text_header2
0 товаров
0грн

Огляд програми DiskGenius

Огляд програми DiskGenius
702
0
29.07.2021

DiskGenius - умовно безкоштовна програма для роботи з дисками (перетворення таблиці розділів, клонування, створення резервної копії), розділами (зменшення і збільшення, поділ та інші завдання), з можливістю відновлення даних, функції якої працюють справно і, що важливо, не вимагають придбання ліцензії.


Особливості програми DiskGenius


Все більше можливостей умовно безкоштовних програм стають платними, або й зовсім стають недоступними для користувача.


У DiskGenius доступні безкоштовно такі популярні можливості, без яких не можна собі уявити перенесення Windows 10 на SSD, перетворення дисків з GPT (GUID) в MBR і назад, створення і видалення розділів.


Під час тестування програми виявлено лише одне обмеження: недоступна конвертація динамічного диска в базовий без втрати даних (функція є, але просить придбати ліцензію). Не виключено, що якість нюанси ми випустили з поля зору.


Робота з функціями DiskGenius


Завантажити DiskGenius можна з офіційного сайту розробника - https://www.diskgenius.com/, установка не містить ніяких особливостей, крім наступного повідомлення:
Тут повідомляється: якщо мета установки програми - відновлення даних, не слід встановлювати її на той диск (розділ), з якого планується виконувати відновлення. Варто додати: не слід її встановлювати і на той розділ, з яким ви плануєте виконувати активні перетворення (хоча в деяких випадках цією рекомендацією можна і знехтувати).

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Після установки можна запустити програму: ви побачите типовий для утиліт роботи з розділами дисків інтерфейс, можна приступати до використання доступних опцій.
Перенесення Windows або іншої системи на SSD або інший жорсткий диск


Часто затребувана функція - перенесення Windows 10 на SSD або інший жорсткий диск. Втім, не обов'язково має йтися саме про цю систему. У DiskGenius можливість працює наступним чином:


 1. Натисніть кнопку OS Migration в верхньому меню.
 2. Виберіть цільовий диск (окремий фізичний SSD або HDD), всі дані з нього будуть вилучені. Програма вміє поміщати розділи більшого розміру (за умови, що на них не зайнято багато місця) на диски меншого.
 3. При бажанні налаштуйте розміри розділів на цільовому диску: наприклад, ви можете залишити вільне місце для ще одного розділу. 1. Натисніть кнопку Start. Ви побачите запит: виконати Hot Migration (без перезавантаження комп'ютера) або виконати перезавантаження в WinPE для перенесення системи (з перезавантаженням) - тут на ваш розсуд, я перевірив обидва варіанти, обидва відпрацювали справно.Перетворення з MBR в GPT або з GPT в MBR без втрати даних


Перш ніж приступити, враховуйте: що перетворення слід для несистемного диска (або єдиного диска, на який планується встановити систему, але в цьому випадку буде потрібно використовувати завантажувальний версію програми, про яку в розділі про додаткові можливості). При конвертації системного диска система, найімовірніше, перестане завантажуватися. Якщо вам потрібно перетворити системний диск з Windows 10 з MBR в GPT без втрати можливості завантаження, використовуйте офіційний спосіб з mbr2gpt.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Сам процес конвертації таблиці розділів в DiskGenius дуже простий:

 1. Натискаємо правою кнопкою миші по диску в списку ліворуч (саме по диску, а не розділу на ньому, так як таблиця розділів GPT або MBR застосовується до всього диску).
 2. У контекстному меню вибираємо Convert to GUID Partition Table для перетворення в GPT або Convert to MBR Partition Table для конвертації в MBR (один з пунктів, що відповідає поточній таблиці розділів, буде не активний). 5convert-gpt-mbr-diskgenius.pngЗастосовуємо зміни натисканням кнопки «Save All» справа вгорі.


