виступає D, у вас може бути інша буква) для реєстрації образу відновлення.


Командний рядок


Після цього спробувати знову запустити скидання системи в початковий стан. До речі, на майбутнє можна рекомендувати зробити власну резервну копію Windows 10, яка може сильно спростити процес відкату ОС до попереднього стану.


Ну а якщо у вас залишилися питання щодо перевстановлення Windows 10 або поверненню системи до вихідного стану - питайте. Також нагадаю, що для встановлених систем зазвичай існують додаткові способи скидання на заводські настройки, передбачені виробником і описані в офіційних інструкціях.

1483
0
28.11.2019
Коментарі
Залишити коментар