text_header2
0 товаров
0грн

Сильно шумить комп'ютер – що робити?

Сильно шумить комп'ютер – що робити?
777
0
27.05.2022

У цій статті поговоримо про те, що робити, якщо ваш настільний комп'ютер шумить і гуде, як пилосос, потріскує або деренчить (словом - видає звуки, яких не мав би). Не обмежуватимемось одним єдиним пунктом — чищення комп'ютера від пилу, хоч він і є основним: також поговоримо про те, як змастити підшипник вентилятора, чому може тріщати жорсткий диск і звідки береться металевий брязкітний звук.


Головна причина шуму в комп'ютері — пил і бруд


Пил, що збирається в корпусі комп'ютера, є основним фактором, що впливає на те, які звуки він видає. При цьому пил, як і хороший шампунь, діє відразу за двома напрямками:


  • Пил, що накопичується на лопаcтях вентилятора (кулера) може викликати шум коли лопасті «труться» об корпус, бо не можуть обертатися вільно.
  • Пил – це головна перешкода відведенню тепла від таких компонентів, як процесор та відеокарта, вентилятори починають обертатися швидше, тим самим підвищуючи рівень шуму. Швидкість обертання кулера на більшості сучасних комп'ютерів регулюється автоматично, залежно від температури компонента, що охолоджується.



Який із цього можна зробити висновок? Потрібно позбавитися пилу в комп'ютері.


Важливо!  Буває таке, що шумить комп'ютер, який ви тільки но придбали і начебто, в магазині цього не було. Тут можливі такі варіанти: ви поставили його в таке місце, де виявилися перекритими вентиляційні отвори або біля радіатора опалення. Ще одна можлива причина шуму — якийсь провід усередині комп'ютера став зачіпати частини кулера, що обертаються.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Чищення комп'ютера від пилу


Точної відповіді на питання про те, як часто потрібно чистити комп'ютер ніхто дати не може: у деяких квартирах, де немає домашніх тварин, ніхто не димить цигаркою перед монітором, пилосос використовується регулярно, а вологе прибирання - звична дія, ПК може залишатися чистим протягом тривалого часу. Якщо все вищесказане не про вас, то рекомендовано заглядати всередину хоча б раз на півроку - адже побічні ефекти від пилу - це не тільки шум, але і мимовільне вимкнення комп'ютера, помилки при роботі при перегріві оперативної пам'яті, а також загальне зниження продуктивності.


Перш ніж приступити

Не розкривайте комп'ютер, поки не відключите живлення та всі дроти від нього – периферійні кабелі, підключені монітори та телевізори та, звичайно, кабель живлення. Останній пункт обов'язковий — не робіть жодних дій з очищення комп'ютера від пилу з підключеним кабелем живлення.


Після того, як це зроблено, я рекомендується перенести системний блок в добре вентильоване місце, де хмари пилу не дуже страшні — якщо це приватний будинок, то підійде гараж, якщо звичайна квартира, то непоганим варіантом може бути балкон. Особливо це стосується тих випадків, коли в будинку є дитина - їй (та й нікому) не варто дихати тим, що накопичилося в корпусі ПК.


Які інструменти знадобляться




Чому зайшла мова про хмари пилу? Адже, за ідеєю, можна взяти пилосос, розкрити комп'ютер і видалити з нього весь пил. Справа в тому, що це не бажано робити через можливість (нехай і невелику) виникнення статичних розрядів на компонентах материнської плати, відеокарти або в інших частинах, що не закінчується добре. Тому, не полінуйтеся і купіть балончик зі стисненим повітрям (вони продаються в магазинах з електронними компонентами та у господарських). Крім цього, озбройтеся сухими серветками для протирання пилу та хрестовою викруткою. Також можуть стати в нагоді пластикові хомути і термопасти, якщо ви збираєтеся підійти до справи серйозно.


Розбирання комп'ютера


Сучасні корпуси комп'ютерів дуже прості у розбиранні: як правило, достатньо відкрутити два болти на правій (якщо дивитися ззаду) частині системного блоку та зняти кришку. У деяких випадках, жодна викрутка не потрібна - адже в якості кріплень використовуються пластикові засувки.


Якщо на бічній панелі є якісь частини, що підключаються до живлення, наприклад додатковий вентилятор, то потрібно від'єднати провід, щоб повністю прибрати її. В результаті перед вами буде приблизно те, що на зображенні нижче.




