text_header2
0 товаров
0грн

Відновлення Windows 10

Відновлення Windows 10
613
0
01.12.2021

Windows 10 пропонує безліч функцій відновлення системи, серед яких – повернення комп'ютера у початковий стан та до точки відновлення, створення повного образу системи на зовнішньому жорсткому диску або DVD, а також запис USB диска відновлення (який став кращим, ніж у попередніх системах). 


Для початку – про одну з перших опцій, яку часто використовують для відновлення системи – безпечний режим. 


Повернення комп'ютера або ноутбука до початкового стану
Перша функція відновлення, на яку слід звернути увагу - повернення Windows 10 у вихідний стан, доступ до якої можна отримати, натиснувши на піктограму повідомлень, вибравши пункт "Всі параметри" - "Оновлення та безпека" - "Відновлення" (є ще один спосіб потрапити у цей розділ, без входу до Windows 10, описано нижче). На випадок, якщо Windows 10 не запускається, ви можете запустити відкат системи з диска відновлення або дистрибутива ОС, про що читайте далі


Якщо в пункті «Повернути у початковий стан» натиснути «Почати», вам буде запропоновано або повністю очистити комп'ютер і перевстановити Windows 10 (при цьому завантажувальні флешки або диск не потрібні, будуть задіяні файли, наявні на комп'ютері) або зберегти ваші особисті файли (Встановлені програми та налаштування при цьому будуть видалені).
Ще один простий спосіб отримати доступ до цієї можливості навіть без входу в систему — на екрані входу в систему (там, де вводиться пароль), натиснути на кнопку живлення і, утримуючи клавішу Shift, натиснути «Перезавантаження». На екрані виберіть «Діагностика», а потім — «Повернути у вихідний стан».


Переваги даного способу відновлення - вам не потрібно мати дистрибутив системи, переустановка Windows 10 відбувається автоматично і тим самим мінімізує ймовірність деяких помилок, які роблять початківці. Більше того, в останніх версіях системи через ці ж параметри можливе Відновлення Windows 10 з хмари, тобто скидання на заводські установки відбувається з використанням оригінального образу на серверах Майкрософт.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Головний недолік - у разі виходу з ладу жорсткого диска або серйозного пошкодження файлів ОС відновити систему таким чином не вдасться, але тут можуть стати у нагоді наступні два варіанти - диск відновлення або створення повної резервної копії Windows 10 вбудованими засобами системи на окремому жорсткому диску (у тому числі зовнішньому) або DVD дисках. 


Автоматична чиста установка Windows 10


У Windows 10 версії 1703 Creators Update з'явилася нова функція - Почати заново або Start Fresh, що виконує автоматичну чисту установку системи.
Диск відновлення Windows 10


Примітка: під диском тут мається на увазі USB-накопичувач, наприклад, звичайна флешка, а назва збереглася з того часу, коли була можливість записувати CD та DVD диски відновлення.


У попередніх версіях ОС диск відновлення містив лише утиліти для спроб автоматичного та ручного відновлення встановленої системи (дуже корисні), у свою чергу диск відновлення Windows 10, крім них, може містити і образ ОС для відновлення, тобто з нього можна запустити повернення у вихідний стан, як це було описано в попередньому розділі, автоматично перевстановити систему на комп'ютері.


Для запису такої флешки, зайдіть у панель керування та виберіть "Відновлення". Вже там ви знайдете необхідний пункт - "Створення диска відновлення".
Якщо при створенні диска ви позначте пункт «Виконати резервне копіювання системних файлів на диск відновлення», то підсумковий накопичувач може бути використаний не тільки для дій з виправлення проблем, що виникли вручну, але і для швидкої переустановки Windows 10 на комп'ютері.


