text_header2
0 товаров
0грн

Як підключити телевізор до комп'ютера

Як підключити телевізор до комп'ютера
1459
0
02.02.2021

У цій статті ми розглянемо, як підключити комп'ютер до ТБ по HDMI, VGA або DVI, про різні типи входів і виходів, які найбільш часто використовуються при підключенні телевізора, про те, які кабелі або перехідники можуть знадобитися, а також про налаштування Windows 10, 8.1 і Windows 7, за допомогою яких ви зможете вибрати різні режими зображення з комп'ютера на телевізорі.


Покрокова інструкція з підключення телевізора до ПК або ноутбука


Почнемо безпосередньо зі з'єднання ТВ і комп'ютера. Для початку, бажано з'ясувати, який спосіб підключення буде оптимальним, найменш витратним і забезпечить найкращу якість зображення.


Крок 1. Визначте, які порти для виведення відео та аудіо сигналу є на вашому комп'ютері або ноутбуці

 

HDMI - Якщо у вас відносно новий комп'ютер, то дуже ймовірно, що на ньому ви виявите порт HDMI - це цифровий вихід, за яким одночасно може передаватися і відео у високій роздільній здатності і аудіо сигнал. Це оптимальний варіант, якщо ви хочете підключити телевізор до комп'ютера, але спосіб може виявитися непридатний, якщо у вас старий телевізор.


VGA - дуже поширений (хоча на останніх моделях відеокарт його і немає) і простий в підключенні. Являє собою аналоговий інтерфейс для передачі відео, аудіо по ньому не передається.


DVI - цифровий інтерфейс передачі відеосигналу, присутній майже на всіх сучасних відкритих. Через вихід DVI-I може транслюватися і аналоговий сигнал, тому перехідники DVI-I - VGA зазвичай працюють без проблем (а це може стати в нагоді при підключенні телевізора).


S-Video і композитний вихід (AV) - можуть бути виявлені на старих відкритих, а також на професійних відкритих для монтажу відео. Забезпечують не найкращу якість зображення на телевізорі з комп'ютера, однак можуть стати єдиним способом підключити старий телевізор до комп'ютера.


 


Це все основні типи роз'ємів, що використовуються для підключення телевізора до ноутбука або ПК. З великою ймовірністю, вам доведеться мати справу з одним з перерахованих вище, так як саме вони зазвичай присутні на телевізорах.


Крок 2. Визначте типи відео входів, присутніх на телевізорі


Подивіться, які входи підтримує ваш телевізор - на більшості сучасних ви зможете знайти HDMI і VGA входи, на старіших - S-video або композитний вхід (тюльпани).Крок 3. Виберіть підключення, яке ви будете використовувати

Перерахуємо по порядку можливі типи підключення телевізора до комп'ютера, при цьому спочатку - оптимальні з точки зору якості зображення (крім цього, використовуючи дані варіанти, які підключити найпростіше), а потім - пару варіантів на крайній випадок.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Можливо, вам доведеться придбати відповідний кабель в магазині. Як правило, ціна їх не надто велика, а знайти різні кабелі можна в спеціалізованих магазинах радіотоварів або ж в різних торгових мережах, де продають споживчу електроніку. Зазначимо, що різні HDMI кабелі «з золотим покриттям» за дикі гроші анітрохи не вплинуть на якість зображення.


 1. HDMI - HDMI. Найкращий варіант, досить придбати кабель HDMI і з'єднати відповідні роз'єми, передається не тільки зображення, а й звук.
 2. VGA - VGA. Також простий в реалізації спосіб підключення ТВ, потрібен буде відповідний кабель. Такі кабелі є в комплекті з багатьма моніторами і, можливо, у вас виявиться невикористаний. Також можна придбати в магазині.
 3. DVI - VGA. Те ж, що і в попередньому випадку. Може знадобитися або перехідник DVI-VGA і кабель VGA, або просто кабель DVI-VGA
 4. S-Video - S-Video, S-Video - композитний (через перехідник або відповідний кабель) або композитний - композитний. Не найкращий спосіб підключення в зв'язку з тим, що зображення на екрані телевізора виявиться не чітким. Як правило, при наявності сучасної техніки не використовується. Підключення здійснюється аналогічно підключенню побутових програвачів DVD, VHS і інших.


  Крок 4. Підключіть комп'ютер до телевізора


  Зверніть увагу, що цю дію краще робити з вимкненими телевізором і комп'ютером (в тому числі з розетки), адже можливе, хоч і не дуже ймовірне псування устаткування внаслідок електричних розрядів. З'єднайте потрібні роз'єми на комп'ютері і телевізорі, після чого увімкніть і те й інше. На телевізорі виберіть відповідний вхідний відеосигнал - HDMI, VGA, PC, AV. При необхідності, ознайомтеся з інструкцією до телевізора.


  Примітка: якщо ви підключаєте ТВ до ПК з дискретною відеокартою, то ви можете помітити, що на задній панелі комп'ютера є два розташування роз'ємів для виведення відео - на відеокарті і на материнській платі. Рекомендую підключати телевізор в тому ж розташуванні, куди підключений монітор.


