text_header2
0 товаров
0грн

Що робити, якщо не працює тачпад на ноутбуці?

Що робити, якщо не працює тачпад на ноутбуці?
1157
0
05.05.2020

Багато сучасних периферійних пристроїв потребують додаткового налаштування. Без цього ви ризикуєте отримати обмежений функціонал або зовсім непрацюючий пристрій. Тачпад на багатьох ноутбуках не потребує будь-якої уваги з боку користувача і працює відразу при першому запуску. Однак це стосується не всіх лептопів. Крім того в процесі експлуатації операційної системи виникають системні збої. 


Можна підключити мишу. Але краще розібратися в причинах і повернути працездатність тачпаду.


Що таке тачпад?


Тачпад - це сенсорна панель, що знаходиться в нижній частині ноутбука під клавіатурою. Вона замінює мишу і призначена для управління курсором. Взаємодія з цією панеллю здійснюється за допомогою одного або декількох пальців. Існує кілька варіантів взаємодії з тачпадом, завдяки яким відбуваються різні дії в системі. Варіанти залежать від типу сенсорної панелі. Класичний тип, який поступово відходить у минуле являє собою невелику область для руху пальцями і дві кнопки, які замінюють ліву і праву кнопки миші відповідно (на скріншоті вище зображений саме він). На такому пристрої введення можна тільки переміщати курсор і виконувати дії, призначені в системі для кожної клавіші миші.


Як прокручувати сторінку на тачпаді


Як прокручувати сторінку на тачпаді?


Сучасні тачпади відрізняються від своїх попередників. Зараз вони виглядають, як невелика прямокутна або квадратна область. Клавіші, як ви могли подумати, не зникли. Вони вбудовані в саму панель, і можна здійснювати натискання в ліву і праву частину тачпада. Модернізація, це звичайно, добре - скажете ви, але, що на рахунок колеса миші? Невже воно не перекочувало з периферії в рішення для ноутбука. Ця функція збереглася, однак її підтримують далеко не всі сенсорні панелі. Для того щоб прокрутити сторінку (наприклад, в браузері), доторкніться двома пальцями до області введення і одночасно перемістити їх вгору або вниз.

Не турбуйтеся, якщо зображення на екрані не змістилося. Це ще не означає, що ваш лептоп позбавлений даного функціоналу. Проблема може бути викликана системною помилкою або ж просто ваш тачпад не налаштований. Сьогодні ми розповімо вам, що робити, якщо не працює прокрутка на тачпаді. Всі способи є універсальними і підходять для будь-якої операційної системи, в тому числі і для найактуальнішої Windows 10.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше

Налаштування сенсорної панелі


Якщо тачпад НЕ прокручує сторінку за допомогою двох пальців, а інші функції пристрій виконує коректно, це привід перевірити системні настройки. У Windows 10 є опція, яка відповідає за скролінг. У багатьох ноутбуках вона автоматично відключається, коли під'єднуєте до лептопу комп'ютерну мишу. Оскільки деякі користувачі люблять одночасно використовувати і тачпад, і мишу, перемикаючись між ними в залежності від поточного завдання, необхідна зміна стандартних параметрів системи. Для цього виконайте такі дії:

 1. Натисніть комбінацію клавіш Win + R і в полі, що з'явилося введіть команду control. Натисканням Enter підтвердіть операцію. Ви потрапите в панель управління.
 2. У правому верхньому куті вікна поміняйте тип перегляду на дрібні значки.
 3. Потім виберіть категорію "Миша".


  Відключення при приєднанні зовнішньої USB-миші

  1. Зверху виберіть вкладку з назвою вашого пристрою. Зазвичай знаходиться праворуч від вкладки «Обладнання».
  2. І, нарешті, приберіть галочку напроти пункту «Відключення при приєднанні зовнішньої USB-миші».


