text_header2
0 товаров
0грн

Установка Windows 10 з флешки

Установка Windows 10 з флешки
13796
0
26.11.2019

У цій покроковій інструкції докладно описано, як встановити Windows 10 з USB флешки на комп'ютер або ноутбук. Керівництво підійде і в тих випадках, коли чиста установка ОС здійснюється з диска DVD, будь-яких принципових відмінностей не буде. Також, в кінці статті є відео про встановлення Windows 10, переглянувши яку деякі кроки можна буде краще зрозуміти. Також доступний окремий матеріал: Установка Windows 10 на Mac.


Станом на кінець 2019 при завантаженні Windows 10 для установки способами, описаними нижче, завантажується версія Windows 10 1909 November 2019 Update. Якщо у вас вже була встановлена ліцензійна Windows 10 на комп'ютері або ноутбуці, отримана будь-яким способом, вводити ключ продукту при установці не потрібно (слід натиснути «У мене немає ключа продукту» на відповідному етапі). Детальніше про особливості активації в статті: Активація Windows 10 (ви можете працювати і без активації, див. Використання Windows 10 без активації). Якщо вам потрібно лише виправити проблеми з встановленої ОС, при цьому вона запускається, можна використовувати більш простий метод: Як скинути Windows 10 на заводські настройки або автоматична переустановка ОС.


Створення завантажувального накопичувача для установки


Перший крок - це створення завантажувального USB накопичувача (або DVD диска) з установочними файлами Windows 10. Якщо у вас є ліцензія ОС (або ліцензійна система раніше була встановлена на комп'ютері або ноутбуці), то кращий шлях зробити завантажувальну флешку - використовувати офіційну утиліту від Microsoft , доступну за адресою https://www.microsoft.com/ru-ru/software-download/windows10 (пункт «Завантажити засіб зараз»). Додаткові способи завантажити оригінальний Windows 10 описані в статті Як завантажити Windows 10 ISO з сайту Microsoft.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктуриПроцес створення завантажувальної флешки Windows 10 з оригінальним образом в програмі від Майкрософт складається з наступних кроків:


 1. Після запуску офіційної утиліти Майкрософт Media Creation Tool, прийміть умови ліцензії, виберіть пункт «Створити інсталяційний носій», потім вкажіть мову і версію Windows 10. На поточний момент часу досить вибрати «Windows 10» і створена флешка або ISO образ буде містити редакції Windows 10 Професійна, Домашня і для однієї мови, вибір редакції відбувається в процесі установки системи. Майже для всіх сучасних пристроїв бажано вибирати версію x64.


запуск офіційної утиліти Майкрософт Media Creation Tool

 1. У наступному вікні виберіть «USB флеш-пам'яті», потім вкажіть підключену флешку (дані з неї будуть видалені) і дочекайтеся, коли файли установки Windows 10 будуть завантажені і записані на флешку. За допомогою цієї ж утиліти можна скачати оригінальний ISO образ системи для запису на диск. За замовчуванням утиліта пропонує завантажити саме ту версію і редакцію Windows 10 (буде стояти відмітка про завантаження з рекомендованими параметрами), оновлення до якої можливо на даному комп'ютері (з урахуванням поточної ОС).


USB флеш-пам'яті

У тих випадках, коли у вас є власний образ ISO Windows 10, ви можете створити завантажувальний накопичувач самими різними способами: для UEFI - простим копіюванням вмісту ISO-файла на флешку, отформатированную в файловій системі FAT32, за допомогою безкоштовних програм, таких як Rufus ( популярне і зручне рішення), UltraISO або командного рядка. Детальніше про різні методи в окремій інструкції Завантажувальна флешка Windows 10.


Підготовка до встановлення, завантаження комп'ютера або ноутбука з флешки


Перш ніж почати встановлювати систему, потурбуйтеся про свої особисті важливі дані (в тому числі, з робочого столу). В ідеалі, вони повинні бути збережені на зовнішній накопичувач, окремий жорсткий диск на комп'ютері або на «диск D» - окремий розділ на жорсткому диску при його наявності.


Ще один крок, перш ніж приступити до установки - поставити завантаження з флешки або диска в БІОС (UEFI) комп'ютера або ноутбука. Для цього, перезавантажте комп'ютер (краще саме перезавантаження, а не виключення-включення, оскільки функції швидкого завантаження Windows в другому випадку можуть перешкодити здійснити необхідні дії) і:

 • Або зайдіть в БІОС (UEFI) і встановіть інсталяційний накопичувач першим в списку пристроїв завантаження. Вхід в БІОС зазвичай здійснюється натисканням Del (на стаціонарних комп'ютерах) або F2 (на ноутбуках) до початку завантаження операційної системи. Детальніше - Як поставити завантаження з флешки в БІОС.

