text_header2
0 товаров
0грн

Як дізнатися скільки оперативної пам'яті на комп'ютері

Як дізнатися скільки оперативної пам'яті на комп'ютері
5756
0
28.11.2019

Якщо вам потрібно дізнатися, скільки оперативної пам'яті (RAM) встановлено на вашому комп'ютері або ноутбуці, а також отримати додаткову інформацію про неї: поточну частоту, кількість зайнятих слотів RAM, тип, модель або напруга - це можна зробити як вбудованими засобами системи, так і за допомогою сторонніх безкоштовних програм (в останньому випадку можна отримати більш детальну інформацію).


У цій інструкції докладно про різні методи визначити, скільки Гб оперативної пам'яті встановлено на ПК або ноутбуці, а також деякі додаткові відомості, які можуть виявитися корисними.


Визначення обсягу оперативної пам'яті комп'ютера або ноутбука засобами Windows


Windows 10, 8.1 і Windows 7 надає прості утиліти для перегляду параметрів комп'ютера, в тому числі апаратних характеристик, що стосуються обсягу оперативної пам'яті.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Спочатку про спосіб для всіх останніх версій ОС, а потім окремий метод для Windows 10.

 1. Натисніть клавіші Win + R на клавіатурі (клавіша Win - клавіша з емблемою ОС), відкриється діалогове вікно «Виконати», введіть у нього msinfo32 і натисніть Enter.


  Діалогове вікно


  1. Буде запущено вікно відомостей про систему. У ньому, в першій же вкладці ви побачите пункт «Встановлена оперативна пам'ять» і її розмір в Гб. Це і є інформація про те, скільки RAM на вашому комп'ютері. 


   Пункт встановлена оперативна память


   Більш докладну інформацію щодо апаратних характеристик встановленої оперативної пам'яті тут відсутня. Але часто для початківця користувача цієї інформації виявляється досить.


   Якщо у вас встановлена Windows 10, то ви можете використовувати наступний метод і отримати більш докладні відомості про встановлену пам'яті RAM:

   1. Відкрийте диспетчер задач (для цього можна натиснути правою кнопкою миші по кнопці «Пуск» і вибрати відповідний пункт у контекстному меню). Якщо внизу вікна диспетчера задач ви бачите кнопку «Детальніше», натисніть по ній. Якщо немає - перейдіть на вкладку «Продуктивність».


    Диспечір задач


    1. На вкладці «Продуктивність» виберіть пункт «Пам'ять». У підсумку, в правому верхньому куті ви побачите загальний об'єм встановленої оперативної пам'яті і її тип (DDR4, DDR3 і ін.), А в колонці внизу праворуч (може обрізатися при малому розмірі вікна) - частоту (в розділі «Швидкість», і кількість використаних гнізд (слотів) пам'яті. 


     пункт Память


     Враховуйте, що інформація про кількість використаних слотів може виявитися невірною (особливо для ноутбуків): іноді, при наявності всього 2-х слотів оперативної пам'яті, система «бачить» 4.


     ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


     Використання сторонніх програм, щоб дізнатися, скільки Гб оперативної пам'яті встановлено


     Сторонні програми визначення обсягу пам'яті і інших характеристик комп'ютера хороші тим, що дозволяють отримати більш докладні відомості про різні параметри RAM. Існує безліч різних програм перегляду характеристик комп'ютера, але в контексті цієї статті я рекомендував би використовувати безкоштовну CPU-Z, скачати яку в вигляді інсталятора або portable-версії в ZIP-архіві можна з офіційного сайту https://www.cpuid.com/softwares /cpu-z.html


     CPU-Z


     Після запуску програми перейдіть на вкладку «Memory». Тут в розділі «General» ви побачите основну інформацію про встановлену пам'яті (деяких параметрів я спеціально не торкаюся, як зайвих в контексті статті):

     • Type — тип пам'яті.
     • Size — загальний розмір оперативної пам'яті.
     • Channel — в якому режимі працює пам'ять. Зазвичай: Single (одноканальний) або Dual (двоканальний).
     • NB Frequency — поточна частота контролера пам'яті (не те ж саме, що частота пам'яті і не зовсім для початківців). Іноді пункт може бути не активним (на старих системах) і не відображати відомостей.


      Поточну актуальну частоту пам'яті ви можете бачити в розділі Timings - DRAM Frequency. Вона може «стрибати» і бути в два рази менше, ніж заявлена частота в характеристиках вашого модуля RAM - це нормально (частоту в два рази вище ми отримуємо за рахунок роботи двоканального режиму, але в цьому полі все одно буде відображатися фактична частота), невелику відміну від «круглих» числі в меншу сторону також нормально і залежить здебільшого від процесора комп'ютера або ноутбука.


      Окремо, на вкладці SPD в CPU-Z, вибравши конкретний слот зліва вгорі, ви можете отримати інформацію про характеристики кожного встановленого модуля пам'яті: з основного (для початківців) - тип, максимальна частота, виробник, модель модуля пам'яті (в розділі Part Number) , обсяг модуля пам'яті, напруга (внизу, в таблиці в пункті Voltage).


      характеристики кожного встановленого модуля пам'яті


      Є й інші програми, що дозволяють отримати настільки ж детальну інформацію. З популярних, але не цілком безкоштовних — AIDA64.


      Встановлена пам'ять в BIOS або UEFI комп'ютера або ноутбука


      Інформацію про встановлену оперативної пам'яті можна знайти і в БІОС (UEFI) вашого ПК або ноутбука (см. Як зайти в БІОС / UEFI в Windows 10).


      В БІОС різних виробників і різних версій ці відомості знаходяться в різних розташуваннях: іноді на головній сторінці (Main), іноді - в окремих розділах на зразок System Information або RAM (DRAM) Configuration. На ПК в цих розділах зазвичай буває доступна інформація про обсяг встановленої пам'яті, частоті і напрузі (а також додаткові відомості та налаштування).

       

      5756
      0
      28.11.2019
      Коментарі
      Залишити коментар