Щоб полегшити процес очищення, слід від'єднати всі компоненти, які легко знімаються — модулі оперативної пам'яті RAM, відеокарту та жорсткі диски. Якщо ви до цього жодного разу подібного не робили — нічого страшного, це досить просто. Намагайтеся не забути, що і як було підключено або зафільмуйте все на телефон.


Якщо ви не знаєте, як міняти термопасту, то не рекомендуємо знімати процесор та кулер із нього. Ця робота потребує більш професійного підходу і щоб не нашкодити, ми не станемо розповідати про те, як поміняти термопасту. Видалення системи охолодження процесора передбачає, що потім обов'язково потрібно це зробити. У тих випадках, коли просто потрібно позбутися пилу в комп'ютері - це не обов'язково.


Очищення


Для початку, візьміть балончик зі стисненим повітрям і очистіть всі ті компоненти, які були зняті з комп'ютера. При очищенні пилу з кулера відеокарти можна зафіксувати його олівцем або аналогічним предметом, щоб уникнути обертання від потоку повітря. У деяких випадках слід скористатися сухими серветками для того, щоб прибрати пил, який не видувається. Уважно поставтеся до системи охолодження відеокарти – її вентилятори можуть бути одним із основних джерел шуму.


Після того, як з пам'яттю, відеокартою та іншими пристроями закінчено, можна перейти до корпусу. Уважно поставтеся до всіх слотів на материнській платі.


Також, як і при очищенні відеокарти, очищаючи від пилу вентилятори на кулері процесора і блоку живлення, зафіксуйте їх, щоб вони не оберталися і використовуйте стиснене повітря, щоб прибрати пил, що накопичився.


На порожніх металевих або пластикових стінках корпусу ви також знайдете шар пилу. Можна скористатися серветкою для того, щоб прибрати це. Також зверніть увагу на решітки та щілини для портів на корпусі, так само як і на самі порти.




Після закінчення чистки поверніть всі зняті компоненти на місце та підключіть їх «як і було» (ось коли фото розбірки з телефону стануть в нагоді). Можете скористатися пластиковими хомутами для того, щоб упорядкувати дроти.


Після завершення, ви повинні отримати комп'ютер, який виглядає всередині як новий. Ймовірно (90%), це допоможе вирішити проблему з шумом.


Комп'ютер деренчить і дивно гуде


Ще одна поширена причина шуму – звук від вібрацій. У цьому випадку, ви зазвичай чуєте брязкіт і вирішити цю проблему можна, переконавшись в тому, що всі компоненти корпусу і самого комп'ютера (стінки системного блоку, відеокарта, блок живлення, приводи для читання дисків і жорсткі диски) надійно закріплені. Не одним єдиним болтом, як часто доводиться зустрічати, а повним набором, за кількістю кріпильних отворів.


Також дивні звуки можуть бути викликані і кулером, якому потрібне змащення. 

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Тріщить жорсткий диск


Ну і останній і найнеприємніший симптом — дивні звуки жорсткого диска. Якщо раніше він поводився тихо, а тепер почав тріщати, плюс до цього ви іноді чуєте, як він видає клацання, а потім щось починає слабко гудіти, набираючи швидкість – можу засмутити вас, найкращий спосіб вирішити цю проблему – прямо зараз піти за новим жорстким диском, поки ви не втратили важливі дані, тому що потім їх відновлення буде коштувати більше, ніж новий HDD.


Однак, є один нюанс: якщо описані симптоми мають місце бути, але їх супроводжують дива при ввімкненні та вимкненні комп'ютера (вмикається не з першого разу або сам вирішує увімкнутися, коли підключаєте кабель живлення в розетку), тобто є ймовірність, що з жорстким диском поки що все гаразд (щоправда в результаті його так можна і зіпсувати), а причина - у проблемах з блоком живлення - недостатня потужність або поступовий вихід БЖ з ладу.


Дуже сподіваємось, що цей екскурс в чищення комп’ютера був вам корисний. Якщо ваш ПК продовжує після чищення видавати зайві звуки або вивчив нові не менш лякаючі, то є потреба в професійній діагностиці. Команда спеціалістів VOLL продовжує працювати і буде рада вам допомогти з ремонтов вашого комп’ютера!

777
0
27.05.2022
Коментарі
Залишити коментар