 • Або використовуйте Boot Menu (це краще і зручніше) - спеціальне меню, з якого можна вибрати, з якого накопичувача слід завантажитися в цей раз, також викликається спеціальною клавішею після включення комп'ютера. Детальніше - Як зайти в Boot Menu.


Після завантаження з дистрибутива Windows 10, ви побачите напис «Press any key to boot from CD ort DVD» (з'являється не завжди) на чорному екрані. Натисніть будь-яку клавішу і почекайте, поки не запуститься програма установки. Можлива проблема на цьому етапі і її рішення: БІОС / UEFI не бачить завантажувальну флешку Windows 10.


Press any key to boot from CD ort DVD

Процес установки Windows 10 на комп'ютер або ноутбук


 1. На першому екрані програми установки вам буде запропоновано вибрати мову, формат часу і метод введення з клавіатури - можна залишити значення за замовчуванням, російську мову.


  1. екран програми установки


 1. Наступне вікно - кнопка «Встановити», яку і слід натиснути для продовження, а також пункт «Відновлення системи» внизу, який в рамках цієї статті розглядатися не буде, але дуже корисний в деяких ситуаціях.


  вікно - кнопка Встановити

 2. Ви потрапите у вікно введення ключа продукту для активації Windows 10. У більшості випадків, крім тих, коли ви окремо придбавали ключ продукту, досить натиснути «У мене немає ключа продукту». Активація відбудеться автоматично після підключення до Інтернету, якщо раніше на цьому комп'ютері або ноутбуці вже була встановлена ліцензійна Windows 10. Додаткові варіанти дій і коли їх застосовувати описані в розділі «Додаткова інформація» в кінці керівництва.


  Активація Windows

 3. Наступний крок (може не з'явитися, якщо редакція була визначена по ключу, в тому числі з UEFI) - вибір редакції Windows 10 для установки. Вибирайте тей варіант, який був раніше встановлений (якщо потрібна активація закріпленої цифровий ліцензії).


  вибір редакції Windows

 4. Прочитайте ліцензійну угоду і прийміть її умови. Після того, як це було зроблено, натисніть кнопку «Далі».

 5. Один з найголовніших пунктів - вибір типу установки Windows 10. Є два варіанти: Оновлення (можливо виконати тільки в разі установки нової системи, коли на диску встановлена стара версія ОС) - в даному випадку зберігаються всі параметри, програми, файли попередньої встановленої системи, а сама стара система зберігається в папку Windows.old (але цей варіант не завжди можливо запустити). Тобто цей процес аналогічний простому оновленню, тут розглядатися не буде. Вибіркова установка - цей пункт дозволяє виконати чисту установку без збереження (або зберігаючи частково) файли користувача, а під час установки можна розбити диски на розділи, відформатувати їх, тим самим очистивши комп'ютер від файлів попередньої Windows. Саме цей метод і буде описаний.


  тип установки

 6. Після вказівки вибіркової установки, ви потрапите у вікно вибору розділу диска для установки (можливі помилки установки на даному етапі описані далі). При цьому, якщо це не новий жорсткий диск або SSD, ви побачите куди більшу кількість розділів, ніж до цього бачили в провіднику, приклад показаний на скріншоті. Постараюся пояснити варіанти дій.


  вікно вибору розділу диска для установки

 • Якщо на вашому комп'ютері кілька фізичних дисків, вони будуть відображатися як Диск 0, Диск 1 і далі. Кожен може мати кілька розділів. Незалежно від того, на який диск ви встановлюєте Windows 10, Диск 0 буде використаний для запису системних файлів, прихованих розділів і завантажувача. Тому, в ідеалі, встановлювати ОС саме на Диск 0 (в іншому випадку, якщо цей диск відключити, система на іншому диску стартувати не буде). Якщо, наприклад, ви придбали новий SSD і він відображається як Диск 1, ви можете спробувати знайти в БІОС окремий пункт для вказівки черговості жорстких дисків і поставити SSD на перше місце, або поміняти шлейфи SATA (якщо використовується цей інтерфейс) межу двома дисками, щоб потрібний диск став відображатися в програмі установки як Диск 0.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


 • Якщо у вас виробником була встановлена Windows, то крім системних розділів на Диску 0 (їх кількість і розміри можуть відрізнятися 100, 300, 450 Мб), ви побачите ще один (зазвичай) розділ розміром 10-20 гігабайт. Я не рекомендую будь-яким чином зачіпати його, так як він містить образ відновлення системи, що дозволяє швидко повернути комп'ютер або ноутбук в заводський стан при виникненні такої необхідності. Також не слід змінювати зарезервовані системою розділи (крім тих випадків, коли ви вирішили повністю очистити жорсткий диск).

