text_header2
0 товаров
0грн

Як дізнатися, чи підтримується Wi-Fi 5 ГГц на ноутбуці

Як дізнатися, чи підтримується Wi-Fi 5 ГГц на ноутбуці
476
0
28.04.2021

Сьогодні користувачі все частіше придивляються до Wi-Fi роутера з можливістю роботи в діапазоні 5 ГГц - незважаючи на меншу зону покриття, ці мережі можуть забезпечити більш високу швидкість роботи в порівнянні з 2.4 ГГц, а сам діапазон поки в меншій мірі зайнятий сусідами.


Способи дізнатися можливість підтримки мереж 5 ГГц Wi-Fi адаптером ноутбука


Найбільш часто пропонований спосіб - визначення підтримуваних стандартів Wi-Fi за допомогою командного рядка і висновки про наявність підтримки 5 ГГц на підставі цих стандартів. Цей метод буде розглянуто першим, але він має рідко згадувані нюанси і не є єдиним можливим. У всіх випадках необхідно, щоб для WLAN адаптера ноутбука були встановлені оригінальні драйвери.ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше

Визначення підтримуваних стандартів і діапазонів бездротових мереж в командному рядку


Інструменти командного рядка Windows 10, 8.1 і Windows 7 дозволяють дізнатися, які версії стандарту 802.11 підтримує ваш Wi-Fi адаптер, а знаючи ці версії можна визначити і можливість роботи в мережах 5 ГГц, кроки будуть наступними:

 1. Запустіть командний рядок, не обов'язково від імені адміністратора. 
 2. Введіть таку команду та натисніть Enter після введення: netsh wlan show drivers
 3. В результаті виконання в командному рядку відобразяться відомості про підтримувані вашим Wi-Fi адаптером функції, найімовірніше їх доведеться перегорнути вгору, нас цікавить пункт «Типи радіомодулів». 1. Якщо в списку ви побачите 802.11a або 802.11ac - ноутбук або комп'ютер підтримує мережі 5 ГГц і може працювати в двох діапазонах (2.4 ГГц теж буде підтримуватися).
 2. Якщо в списку 802.11b, 802.11g і 802.11n - найімовірніше, ваш Wi-Fi адаптер підтримує тільки 2.4 ГГц.

З 5-м пунктом пов'язана одна з раніше згадуваних деталей: зазвичай вважається що вказаний список підтримуваних стандартів однозначно говорить про відсутність підтримки мереж 5 ГГц. Однак, стандарт 802.11n може підтримувати роботу в цьому діапазоні Wi-Fi, але такі бездротові адаптери зустрічаються рідко, зазвичай - ні.


Додаткові способи визначити наявність підтримки мереж 5 ГГц


Якщо запропонований вище метод вам не підходить, наприклад, з причини того, що доступ до командного рядка відсутній, ви можете:

 1. Відкрити властивості Wi-Fi (WLAN) адаптера в диспетчері пристроїв (для його відкриття можна натиснути клавіші Win + R і ввести devmgmt.msc) і перейти на вкладку «Додатково». За підтримки мереж 5 ГГц, ви зможете виявити пункти, пов'язані з роботою адаптера в двох діапазонах, наприклад: «Ширина каналу для 5 ГГц», «Бажана частота», «Режим бездротової мережі 802.11ac» або інші, залежить від конкретної моделі адаптера. 1. Знайти точні технічні характеристики вашої моделі і модифікації ноутбука на офіційному сайті виробника або в інтернет-магазинах, зазвичай там наводиться список підтримуваних стандартів мереж Wi-Fi.
 2. Подивитися в розділі «Мережеві адаптери» диспетчера пристроїв назву вашого Wi-Fi адаптера (зазвичай, в його назві присутні слова Wireless або Wi-Fi). Якщо в назві міститься «Dual Band», то 5 ГГц підтримується. Якщо такі слова відсутні, можна виконати пошук за назвою адаптера в Інтернеті. Знайти підтримувані стандарти таким способом не завжди просто, але можливо.
   
Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Що робити, якщо ноутбук підтримує 5 ГГц Wi-Fi, але підключається до 2.4 ГГц


Можлива ситуація, коли не дивлячись на підтримку даного діапазону, ноутбук продовжує підключатися до мереж 2.4 ГГц.

Можливі дії для цього випадку:

 • В налаштуваннях вашого Wi-Fi роутера дати різні імена мереж 5 ГГц і 2.4 ГГц, потім з ноутбука вибрати потрібну мережу.
 • У диспетчері пристроїв зайти до властивостей Wi-Fi адаптера, і перейти на вкладку «Додатково». Перевірити список доступних для налаштування пунктів. Наприклад, при наявності пункту «Режим бездротового зв'язку» або «Wireless Mode» в стані «Auto» можна змінити значення на 802.11a. Режим бездротового зв'язку може налаштовуватися і окремо для кожного стандарту Wi-Fi, в цьому випадку в ньому вказується частота мережі. При наявності пункту «Бажана частота» або «Preferred Band» ви зможете вибрати в ньому бажаний діапазон 5 ГГц.Якщо запропоновані два кроки не допомогли або не застосовні, вручну встановіть офіційні драйвери Wi-Fi (WLAN) з сайту виробника вашого ноутбука саме під вашу модель.

476
0
28.04.2021
Коментарі
Залишити коментар