NX NoMachine - ще один безкоштовний віддалений робочий стіл на російській мові, доступний для Windows, Mac OS, Linux (в тому числі і на ARM), iPhone / iPad і Android, який, можливо, для когось із користувачів здасться оптимальним рішенням.
У цьому огляді про використання NoMachine для віддаленого управління комп'ютером, можливості програми і додаткова інформація, яка може виявитися корисною в контексті даної теми.
Підключення до віддаленого робочого столу NoMachine
Перш ніж почати, враховуйте, що підключення в NoMachine за замовчуванням виконується по імені облікового запису та паролю на віддаленому комп'ютері. Якщо пароль облікового запису на комп'ютері, до якого ви підключаєтеся відсутня, то підключитися не вийде.

Після завантаження та установки NoMachine на пристрій, з якого буде виконуватися підключення і на пристрій, до якого потрібно підключитися (після установки обов'язкове перезавантаження), кроки по підключенню будуть наступними (приклад для Windows 10 і попередніх версій):
Запустіть NoMachine на комп'ютері або мобільному пристрої, з якого потрібно з'єднатися. При запуску буде відображатися довідкова інформація, а також відомості про IP-адресу у внутрішній і зовнішній мережі, за яким можна підключитися до цього пристрою.
Якщо комп'ютер, до якого ви підключаєтеся знаходиться в тій же локальній мережі (наприклад, підключений до того ж роутера), він автоматично буде виявлений і відобразиться в списку доступних для підключення пристроїв.
- Якщо комп'ютер, до якого підключаємося знаходиться не в цій локальній мережі, то буде потрібно натиснути «Новий» і задати параметри підключення. Основне - це IP адреса. Враховуйте, якщо цільове пристрій знаходиться «за роутером», може знадобитися прокинути порт 29964, який використовується при підключенні з Інтернету до стандартних.
Двічі натисніть по комп'ютеру, до якого слід підключитися, а потім введіть ім'я користувача та пароль віддаленого комп'ютера. Натисніть «Ок».
Ознайомтеся з підказками (можуть стати в нагоді в перший час, рекомендую не включати параметр «Не показувати це повідомлення знову») і, при необхідності, налаштуйте параметры экрана при подключении.
Розпочнеться трансляція віддаленого робочого столу з можливістю керувати віддаленим комп'ютером.
Під час роботи з видаленою системою ви можете викликати меню, натиснувши в правому верхньому куті екрану. З цікавого: настройка управління, перегляд гарячих клавіш, параметри дисплея і аудіо, запис екрану, а також підключення віддалених пристроїв (ви можете підключити віддалений диск або флешку до поточного комп'ютера або локальне сховище до віддаленого комп'ютера. Аналогічно - з принтерамиі іншими пристроями).
- Передача файлів між віддаленим і локальним комп'ютером можлива в обох напрямках і без підключення дисків: простим перетягуванням файлів.
Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури
Також зручно користуватися контекстним меню значка NoMachine в області сповіщень. Наприклад, з нього можна швидко підключатися до віддалених комп'ютерів або запустити запис сеансу віддаленого управління.
В цілому, думаю, будь-яких проблем виникнути не повинно: все досить зручно, працює швидко і, в цілому, зрозуміло: хіба що при підключенні через Інтернет у початківця користувача можуть виникнути проблеми на зразок тих, що виникають при використанні Видаленого робочого столу Microsoft. Але розробники обіцяють, що в найближчих оновленнях процес буде спрощений.
Всі настройки програми російською, але зверніть увагу, що важливі параметри розподілені в двох розташуваннях: просто за кнопкою «Налаштування» в головному вікні програми і в окремому пункті «Налаштування сервера», на який можна не звернути уваги.
Перевірка працездатності на мобільному пристрої (тестував Android, в локальній мережі) також пройшла без будь-яких нарікань: все працює швидко, підтримуються жести, управління порівняно зручне для невеликого екрану.

Завантажити NoMachine (безкоштовну версію Everybody - для всіх, без обмежень за часом і кількістю пристроїв) для Windows, MacOS і Linux можна з офіційного сайту https://www.nomachine.com/ru а версії для Android і iPhone або iPad доступні в офіційних магазинах додатків. Також, на офіційному сайті є додаткові інструкції та керівництва, в тому числі і російською мовою.