 • Як правило, при чистій інсталяції, вона ставиться на розділ, відповідний диску C, з його форматуванням (або видаленням). Щоб зробити це, виберіть цей розділ (визначити його можна за розміром), натисніть «Форматувати». А після цього, вибравши його ж, натисніть «Далі» для продовження установки Windows 10. При появі повідомлень про неможливість установки на цей розділ, натисніть за повідомленням, щоб отримати інформацію про помилку (вони розглянуті далі в інструкції). Дані на інших розділах і дисках порушені не будуть. Якщо до установки Windows 10 у вас на комп'ютері була встановлена ​​Windows 7 або XP, більш надійним варіантом буде видалити розділ (але не форматувати), виділити інформацію, що з'явилася розділеного область (незайняте простір на диску) і натиснути «Далі» для автоматичного створення необхідних системних розділів програмою установки (або використання вже наявних при їх наявності).

 • Якщо пропустити форматування або видалення і вибрати для установки розділ, на якому вже встановлена ОС, то попередня установка Windows буде поміщена в папку Windows.old, а ваші файли на диску C зачеплені не будуть (але буде досить багато сміття на жорсткому диску).

 • Оптимальний метод: якщо на вашому системному диску (Диск 0) немає нічого важливого, ви можете повністю видалити всі розділи цього диска по одному, вибрати єдине незайняте місце на Диску 0 і натиснути кнопку «Далі» це дозволить уникнути майже будь-яких помилок і проблем. Створити диск D (якщо потрібно) ви зможете вже після установки системи.

 • Якщо попередня система встановлена на розділі або диску C, а для установки Windows 10 ви виберете інший розділ або диск, то в результаті у вас на комп'ютері буде встановлено одночасно дві операційні системи з вибором потрібної при завантаженні комп'ютера.


де буде встановлений windows

Примітка: якщо при виборі розділу на диску ви бачите повідомлення, що неможливо установити Windows 10 на цей розділ, натисніть по цьому тексту, а потім, в залежності від того, яким буде повний текст помилки, використовуйте наступні інструкції: Диск має стиль розділів GPT при установці, на вибраному диску знаходиться таблиця MBR-розділів, в системах EFI Windows можна встановити тільки на GPT-диск. Нам не вдалося створити новий або знайти існуючий розділ при установці Windows 10


 1. Після вибору вашого варіанту розділу для установки, натисніть кнопку «Далі». Розпочнеться копіювання файлів Windows 10 на комп'ютер.


  Процес встановлення

 1. Після перезавантаження деякий час вам не потрібно буде щось робити - буде відбуватися «Підготовка», «Налаштування компонентів». При цьому комп'ютер може перезавантажуватися, а іноді «зависати» з чорним або синім екраном. У цьому випадку просто чекайте, це нормальний процес - іноді затягується на години. Важливо: якщо після перезавантаження у вас знову запускається програма установки Windows 10, просто поставте завантаження з жорсткого диска або SSD в БІОС або Windows Boot Manager в UEFI, або вимкніть флешку, або не натискайте будь-яку клавішу, коли з'являється запит про це.


  Підготовка

 1. Наступний етап - налаштування основних параметрів системи. Перший пункт - вибір регіону.


  Вибір регіону

 1. Другий етап - підтвердження правильності розкладки клавіатури. 


  підтвердження розкладки клавіатури

 1. Потім програма установки запропонує додати додаткові розкладки клавіатури. Якщо вам не потрібні варіанти введення крім російської та англійської, пропустіть цей крок (англійська присутня за замовчуванням).


  Додаткова розкладка клавіатури

 1. При наявності активних мережевих адаптерів, вам буде запропоновано підключитися до Інтернету. Ви можете зробити це, особливо якщо планується використовувати обліковий запис Microsoft. Якщо вам потрібно локальний обліковий запис - я б рекомендував не підключатися до мережі до закінчення установки Windows 10. Для цього натисніть по пункту «У мене немає Інтернету» та «Продовжити обмежену установку» в наступному вікні.


  підключення до інтернету

 1. При наявності підключення до Інтернету, буде запропоновано два варіанти настройки Windows 10 - для особистого використання або для організації (використовуйте цей варіант тільки якщо потрібно підключити комп'ютер до робочої мережі, домену та серверів Windows в організації). Зазвичай слід вибрати варіант для особистого використання.

