text_header2
0 товаров
0грн

Як дізнатися, яка відеокарта стоїть в комп'ютері або ноутбуці

Як дізнатися, яка відеокарта стоїть в комп'ютері або ноутбуці
1822
0
18.08.2021

Далеко не всі користувачі знають, яка відеокарта встановлена на їх ПК або ноутбуці і стикаються з тим, що в диспетчері пристроїв Windows написано Видеоконтроллер (VGA-сумісний) або Стандартний VGA графічний адаптер, не знають, де скачати драйвера на нього і що саме потрібно встановити. А ігри, і програми, що використовують графіку не працюють без потрібних драйверів.


Як дізнатися модель відеокарти за допомогою диспетчера пристроїв Windows


Перше, що слід спробувати, щоб подивитися, яка відеокарта на комп'ютері - зайти в диспетчер пристроїв і перевірити інформацію там.


Найшвидший спосіб зробити це в Windows 10, 8, Windows 7 і Windows XP - натиснути клавіші Win + R (де Win - клавіша з емблемою ОС) і ввести команду devmgmt.msc.

Ще один варіант - натиснути правою кнопкою миші по «Мій комп'ютер», вибрати «Властивості» і запустити диспетчер пристроїв з вкладки «Обладнання».


У Windows 10 пункт «Диспетчер пристроїв» доступний також в контекстному меню кнопки Пуск.
Швидше за все, в списку пристроїв ви побачите розділ «Відеоадаптери», а розкривши його - модель вашої відеокарти. Навіть якщо відеоадаптер після переустановлення Windows визначився правильно, для повноцінної його роботи все одно слід встановити офіційні драйвери, замість наданих Microsoft.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Однак, можливий і інший варіант: у вкладці відеоадаптери буде відображатися «Стандартний VGA графічний адаптер», або, у випадку з Windows XP - «Видеоконтроллер (VGA-сумісний)» в списку «Інші пристрої». Це означає, що відеокарта не була визначена і Windows не знає, які драйвери для неї використовувати. Доведеться дізнатися це власноруч.


Дізнаємося, яка відеокарта з допомогою Device ID (ідентифікатора обладнання)Перший спосіб, найчастіше працює - це визначення встановленої відеокарти за допомогою ID обладнання.У диспетчері пристроїв клацніть правою кнопкою миші по невідомому VGA видеоадаптеру і виберіть «Властивості». Після цього перейдіть на вкладку «Відомості», а в поле «Властивість» виберіть «ВД обладнання».Після цього, скопіюйте будь-яке з значень в буфер обміну (правим кліком і вибором відповідного пункту меню), ключовими для нас є значення двох параметрів в першій частині ідентифікатора - VEN і DEV, які позначають, відповідно, виробника і сам пристрій.


Після цього, найпростіший спосіб визначити, що ж це за модель відеокарти - зайти на сайт http://devid.info/ru і ввести в верхнє поле VEN і DEV з ID пристрою.В результаті ви отримаєте інформацію про відеоадаптер, а також можливість завантажити драйвери на нього. Втім, я рекомендую завантажувати драйвери з офіційного сайту NVIDIA, AMD або Intel, тим більше, тепер ви знаєте, яка у вас відеокарта.


Як дізнатися модель відеокарти, якщо комп'ютер або ноутбук не вмикається


Один з можливих варіантів - необхідність визначити, яка відеокарта на комп'ютері або ноутбуці, який не подає ознак життя. У цій ситуації все, що можна зробити (якщо не брати до уваги, чи можна встановлювати відеокарту в інший комп'ютер) - вивчити маркування або, для випадку з інтегрованим графічним адаптером - вивчити специфікації процесора.


Ноутбуки мають маркування на наклейках з «пласкої» сторони, що дозволяють визначити, що за чіп використовується на ній. Якщо зрозумілого маркування, як на фотографії нижче немає, то там же може бути присутнім ідентифікатор моделі виробника, який можна ввести в пошуку в Інтернеті і з великою ймовірністю перші результати будуть містити інформацію про те, що це за відеокарта.


Дізнатися, яка відеокарта встановлена ​​у вашому ноутбуці за умови, що він не вмикається, найпростіше за допомогою пошуку специфікацій вашої моделі ноутбука в Інтернеті, вони повинні містити таку інформацію.