  Якщо все було зроблено правильно, то, швидше за все, екран телевізора почне показувати те ж саме, що і монітор комп'ютера (може, і не почати, але це можна вирішити, читайте далі). Якщо ж монітор не підключений, то буде показувати тільки ТВ.


  Незважаючи на те, що телевізор вже підключений, ви швидше за все, зіткнетеся з тим, що зображення на одному з екранів (якщо їх два - монітор і телевізор) буде спотвореним. Також, можливо, ви захочете, щоб телевізор і монітор показували різні зображення (за замовчуванням встановлюється дзеркальне відображення - однакове на обох екранах). Перейдемо до налаштування зв'язки ТВ-ПК спочатку на Windows 10, а потім - в Windows 7 і 8.1.


  Налаштування зображення на ТВ з ПК в Windows 10


  Для вашого комп'ютера підключений телевізор є просто другим монітором, відповідно і всі настройки проводяться в параметрах монітора. У Windows 10 можна виконати необхідні настройки наступним чином:

  1. Зайдіть в Параметри (Пуск - значок шестерінки або клавіші Win + I).
  2. Виберіть пункт параметрів «Система» - «Дисплей». Тут ви побачите два підключених монітора. Щоб дізнатися, номер кожного з підключених екранів (вони можуть не відповідати тому, як ви їх розставили і в якому порядку підключили) натисніть кнопку «Визначити» (в результаті відповідні номери з'являться на моніторі і телевізорі).   1. Якщо розташування не відповідає фактичному, ви можете перетягнути один з моніторів мишею вправо або вліво в параметрах (тобто змінити їх порядок, щоб він відповідав фактичному розташуванню). Це актуально тільки в разі, якщо ви використовуєте режим «Розширити екрани», про що далі.
   2. Важливий пункт параметрів знаходиться трохи нижче і озаглавлений «Кілька дисплеїв». Тут ви можете встановити, як саме працюють два екрани в парі: Дублювати ці екрани (однакові зображення з важливим обмеженням: на обох можна виставити тільки однакову роздільність), Розширити робочий стіл (на двох екранах буде різне зображення, один буде продовженням іншого, курсор миші буде пересуватися з краю одного екрану на другий, при правильно заданому розташуванні), Відображати тільки на одному екрані.


   На цьому налаштування можна вважати завершеним, хіба що слід переконатися, що для ТВ встановлено правильну роздільність (тобто фізична роздільна здатність екрану телевізора), настройка дозволу проводиться після вибору конкретного екрану в параметрах дисплея Windows 10.


   ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше

   Як налаштувати зображення на телевізорі з комп'ютера і ноутбука в Windows 7 і Windows 8 (8.1)


   Для того, щоб налаштувати режим відображення на двох екранах (або на одному, якщо ви збираєтеся використовувати тільки телевізор як комп'ютерний монітор), правою кнопкою миші в порожньому місці робочого столу і виберіть пункт «Розширення екрану». Відкриється вікно наступного виду.
   Якщо у вас одночасно працюють і монітор комп'ютера і підключений телевізор, але ви не знаєте, який з них якій цифрі (1 або 2) відповідає, ви можете натиснути кнопку «Визначити», щоб з'ясувати це. Також вам буде потрібно уточнити фізичний дозвіл вашого телевізора, як правило, на сучасних моделях це Full HD - 1920 на 1080 пікселів. Інформація повинна бути в інструкції по експлуатації.

   Налаштування:

   1. Виберіть кліком миші мініатюру, відповідну телевізору і встановіть в поле «Дозвіл» то, яке відповідає його реальному вирішенню. В іншому випадку, картинка може виявитися не чіткою.
   2. Якщо використовується кілька екранів (монітор і ТВ), в поле «Кілька дисплеїв» виберіть режим роботи (далі - докладніше).


   Можна вибрати різні режими роботи, деякі з них можуть вимагати додаткової настройки:   • Відобразити робочий стіл тільки на 1 (2) - другий екран відключається, зображення буде відображатися тільки на обраному.
   • Дублювати ці екрани - на обох екранах відображається однакове зображення. У разі, якщо роздільна здатність цих екранів різна, вірогідна поява спотворень на одному з них.
   • Розширити ці дисплеї (розширити робочий стіл на 1 або 2) - в даному випадку робочий стіл комп'ютера «займає» відразу обидва екрани. При виході за межі екрану ви переходите на наступний екран. Для того, щоб правильно і зручно організувати роботу ви можете перетягувати мініатюри дисплеїв у вікні настройки. Наприклад, на зображенні нижче екран 2 - це телевізор. При підведенні миші до правого його кордоні я потраплю на монітор (екран 1). Якщо потрібно змінити їх розташування (бо вони на столі стоять в іншому порядку), то в настройках можна перетягнути екран 2 в праву частину, так щоб перший екран виявився зліва.    Застосуйте настройки і користуйтеся. Оптимальний варіант - це розширити екрани. Перш за все, якщо ви ніколи не працювали з декількома моніторами, це може здатися не зовсім звично, але потім, швидше за все побачите переваги такого варіанту використання.

    1459
    0
    02.02.2021
    Коментарі
    Залишити коментар