  Раз вже ми опинилися в меню настройки тачпада, то можна налаштувати функцію скролінгу так, як вам це зручно. Більшість розробників пропонують наступні функції, які можна змінювати на свій розсуд:

  • Швидкість курсора - чим вище значення, тим швидше переміщається курсор.
  • Швидкість прокрутки - чим вище значення, тим швидше буде відбуватися скролінг і тим менше буде потрібно рухати пальцями.
  • Дотик легким ударом пальця - замінює ліву клавішу на тачпаді. З включеною опцією можна просто натискати в будь-яку область сенсорної панелі, що буде відповідати натискання на ліву кнопку миші.
  • Функція вертикальної прокрутки - при включенні можна здійснювати скролінг за допомогою переміщення пальця по правому краю сенсорної панелі.
  • Функція горизонтальної прокрутки - робить те ж саме, що і попередня опція, тільки скролінг здійснюється по горизонталі і за допомогою переміщення пальця по нижньому краю тачпада.
  • ChiralScrolling - при включенні скролинг здійснюється за допомогою кругового руху пальця. Чим швидше руху, тим швидше прокручується сторінка. 


   Оновлення та перевстановлення драйвера


   Якщо у властивостях миші у вас відсутня вкладка з назвою вашого тачпада, швидше за все, у вас не встановлено спеціальне програмне забезпечення. Поставити його можна кількома способами. Перший - найпростіший і нетривіальний. Його сенс полягає в автоматичному оновленні драйвера за допомогою вбудованого в операційну систему функціоналу.


   Для цього виконайте такі дії:

   1. Натисніть правою кнопкою миші по меню «Пуск» і виберіть пункт «Диспетчер пристроїв».
   2. Розгорніть меню "Миші і інші вказівні пристрої". Виберіть свій тачпад і клацніть по ньому правою клавішею миші.


    відсутня вкладка з назвою вашого тачпада


    1. Виберіть пункт "Оновити драйвери».
    2. Після цього система запитає у вас: «Як ви хочете провести пошук драйверів на цьому пристрої?»
    3. Виберіть «Автоматичний пошук оновлених драйверів».
    4. Після цього почнеться пошук відповідного ПО і його установка.


    Але не завжди цей метод допоможе. Більш дієвий спосіб - завантажити драйвери вручну з офіційного сайту розробників. Всі виробники ноутбуків випускають цілий пак драйверів для інтегрованих пристроїв. Також регулярно відбувається оновлення програмного забезпечення. Тому варто регулярно відвідувати сайт виробника, щоб мати найактуальніші драйвери.

    Зламався комп'ютер?

    Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

    Після завантаження драйверів, потрібно виконати перші 3 пункти в попередньому списку. Тільки на четвертому кроці потрібно вибрати «Виконати пошук драйверів на цьому комп'ютері». Потім слід вказати точну адресу до виконуваного файлу або ж вибрати один з драйверів, які запропонує система. Зазвичай в цьому списку буде значитися і той, який ви завантажили. Все ще не працює прокрутка на тачпаді в Windows 10? Не переживайте, є ще одна хитрість, яка може усунути проблему.


    пошук драйверів


    Спробуйте повністю видалити пристрій з системи і тільки потім поставити драйвери. Не лякайтеся, це дія ніяк не зашкодить комп'ютеру. І навіть якщо щось піде не так, після перезавантаження комп'ютера, тачпад встановить необхідне програмне забезпечення з стандартного пака, який є в Windows 10. Для виконання операції виберіть вашу сенсорну панель в диспетчері пристроїв, натисніть по ній правою кнопкою миші і клацніть по відповідному пункту (як на скріншоті вище).


    Важливо


    Але що робити власникам інших операційних систем, якщо не працює прокрутка на тачпаді в Windows 7? Всі вищеописані дії повністю підходять в будь-який ОС від компанії Microsoft. Різниця лише в тому, що в Windows 7 не оснащується великою базою універсальних драйверів, які встановлюються автоматично на більшість пристроїв. Тому якщо ви купили ноутбук з «сімкою», то, швидше за все, вам доведеться ставити найсвіжішу версію драйверів, завантажуючи ПО з офіційного сайту розробників. Те ж саме буде потрібно зробити, якщо лептоп поставляється без встановленої операційної системи.

    1157
    0
    05.05.2020
    Коментарі
    Залишити коментар