text_header2
0 товаров
0грн

Як перевірити швидкість SSD

Як перевірити швидкість SSD
1943
0
04.05.2020

Якщо після придбання твердотільного накопичувача вам захотілося дізнатися, наскільки він швидкий, зробити це можна за допомогою простих безкоштовних програм, що дозволяють перевірити швидкість SSD диска. У цьому матеріалі - про утиліти для перевірки швидкості SSD, про те, що означають різні цифри в результатах тестування і додаткова інформація, яка, можливо, виявиться корисною.


Незважаючи на те, що є різні програми оцінки продуктивності дисків, в більшості випадків, коли мова заходить про швидкість SSD, в першу чергу використовують CrystalDiskMark - безкоштовну, зручну і просту утиліту з російською мовою інтерфейсу. Тому в першу чергу я зосереджуся саме на цьому засобі вимірювання швидкості запису / читання, а потім торкнуся інших доступних варіантів. Також може бути корисним: Який SSD краще - MLC, TLC або QLC, Налаштування SSD для Windows 10, Перевірка SSD на помилки.


Перевірка швидкості SSD диска в CrystalDiskMark


Зазвичай, коли ви зустрічаєте огляд будь-якого SSD, в інформації про швидкість його роботи буває продемонстрований скріншот саме з CrystalDiskMark - незважаючи на свою простоту, ця безкоштовна утиліта є свого роду «стандарт» для такого тестування. У більшості випадків (в тому числі і в авторитетних оглядах) процес тестування в CDM виглядає як:


 1. Запуск утиліти, вибір диска, який буде тестуватися в верхньому правому полі. Перед другим кроком бажано закрити всі програми, які можуть активно використовувати процесор і доступ до дисків.
 2. Натискання на кнопку «All» для запуску всіх тестів. Якщо необхідно перевірити продуктивність диска в певних операціях читання-запису, досить натиснути відповідну зелену кнопку (їх значення будуть описані далі).
 3. Очікування закінчення перевірки і отримання результатів оцінки швидкості SSD при різних операціях.Для базової перевірки інші параметри тестів зазвичай не змінюються. Однак може виявитися корисним знати, що можна налаштувати в програмі, і що саме означають різні числа в результатах перевірки швидкості.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Налаштування


У головному вікні CrystalDiskMark ви можете налаштувати (якщо ви користувач, можливо, не варто що-небудь змінювати):


 1. Кількість перевірок (результат усереднюється). За замовчуванням - 5. Іноді, для прискорення тесту зменшують до 3-х.
 2. Розмір файлу, з яким будуть проводитися операції при перевірці (за замовчуванням - 1 Гб). У програмі вказується 1GiB, а не 1Gb, оскільки мова йде про гигабайтах в двійковій системі числення (1024 Мб), а не в часто респонденти користуються послугами десяткової (1000 Мб).
 3. Як уже згадувалося, ви можете вибрати, який саме диск буде перевірятися. Це не обов'язково повинен бути SSD, в цій же програмі можна дізнатися швидкість флешки, карти пам'яті або звичайного жорсткого диска. Результат тесту на скріншоті нижче отримано для RAM-диска.У розділі меню «Налаштування» ви можете змінити додаткові параметри, але, знову ж таки: я б залишив як є, до того ж так буде простіше порівняти ваші показники швидкості з результатами інших тестів, так як в них використовуються параметри за замовчуванням.


Значення результатів оцінки швидкості


Для кожного проведеного тесту CrystalDiskMark показує інформацію як в мегабайтах в секунду, так і в операціях в секунду у (IOPS). Для того, щоб дізнатися друге число, затримайте вказівник над результатом будь-якого з тестів, в підказці з'являться дані IOPS.