Після завантаження з диска відновлення (потрібно буде поставити завантаження з флешки або використовувати boot menu), ви побачите меню вибору дії, де в розділі Діагностика (і в Додаткові параметри всередині цього пункту) ви можете:


  • Повернути комп'ютер у вихідний стан, використовуючи файли на флешці.
  • Зайти в БІОС (Параметри вбудованого ПЗ UEFI).
  • Спробувати відновити систему за допомогою точки відновлення.
  • Запустити автоматичне відновлення під час завантаження.
  • Використовувати командний рядок для відновлення Windows 10 та інших дій.
  • Відновити систему із повного образу системи
Мати такий накопичувач у чомусь може бути навіть зручнішим, ніж просто завантажувальну флешку Windows 10 (хоча і з неї можна запустити відновлення, натиснувши відповідне посилання внизу ліворуч у вікні з кнопкою «Встановити» після вибору мови). 


Створення повного образу системи відновлення Windows 10


У Windows 10 збереглася можливість створювати повний образ відновлення системи на окремому жорсткому диску (зокрема зовнішньому) чи кількох DVD-дисках. 


На відміну від попереднього варіанту полягає в тому, що таким чином створюється свого роду «зліпок» системи, з усіма програмами, файлами, драйверами та налаштуваннями, які є на момент створення образу (а в попередньому варіанті ми отримуємо чисту систему зі збереженням хіба що особистих даних) та файлів).

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Оптимальний час створення такого образу - відразу після чистої установки ОС та всіх драйверів на комп'ютері, тобто. після того, як Windows 10 була доведена до повністю працездатного стану, але ще не захаращена.


Щоб створити такий образ, зайдіть у Панель керування — Історія файлів, а потім унизу ліворуч виберіть «Резервна копія образу системи» — «Створення образу системи». Ще один шлях - зайти до "Всі параметри" - "Оновлення та безпека" - "Служба архівації" - "Перейти до розділу "Архівація та відновлення (Windows 7)" - "Створення образу системи".
На наступних етапах ви можете вибрати, куди буде збережено образ системи, а також які розділи на дисках потрібно додати в резервну копію (як правило, це розділ, зарезервований системою і системний розділ диска).
Надалі, ви можете використовувати створений образ для швидкого повернення системи в стан, який вам потрібно. Запустити відновлення з образу можна з диска відновлення або вибравши "Відновлення" у програмі інсталяції Windows 10 (Діагностика - Додаткові параметри - Відновлення образу системи).


Точки відновлення


Точки відновлення у Windows 10 працюють так само, як і у двох попередніх версіях операційної системи і часто можуть допомогти відкотити останні зміни на комп'ютері, що викликали проблеми. Детальна інструкція щодо всіх можливостей інструменту: Точки відновлення Windows 10.


Для того, щоб перевірити, чи увімкнено автоматичне створення точок відновлення, ви можете зайти в "Панель управління" - "Відновлення" і натиснути "Налаштування відновлення системи".
За замовчуванням, захист для системного диска увімкнено, також можна настроїти створення точок відновлення для диска, вибравши його і натиснувши кнопку «Налаштувати».


Точки відновлення системи створюються автоматично при зміні будь-яких системних параметрів та налаштувань, установці програм та служб, також є можливість їх створення вручну перед будь-якою потенційно небезпечною дією (кнопка «Створити» у вікні настройок захисту системи).


Коли потрібно застосувати точку відновлення, ви можете зайти у відповідний розділ панелі керування і вибрати пункт «Запуск відновлення системи» або, якщо Windows не запускається, завантажитися з диска відновлення (або інсталяційного накопичувача) і знайти запуск відновлення Діагностика — Додаткові параметри.


Історія файлів


Ще одна функція відновлення Windows 10 – історія файлів, що дозволяє зберігати резервні копії важливих файлів та документів, а також їх попередні версії та повертатися до них за потреби. Докладно про це: Історія файлів Windows 10.


На завершення


Як бачите, засоби відновлення в Windows 10 представлені досить широко і цілком ефективні - для більшості користувачів їх буде достатньо при вмілому і своєчасному використанні.


Звичайно, додатково можна використовувати засоби на зразок Aomei OneKey Recovery, програми резервного копіювання та відновлення Acronis, а в крайніх випадках - приховані образи відновлення виробників комп'ютерів та ноутбуків, але не варто забувати і про стандартні можливості, які вже присутні в операційній системі.

613
0
01.12.2021
Коментарі
Залишити коментар