text_header2
0 товаров
0грн

Точки відновлення Windows 10

Точки відновлення Windows 10
1373
0
04.02.2022

Однією з можливостей відновлення Windows 10 є використання точок відновлення системи, що дозволяють скасувати останні зміни в ОС, у тому числі в системних файлах і реєстрі ОС. Створити точку відновлення можна вручну, крім цього, при відповідних параметрах параметрів захисту системи.


Нижче докладно описується процес створення точок відновлення, налаштування, необхідні для того, щоб Windows 10 робила це автоматично, а також способи використовувати раніше зроблені точки відновлення для відкату змін у драйверах, реєстрі та параметрах системи. Додатково розглянемо, як видалити створені точки відновлення.


Примітка: точки відновлення містять лише інформацію про системні файли, що змінилися, критичних для роботи Windows 10 і записи в реєстрі, але не являють собою повний образ системи.


Налаштування відновлення системи


Перш ніж почати, слід заглянути в налаштування відновлення Windows 10. Для цього, клацніть правою кнопкою миші по "Пуск", виберіть пункт контекстного меню "Панель керування" (Вид: значки), потім "Відновлення".


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Натисніть «Налаштування відновлення системи». Ще один спосіб потрапити в потрібне вікно - натиснути клавіші Win + R на клавіатурі і ввести systempropertiesprotection після чого натиснути Enter.


Відкриється вікно параметрів (вкладка «Захист системи»). Точки відновлення створюються для всіх дисків, для яких увімкнено захист системи. Наприклад, якщо для системного диска C захист вимкнено, ви можете увімкнути його, вибравши цей диск і натиснувши кнопку «Налаштувати».
Після цього виберіть «Увімкнути захист системи» та вкажіть кількість місця, яку ви бажаєте виділити для створення точок відновлення: чим більше місця, тим більша кількість точок зможе зберігатися, а в міру заповнення простору старі точки відновлення будуть видалятися автоматично.
Як створити точку відновлення Windows 10


Для того, щоб створити точку відновлення системи, на тій же вкладці «Захист системи» (потрапити в яку також можна через правий клік по «Пуск» — «Система» — «Захист системи») натисніть кнопку «Створити» та задайте ім'я нової точки, після чого ще раз натисніть "Створити". Через деякий час операцію буде виконано.
Тепер на комп'ютері міститься інформація, яка дозволить вам скасувати останні зроблені зміни в критично важливих системних файлах Windows 10, якщо після інсталяції програм, драйверів або інших дій ОС почала працювати неправильно.


Створені точки відновлення зберігаються у прихованій системній папці System Volume Information у корені відповідних дисків або розділів, однак доступу до цієї папки у вас за замовчуванням немає.


Як відкотити Windows 10 до точки відновлення


А тепер про використання точок відновлення. Зробити це можна декількома способами - в інтерфейсі Windows 10, за допомогою інструментів діагностики в спеціальних варіантах завантаження, в середовищі відновлення, запущеної з флешки (якщо комп'ютер не завантажується) та в командному рядку.


Найпростіший спосіб за умови, що система запускається - зайти в панель управління, вибрати пункт "Відновлення", після чого натиснути "Запуск відновлення системи".
Запуститься майстер відновлення, у першому вікні якого вам можуть запропонувати вибрати рекомендовану точку відновлення (створену автоматично), а в другому (якщо ви відзначите "Вибрати іншу точку відновлення" ви зможете самі вибрати одну із створених вручну або автоматично точок відновлення. Натисніть "Готово"

Після завершення автоматичного перезавантаження комп'ютера вам повідомлять, що відновлення пройшло успішно.
Другий метод використовувати точку відновлення - за допомогою особливих варіантів завантаження, потрапити в які можна через Параметри - Оновлення та відновлення - Відновлення або ж ще швидше, прямо з екрана блокування: натиснути по кнопці "живлення" справа внизу, а потім, утримуючи Shift, натиснути "Перезавантаження".

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

На екрані особливих варіантів завантаження виберіть пункт "Пошук та усунення несправностей" - "Відновлення системи" (або "Діагностика" - "Додаткові параметри" - "Відновлення системи" в попередніх версіях Windows 10), далі ви зможете скористатися наявними точками відновлення (у процес потрібно ввести пароль облікового запису).
Якщо Windows 10 не завантажується, ви можете використовувати точки відновлення: для цього вам знадобиться завантажувальна флешка з Windows 10 (яку доведеться зробити на іншому комп'ютері), або диск відновлення. При використанні завантажувальної флешки достатньо вибрати пункт «Відновлення системи» на другому екрані програми установки.
В результаті ви потрапите в середовище відновлення, як у попередньому способі і зможете скористатися точками відновлення навіть на комп'ютері, що не запускається.


І ще один спосіб – запуск відкату до точки відновлення з командного рядка. він може знадобитися в тому випадку, якщо єдиний працюючий варіант завантаження Windows 10 - безпечний режим з підтримкою командного рядка.
Просто введіть у командний рядок rstrui.exe та натисніть Enter для запуску майстра відновлення (він запуститься в графічному інтерфейсі).


Як видалити точки відновлення


Якщо вам потрібно видалити наявні точки відновлення, знову зайдіть у вікно налаштування «Захист системи», виберіть диск, натисніть «Налаштувати», а потім натисніть кнопку «Видалити» для цього. При цьому видаляються всі точки відновлення цього диска.


Те саме можна зробити за допомогою утиліти очищення диска Windows 10, для її запуску натисніть Win+R і введіть cleanmgr, а після того як утиліта відкриється, натисніть «Очистити системні файли», виберіть диск для очищення, а потім перейдіть на вкладку «Додатково ». Там ви зможете видалити всі точки відновлення, крім останньої.
І, нарешті, існує спосіб видалення конкретних точок відновлення на комп'ютері, зробити це можна за допомогою безкоштовної програми CCleaner. У програмі зайдіть у «Інструменти» — «Відновлення системи» та виберіть точки відновлення, які хочете видалити.

1373
0
04.02.2022
Коментарі
Залишити коментар