Робота з розділами жорстких дисків і SSD


Як і в будь-якій програмі такого роду, ви можете працювати з розділами жорстких дисків: розширювати їх і стискати, ділити один розділ на кілька і виконувати інші дії. Найпростіший спосіб - натиснути з графічного поданням одного з розділів обраного диска у верхній частині вікна програми або по розділу в панелі зліва правою кнопкою миші і вибрати потрібну дію:


 


Найпростіший спосіб - натиснути з графічного поданням одного з розділів обраного диска у верхній частині вікна програми або по розділу в панелі зліва правою кнопкою миші і вибрати потрібну дію: 


 1. Create New Partition - створення нового розділу з вільного місця на обраному розділі.
 2. Format Current Partition - форматувати поточний розділ.
 3. Delete Current Partition - видалити поточний розділ.
 4. Resize Partition - змінити розмір поточного розділу. 1. Extend Partition - розширити поточний розділ
 2. Split Partition - розділити розділ диска.


Є й інші доступні можливості, такі як клонування розділу на інший диск (Clone Partition), встановлення мітки «Активний» для розділу, перетворення з основного в логічний або назад (тільки MBR), приховування розділів.


Інтерфейс операцій з розділами повторюється при виборі різних дій і дозволяє використовувати ручне введення бажаних розмірів або переміщати роздільник в графічному поданні розділів диска.


Ще одна можливість, пов'язана з розділами, називається «Quick Partition» (швидке створення розділів, виконується з очищення або повне очищення): досить натиснути правою кнопкою миші по диску в списку ліворуч (по імені фізичної диска) і вибрати відповідний пункт контекстного меню.Далі ви зможете перетворити диск в потрібний формат і створити потрібну кількість розділів обраного розміру відповідно до файлової системи і з необхідними знаками: логіка роботи функції, сподіваюся зрозуміла з наведеного вище скріншота.


Відновлення файлів, видалених і пошкоджених розділів дисків


У програмі передбачені функції відновлення даних:


 • Якщо вибрати фізичний диск або розділ на ньому, а в контекстному меню - «Recover Lost Files», ви зможете виконати пошук видалених файлів, а також даних, втрачених після форматування, а потім виконати їх відновлення в потрібне розташування (не слід відновлювати на той же диск, з якого виконується відновлення).
 • Якщо вибрати фізичний диск в списку ліворуч і в контекстному меню вибрати «Search Lost Partitions», можна виконати пошук і відновлення втрачених (в результаті видалення, форматування, ушкодження файлової системи) розділів на диску.


Цей функціонал протестовано лише поверхнево і лише щодо відновлення видалених файлів: файли знаходяться, частково відновлюються, але судити про ефективність не можна. Так чи інакше, така можливість одного разу може виявитися корисною. 


Додаткові можливості DiskGenius


Вище перераховано ті застосування DiskGenius, які найчастіше стають у пригоді більшості користувачів, але в програмі присутні і додаткові функції:


 • Створення завантажувальної флешки DiskGenius в меню «Tools» - «Create WinPE USB Drive». Буде корисним, наприклад, для конвертації диска в GPT або MBR перед установкою операційної системи.
 • Перевірка дисків на помилки, їх виправлення - пункт «Verify or Repair Bad Sectors» в контекстному меню розділів.
 • Збереження розділів в файл образу (пункт Clone Partition To Image File в контекстному меню розділу).
 • Примусове виконання TRIM для SSD.
 • Створення файлу віртуального диска з фізичного диска, є в меню фізичних дисків, пункт «Create New Virtual Disk».
 • Клонування поточної системи в віртуальну машину VMware (доступно в меню Tools).
 • Створення резервної копії поточної таблиці розділів і відновлення з резервної копії.


І навіть цей список не повний, не виключено, що ви зможете знайти щось цікаве і для себе.


Як підсумок: на сьогодні DiskGenius - один з кращих представників такого роду програм. І хочеться сподіватися, що таким і залишиться - доступним і простим в користуванні.

702
0
29.07.2021
Коментарі
Залишити коментар