Якщо ж мова йде про визначення відеокарти ноутбука по маркуванню, тут складніше: її можна подивитися тільки на графічному чіпі, а щоб до неї дістатися, потрібно знімати систему охолодження і прибирати термопасту (чого я не рекомендую робити тому, хто не впевнений в тому, що вміє це робити). На чіпі ви побачите маркування приблизно як на фото.Якщо пошукати в Інтернеті за ідентифікатором, який відзначений на фотографіях, перші ж результати повідомлять вам, що це за відеочіп, як на наступному скріншоті.
Примітка: такі ж маркування є і на чіпах десктопних відеокарт, і до них також доведеться «добиратися», знімаючи систему охолодження.


Для інтегрованої графіки (вбудованої відеокарти) все простіше - просто знайдіть в інтернеті специфікації вашої моделі процесора вашого комп'ютера або ноутбука, інформація, крім іншого, включатиме в себе і інформацію про використовувану вбудованої графіки (див. Скріншот нижче).

Визначення відеопристрою за допомогою програми AIDA64


Примітка: це далеко не єдина програма, яка дозволяє подивитися, яка відеокарта встановлена, є інші, в тому числі безкоштовні.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Ще один хороший спосіб отримати повну інформацію про обладнання вашого комп'ютера - скористатися програмою AIDA64 (прийшла на заміну раніше популярної Everest). За допомогою даної програми ви зможете не тільки дізнатися про свою відеокарту, але і про багатьох інших апаратних характеристиках вашого комп'ютера і ноутбука. Незважаючи на те, що AIDA64 гідна окремої огляду, тут ми поговоримо про неї лише в контексті даної інструкції. Завантажити AIDA64 безкоштовно ви можете на сайті розробника http://www.aida64.com.


Програма, взагалі, платна, але 30 днів (правда з деякими обмеженнями) прекрасно працює і для того, щоб визначити відеокарту цілком вистачить і пробної версії.
Після запуску, відкрийте розділ «Комп'ютер», потім - «Сумарна інформація», і знайдіть в списку пункт «Відображення». Там ви і зможете побачити модель вашої відеокарти.


Додаткові способи дізнатися яка відеокарта засобами Windows


Крім вже описаних способів, в Windows 10, 8 і Windows 7 є додаткові засоби системи, що дозволяють отримати інформацію про модель і виробника відеокарти, які можуть стати в нагоді в деяких випадках (наприклад, якщо доступ до диспетчера пристроїв заблокований адміністратором).


  • Перегляд відомостей про відеокарту в засобі діагностики DirectX (dxdiag)


У всіх сучасних версіях Windows встановлена ​​та чи інша версія компонентів DirectX, призначених для роботи з графікою і звуком в програмах і іграх.


Ці компоненти включають в себе засіб діагностики (dxdiag.exe), що дозволяє дізнатися, яка відеокарта стоїть на комп'ютері або ноутбуці. Для використання засобу, виконайте наступні прості кроки:


  1. Натисніть клавіші Win + R на клавіатурі і введіть dxdiag у вікно «Виконати».
  2. Після завантаження засобу діагностики перейдіть на вкладку «Екран».
На зазначеній вкладці буде вказана модель відеокарти (або, точніше, використовуваного на ній графічного чіпа), відомості про драйвери і відеопам'яті (в моєму випадку, чомусь відображається невірно). Примітка: це ж засіб дозволяє дізнатися використовувану версію DirectX. Детальніше в статті DirectX 12 для Windows 10 (актуально і для інших версій ОС).


  • Використання засобу «Відомості про систему»


Ще одна утиліта Windows, що дозволяє отримати інформацію про відеокарту - «Відомості про систему». Запускається вона схожим чином: натисніть клавіші Win + R і введіть msinfo32.


У вікні відомостей про систему перейдіть до розділу «Компоненти» - «Дисплей», де в поле «Ім'я» буде відображено, який відеоадаптер використовується у вашій системі.
Примітка: msinfo32 неправильно відображає пам'ять відеокарти, якщо її більше 2 Гб. Це підтверджена Майкрософт проблема.


Є й інші способи визначити ваш відеоадаптер: наприклад, при автоматичній установці драйверів за допомогою Driver Pack Solution, відеокарта також визначається, хоч ми і не рекомендуємо даний спосіб. Так чи інакше, в більшості ситуацій, описаних вище способів буде цілком достатньо для поставленої мети.

1822
0
18.08.2021
Коментарі
Залишити коментар