 2. На наступному етапі установки відбувається настройка облікового запису Windows 10. При наявності активного з'єднання з Інтернетом пропонується налаштувати обліковий запис Microsoft або ввести існуючу. Можна натиснути «Автономний обліковий запис»внизу зліва для створення локального облікового запису (в Windows 10 Домашніх останніх версій немає пункту «Автономний обліковий запис», але її створення все одно можливо. Як створити автономний обліковий запис при установці Windows 10). При відсутності підключення до Інтернету створюється локальний обліковий запис. При установці Windows 10 останніх версій після введення логіна і пароля буде потрібно також задати контрольні питання для відновлення пароля при втраті.


  Вхід в Майкрософт

 1. При використанні облікового запису Майкрософт ви побачите пропозицію використовувати ПІН-код для входу в систему. Також буде запропоновано налаштувати OneDrive.

 2. При виборі Автономного облікового запису, вам ще раз повідомлять про переваги використання облікового запису Майкрософт (відмовляємося), а потім буде потрібно ввести ім'я користувача комп'ютера. Не вводьте ім'я Адміністратор, так як воно закріплене за прихованою системою облікового запису. Створений вами користувач з будь-яким ім'ям в будь-якому випадку буде адміністратором Windows 10.


  введення ім'я користувача комп'ютера

 1. Введіть пароль для облікового запису, щоб підтвердити його, а потім виберіть і вкажіть відповіді на контрольні питання, які будуть використовуватися в разі, якщо ви забудете ваш пароль.


  Контрольні питання

 1. Вам буде запропоновано включити журнал дій Windows 10 - нову функцію, що зберігає історію використовуваних програм, документів, сайтів з можливістю доступу з інших пристроїв з тим ж обліковим записом Майкрософт. Включати чи відключити - на ваш розсуд.

 2. І завершальний етап настройки - настройка параметрів конфіденційності Windows 10, що включають в себе передачу даних про місцезнаходження, розпізнавання мови, передачу даних діагностики та створення вашого рекламного профілю. Уважно прочитайте і відключіть те, що вам не потрібно. Я відключаю всі пункти, але якщо у вас ноутбук або планшет, можна рекомендувати залишити включеними Місцезнаходження та Пошук пристрою, це може допомогти знайти його в разі втрати.


  Завершальний етап настройки

 1. Слідом за цим почнеться останній етап - налагодження та установка стандартних додатків, підготовка Windows 10 до запуску, на екрані це буде виглядати як напис: «Це може зайняти кілька хвилин». За фактом, це може зайняти хвилини і навіть години, особливо на «слабких» комп'ютерах, не варто примусово вимикати або перезавантажувати його в цей час.

 2. І, нарешті, ви побачите робочий стіл Windows 10 - система встановлена успішно, можна приступати до її налаштування і вивчення.


  Робочий стіл

Дії після установки ОС на комп'ютер


Перше, що слід потурбуватися після чистої установки системи на комп'ютер - це установка драйверів. При цьому, Windows 10 сам завантажить багато драйверів пристроїв при наявності підключення до Інтернету. Більшість драйверів працюватимуть справно, але про всяк випадок враховуйте, що їх можна завантажити:

 • Для ноутбуків - з офіційного сайту виробника ноутбука, в розділі підтримка, для вашої конкретної моделі ноутбука. При цьому, навіть якщо на офіційному сайті є драйвери тільки для Windows 8.1, 8 і 7, їх можна встановлювати і в Windows 10, зазвичай вони будуть працювати. Див. Як встановити драйвери на ноутбук

 • Для ПК - з сайту виробника материнської плати для вашої моделі.

 • Для відеокарти - з відповідних сайтів NVIDIA або AMD (або навіть Intel), в залежності від того, яка відеокарта використовується. Див. Як оновити драйвери відеокарти.


Друга рекомендована мною дія - після успішної установки всіх драйверів і активації системи, але ще до установки програм, створити повний образ відновлення системи (вбудованими засобами ОС або за допомогою сторонніх програм), щоб в майбутньому значно прискорити переустановку Windows при необхідності.


Якщо після чистої установки системи на комп'ютер щось не працює (наприклад, Windows 10 не бачить другий жорсткий диск) або потрібно щось налаштувати (наприклад, розділити диск на C і D), з великою ймовірністю ви зможете знайти можливі рішення проблеми у мене на сайті в розділі, присвяченому Windows 10, або використовуйте пошук по сайту в меню, поставивши запитання своїми словами: з великою ймовірністю рішення буде знайдено.

 

13796
0
26.11.2019
Коментарі
Залишити коментар