text_header2
0 товаров
0грн

Як прискорити ноутбук

Як прискорити ноутбук
252
0
10.01.2020

Якщо ваш ноутбук працює повільніше, ніж хотілося б, це може бути викликано різними причинами, які в цілому зводяться до апаратних і програмних. Залежно від конкретного сценарію іноді можуть бути можливості прискорити роботу ноутбука і зробити його роботу більш чуйною, запуск програм швидше, а FPS в іграх злегка вище.


У цій інструкції - про те, до яких методів можна вдатися для підвищення швидкості роботи ноутбука в різних ситуаціях: для старого і нового ноутбука, з різними операційними системами і характеристиками.


Апаратні компоненти, що впливають на швидкість роботи


Спочатку поговоримо щодо апаратних складових, які можуть впливати на швидкість роботи ноутбука, сюди в першу чергу можна віднести:

  • Процесор
  • Оперативна пам'ять
  • Жорсткий диск
  • Система охолодження


На перший пункт для більшості сучасних ноутбуків ми вплинути ніяк не можемо, однак на інші слід звернути увагу, причому як для старого ноутбука, так і недавно придбаного.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Оперативна пам’ять


У загальному випадку, чим більше оперативної пам'яті (RAM) - тим краще. Для роботи з сучасними версіями Windows і програмами бажано не менше 8 Гб оперативної пам'яті, що працює в двоканальному режимі. Є можливість встановити 16 - ще краще.


RAM


На жаль, не всі ноутбуки підтримують можливість збільшення кількості RAM (деякі дешеві моделі не надають такої можливості). Однак, якщо для вашого пристрою це можливо, а поточний обсяг - 2-4 Гб, такий апгрейд буде корисний. 


Жорсткий диск


Одне зі слабких місць більшості ноутбуків - жорсткий диск. Мало того, що HDD в цілому повільніше актуальних сьогодні твердотільних накопичувачів SSD, на ноутбуках, як правило, встановлюють ще більш повільні жорсткі диски, ніж застосовується на ПК (наприклад, можете звернути увагу на таку характеристику як обороти в хвилину - rpm, на більшості HDD в ноутбуках - 5400, на дисках для ПК — 7200).


Жорсткий диск


Якщо на вашому ноутбуці встановлений жорсткий диск, встановивши замість нього (або на додаток до нього, як системний - деякі ноутбуки це дозволяють) твердотільний диск SSD ви відразу відчуєте приріст швидкості роботи. Для нових ноутбуків з Windows 10 це особливо актуально, але і на старих пристроях приріст також помітний (інша справа, що з економічної точки зору апгрейд може бути не цілком доцільний).


Система охолодження


Якщо система охолодження вашого ноутбука завжди працює «на максимум» і, більш того, іноді під навантаженнями (наприклад, в іграх) він вимикається - це не те, що слід ігнорувати: нагрів впливає як безпосередньо на швидкість роботи (система буде сповільнювати процесор), так і на довговічність самого ноутбука, а точніше його електронних компонентів.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Що тут слід зробити? Почистити ноутбук від пилу, а якщо йому вже 2-3 роки і проста чистка від пилу не вирішує проблему - можливо і замінити термопасту на процесорі і GPU. Не готовий радити кожному користувачеві робити це самостійно (якщо не впевнені - краще звернутися до кого-то), але в цілому, це не складно, інструкції в Інтернеті частіше розумні, ніж ні (але і таке зустрічається). Є така інструкція і у мене - Як почистити ноутбук від пилу - спосіб для непрофесіоналів.


В цілому, при справних апаратних компонентах ноутбука, то, що перераховано вище - це все, на що ми можемо якось вплинути для збільшення швидкості роботи. Так, це пов'язане з витратами, але іноді має сенс.


Програмні проблеми і нюанси, що уповільнюють роботу ноутбука


Тепер про програмну частину: вибір операційної системи, актуальність і сумісність драйверів, а також встановлені вами програми (особливо, що знаходяться в автозавантаженні) безпосередньо впливають на швидкість роботи ноутбука. І це не всі фактори: сюди ж можна віднести наявність шкідливого ПО, заповнений системний розділ жорсткого диска та інші нюанси.


Впливає і просто вік ноутбука: деякі користувачі очікують, що їх ноутбук 5-7 річної давності буде настільки ж метким, як при покупці. Для більшості моделей це не так, і справа не в тому, що він стає повільніше, а в тому, що програмне забезпечення з кожним роком «ненажерливіше».


В цілому все важливе в зазначених інструкціях перераховано. Для зовсім «древніх» ноутбуків, при бажанні, ви можете встановити замість Windows легкі збірки Linux або навіть Android - менш вимогливі системи будуть працювати швидше, але від частини звичних програм, можливо, доведеться відмовитися.

252
0
10.01.2020
Коментарі
Залишити коментар