За замовчуванням, в програмі останньої версії (в попередніх був інший набір) виконуються наступні тести:


 • Seq Q32T1 — Послідовний запис / читання з глибиною черги запитів 32 (Q), в 1 (T) потік. У цьому тесті швидкість зазвичай виходить найвищою, оскільки файл записується в послідовні сектори диска, розташовані лінійно. Цей результат не в повній мірі відображає реальну швидкість роботи SSD при використанні в реальних умовах, але зазвичай порівнюють саме його.
 • 4KiB Q8T8 — Довільний запис / читання в випадкові сектори по 4 КБ, 8 - черга запитів, 8 потоків.
 • 3-й і 4-й тест аналогічні попередньому, але з іншим числом потоків і глибиною черги запитів.


Глибина черги запитів - кількість запитів читання-запису, одночасно направляються до контролера накопичувача; потоки в даному контексті (в попередніх версіях програми їх не було) - кількість потоків запису файлу, ініційованих програмою. Різні параметри в 3-х останніх тестах дозволяють оцінити, як саме контролер диска «справляється» з читанням-записом даних в різних сценаріях роботи і управляє розподілом ресурсів, причому не тільки його швидкість в Мб / сек, а й IOPS, що тут є важливим параметром.


Часто результати можуть помітно змінюватися при оновленні прошивки SSD. Також слід враховувати, що при таких тестах в значній мірі навантажується не тільки диск, але і CPU, тобто результати можуть залежати і від його характеристик. Це - дуже поверхово, але при бажанні в Інтернеті можна знайти дуже докладні дослідження залежності продуктивності дисків від глибини черги запитів.ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Завантажити CrystalDiskMark і інформація про запуск


Завантажити останню версію CrystalDiskMark можна з офіційного сайту crystalmark.info/en/software/crystaldiskmark/ (Сумісна з Windows 10, 8.1, Windows 7 і XP. У програмі є російська мова не дивлячись на те, що сайт англійською). На сторінці утиліта доступна як у вигляді інсталятора, так і як zip-архів, який не потребує установки на комп'ютер.
Враховуйте, що при використанні portable-версії можливий баг з відображенням інтерфейсу. Якщо ви зіткнетеся з ним, відкрийте властивості архіву з CrystalDiskMark, позначте відповідне поле «Розблокувати» на вкладці «Загальні», застосуйте налаштування і тільки після цього виймайте архів. Другий метод - запустити файл FixUI.bat з папки з розпакованим архівом.


Інші програми оцінки швидкості твердотільних накопичувачів


CrystalDiskMark — не єдина утиліта, що дозволяє дізнатися швидкість SSD в різних умовах. Є й інші безкоштовні і умовно-безкоштовні інструменти:


 • HD Tune і AS SSD Benchmark — напевно, дві наступні за популярністю програми перевірки швидкості SSD. Задіяні в методиці тестування оглядів на notebookcheck.net на додаток до CDM. • DiskSpd — утиліта командного рядка для оцінки продуктивності накопичувачів. По суті, саме вона лежить в основі CrystalDiskMark.
 • PassMark — програма для тестування продуктивності різних компонентів комп'ютера, в тому числі дисків. Безкоштовно на 30 днів. Дозволяє порівняти результат з іншими SSD, а також швидкість вашого накопичувача в порівнянні з такими ж, протестованими іншими користувачами. Тестування в звичному інтерфейсі можна запустити через меню програми Advanced — Disk — Drive Performance.  • UserBenchmark — безкоштовна утиліта, швидко тестирующая різні компоненти комп'ютера автоматично і відображає результати на веб-сторінці, включаючи показники швидкості встановлених SSD і їх порівняння з результатами тестів інших користувачів.  • Програми деяких виробників SSD також містять інструменти перевірки продуктивності дисків. Наприклад, в Samsung Magician ви можете знайти його в розділі Performance Benchmark. У цьому тесті показники послідовного читання і запису приблизно відповідають тим, що виходять в CrystalDiskMark.На завершення зазначу, що при використанні ПО виробників SSD і включення функцій «прискорення» на зразок Rapid Mode, ви по факту не отримуєте об'єктивний результат в тестах, так як починають грати роль задіяні технології - кеш в оперативній пам'яті (який може досягати більшого розміру, ніж обсяг даних, що використовуються для тестування) та інші. Тому при перевірці рекомендую їх відключати.

1943
0
04.05.2020
Коментарі
Залишити коментар