text_header2
0 товаров
0грн

Як перевірити жорсткий диск на помилки

Як перевірити жорсткий диск на помилки
1321
0
10.03.2021

Якщо у вас виникли підозри, що з жорстким диском (або SSD) комп'ютера або ноутбука є якісь проблеми, жорсткий диск видає дивні звуки або просто хочеться дізнатися, то перевірити в якому він стані можна за допомогою різних програм для перевірки HDD і SSD.


Перевірка жорсткого диска або SSD в безкоштовній програмі HDDScan


HDDScan - відмінна і повністю безкоштовна програма для перевірки жорстких дисків. За допомогою неї можна перевірити сектора HDD, отримати інформацію S.M.A.R.T., і виконати різні тести жорсткого диска.


HDDScan не исправляет ошибки и бэд-блоки, а лишь позволяет узнать о том, что с диском есть проблемы. Это может быть минусом, но, иногда, в случае когда речь идет о начинающем пользователе — положительный момент (сложно что-то испортить). HDDScan не виправляє помилки і бед-блоки, а лише дозволяє дізнатися про те, що з диском є проблеми. Це може бути недоліком, однак, коли мова йде про  користувача-початківця - позитивний момент, адже складно щось зіпсувати.Програмою підтримуються не тільки IDE, SATA і SCSI диски, але і USB флешки, зовнішні жорсткі диски, RAID, SSD.Seagate SeaTools

Безкоштовна програма Seagate SeaTools (єдина з представлених російською мовою) дозволяє перевірити на помилки жорсткі диски різних марок (не тільки Seagate) і, при необхідності, виправити несправні сектора (працює і з зовнішніми жорсткими дисками). Завантажити програму можна з офіційного сайту розробника https://www.seagate.com/gb/en/support/downloads/seatools/, де вона доступна в декількох варіантах.SeaTools for Windows - утиліта для перевірки жорсткого диска в інтерфейсі Windows.
Seagate for DOS - iso образ, з якого можна зробити завантажувальну флешку або диск і, завантажившись з нього, виконати перевірку жорсткого диска і виправити помилки.Використання DOS версії дозволяє уникнути різних проблем, які можуть виникнути під час перевірки в Windows (так як сама операційна система також постійно звертається до жорсткого диска, а це може впливати на перевірку).


Після запуску SeaTools ви побачите список жорстких дисків, встановлених в системі і зможете виконати необхідні тести, отримати інформацію SMART, а також виконати автоматичне відновлення пошкоджених секторів. Все це ви знайдете в пункті меню «Базові тести». Крім цього, програма включає докладний посібник російською мовою, яке ви можете знайти в розділі «Довідка». 

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Програма для перевірки жорсткого диска Western Digital Data Lifeguard Diagnostic


Ця безкоштовна утиліта, на відміну від попередньої, призначена тільки для жорстких дисків Western Digital. А у багатьох користувачів саме такі жорсткі диски.


 


Також, як і попередня програма, Western Digital Data Lifeguard Diagnostic доступна у версії для Windows і як завантажувальний ISO образ.
За допомогою програми можна подивитись інформацію SMART, перевіриті сектори жорсткого диску, перезаписати диск нулями (стерти все остаточно), подивитись результати перевірки.


Завантажити програму можна на сайті підтримки Western Digital: https://support.wdc.com/downloads.aspx?lang=ru


Як перевірити жорсткий диск вбудованими засобами Windows


У Windows 10, 8, 7 і XP ви можете виконати перевірку жорсткого диска, включаючи перевірку поверхні і виправити помилки не вдаючись до використання додаткових програм, в самій системі передбачено кілька можливостей перевірки диска на помилки.Найпростіший метод: відкрийте провідник або «Мій комп'ютер", правою кнопкою миші по жорсткому диску, який потрібно перевірити, виберіть «Властивості». Зайдіть на вкладку «Сервіс» та натисніть «Перевірити». Після цього залишиться лише дочекатися закінчення перевірки. Даний метод не дуже ефективний, але непогано б знати про його наявність. Додаткові способи - Як перевірити жорсткий диск на помилки в Windows.


Як перевірити працездатність жорсткого диска в Victoria


Victoria - мабуть, одна з найпопулярніших програм для цілей діагностики жорсткого диска. За допомогою неї ви можете переглянути інформацію S.M.A.R.T. (В тому числі для SSD) перевірити HDD на помилки і збійні сектора, а також позначити бед блоки як непрацюючі або спробувати відновити їх.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше

Програму можна завантажити в двох варіантах - Victoria 4.66 beta для Windows (і інші версії для ОС Windows, але 4.66b - найостанніша, оновлення цього року) і Victoria для DOS, в тому числі ISO для створення завантажувального накопичувача. Офіційна сторінка для завантаження - http://hdd.by/victoria.html.Інструкція з використання Victoria займе не одну сторінку, а тому не беруся її писати зараз. Скажу лише, що головний елемент програми в версії для Windows - це вкладка Tests. Запустивши тестування, попередньо обравши жорсткий диск на першій вкладці, ви зможете отримати наочне уявлення про те, в якому стані знаходяться сектора жорсткого диска. Зазначу, що зелені та помаранчеві прямокутники з часом доступу 200-600 мс - це вже погано і означає, що сектора виходять з ладу (перевірити таким чином можна тільки HDD, для SSD такого роду перевірка не підходить).


Тут же, на сторінці тестування, ви можете поставити позначку «Remap», для того, щоб під час тесту збійні сектори були помічені як непрацюючі.


І, нарешті, що робити, якщо на жорсткому диску виявлені пошкоджені сектори або бед блоки? Оптимальне рішення - подбати про збереження даних і в найкоротші терміни замінити такий жорсткий диск на працездатний. Як правило, будь-яке «виправлення бед-блоків» носить тимчасовий характер і деградація накопичувача прогресує.


! Примітка: Серед рекомендованих програм для перевірки жорсткого диска нерідко можна зустріти Drive Fitness Test for Windows (DFT). У неї є деякі обмеження (наприклад, не працює з чіпсетами Intel), але відгуки про працездатність виключно позитивні. Можливо, знадобиться.


Інформація SMART не завжди коректно зчитується для деяких марок накопичувачів сторонніми програмами. Якщо ви побачили «червоні» пункти в звіті, це не завжди говорить про проблема. Спробуйте використовувати фірмову програму від виробника.

1321
0
10.03.2021
Коментарі
Залишити коментар