text_header2
0 товаров
0грн

Помилка 0xc000021a в Windows 10 - як виправити

Помилка 0xc000021a в Windows 10 - як виправити
954
0
10.01.2020

Одна з поширених помилок в Windows 10 - синій екран «На вашому ПК виникла проблема, і його необхідно перезавантажити» із зазначенням коду зупинки 0xc000021a. Помилка може виникнути після установки оновлень, при спробі відновити систему з використанням контрольних точок відновлення, іноді - в результаті оновлення драйверів, установки деяких специфічних програм або твиков системи, що впливають на системні файли.


У цій інструкції докладно про можливі способи виправити помилку 0xc000021a в Windows 10 в залежності від ситуації. З великою ймовірністю один із способів допоможе порівняно легко вирішити проблему.


Відновлення системи при коді зупинки 0xc000021a


Відновлення системи при коді зупинки 0xc000021a


Перш ніж приступити безпосередньо до методів розв'язання проблеми, зверніть увагу, де саме ми будемо її вирішувати, за умови, що Windows 10 при завантаженні показує синій екран з помилкою 0xc000021a.


Після кількох перезавантажень комп'ютера з цією помилкою ви побачите повідомлення «Підготовка автоматичного відновлення», потім - «Діагностика комп'ютера».


По завершенні діагностики з'явиться екран з заголовком «Автоматичне відновлення» і повідомленням про те, що комп'ютер запущений некоректно. Він нам і потрібен: натисніть кнопку «Додаткові параметри».


Автоматичне відновлення


Буде запущено середовище відновлення Windows 10 з інструментами, які стануть в нагоді нам для відновлення працездатності комп'ютера або ноутбука. Інші способи запустити середовище відновлення Windows 10 (наприклад, можна використовувати завантажувальну флешку, якщо описаний вище метод в вашому випадку не спрацьовує).


Відключення перевірки цифрового підпису драйверів


Перший із способів, який спрацьовує в тих випадках, коли ви зіткнулися з кодом зупинки 0xc000021a - тимчасово відключити перевірку цифрового підпису драйверів. Цей метод підійде в тих випадках, коли помилка виникла після установки оновлень (в тому числі драйверів), при відновленні з точки відновлення, а також після установки деяких програм.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Порядок дій буде наступним:

 1. На першому екрані середовища відновлення (як потрапити в неї розглядалося вище) виберіть «Пошук і усунення несправностей».


  Пошук і усунення несправностей


  1. Потім перейдіть в розділ «Додаткові параметри», натисніть «Параметри завантаження» а потім кнопку «Перезавантажити». 


   Параметри завантаження


   1. Комп'ютер перезавантажиться, а потім ви побачите екран з параметрами завантаження. Натисніть F7 (на деяких ноутбуках - Fn + F7) для того, щоб завантажити Windows 10 з відключеною перевіркою підпису драйверів. 


    екран з параметрами завантаження


    1. Якщо завантаження в цей раз пройде успішно, дочекайтеся завершення завантаження Windows 10 і, якщо вона буде завершити встановлення оновлень або будь-якого ПО, дозвольте системі виконати це.
    2. Перезавантажте комп'ютер у звичайному режимі, якщо це наш випадок - в цей раз комп'ютер завантажиться без помилок.
    3. Якщо з відключеною перевіркою цифрового підпису драйверів комп'ютер завантажується, а подальше звичайне перезавантаження не працює - спробуйте відкотити драйвери (якщо ви виконували їх оновлення перед появою проблеми) або видалити недавно встановлені антивіруси і сторонні програми, особливо ті з них, які встановлюють драйвери віртуальних пристроїв на комп'ютері.


     Відновлення цілісності системних файлів при помилку 0xc000021a


     Ця ж помилка буває викликана пошкодженням важливих системних файлів Windows 10: зокрема, якщо пошкодити або видалити файли csrss.exe або winlogon.exe, ви отримаєте саме цей код зупинки.

     Зламався комп'ютер?

     Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

     Рішення буде наступним:

     1. У середовищі відновлення перейдіть до розділу «Усунення несправностей» - «Додаткові параметри» - «Командний рядок».
     2. У запущеному командному рядку використовуйте команду: sfc /scannow /offbootdir=C: /offwindir=C:Windows

     Просте введення sfc / scannow в середовищі відновлення не спрацює.


     Відновлення цілісності системних файлів Windows


     1. Після введення команди (не пропустіть прогалини) натисніть Enter і дочекайтеся завершення процесу, який може зайняти тривалий час.
     2. Якщо нам пощастило, ви побачите повідомлення «Програма захисту ресурсів Windows виявила пошкоджені файли і успішно їх відновила».


     Якщо все вийшло, закрийте командний рядок і перезавантажте комп'ютер: в сценарії, коли причина була в змінених або пошкоджених системних файлах, синій екран 0xc000021a з'явитися не повинен.


     Точки відновлення і видалення оновлень


     Точки відновлення і видалення оновлень


     Якщо два попередніх методу не допомогли в виправленні помилки, зверніть увагу на ще два пункти «Додаткових параметрів» середовища відновлення:


     • Відновлення системи - відновлення Windows за допомогою точки відновлення. При наявності точок відновлення, спробуйте використовувати цей пункт, навіть в тому випадку, якщо сама помилка почала з'являтися саме після використання контрольних точок відновлення, але з інтерфейсу Windows.
     • Видалити поновлення - за допомогою цього пункту ви можете видалити недавно встановлені оновлення Windows 10, які могли послужити причиною появи помилки.


      Якщо ж нічого з цього не допомогло, можу запропонувати або спробувати вручну відновити реєстр Windows 10 (на жаль, в останніх версіях системи важко - вони не зберігають автоматичну резервну копію реєстру) або відновити систему до початкового стану (в тому числі і зі збереженням даних).


      Необхідний пункт з назвою «Повернути комп'ютер в початковий стан» для запуску відновлення ви знайдете в розділі «Пошук і усунення несправностей». Суть цієї дії описана в статті Як скинути Windows 10 або автоматична переустановка ОС.

      954
      0
      10.01.2020
      Коментарі
      Залишити коментар