text_header2
0 товаров
0грн

Огляд безкоштовних антивірусів

Незважаючи на постійний розвиток та вдосконалення IT-технологій, практично всі гаджети та ПК залишаються вразливими перед вірусними атаками. Єдиний засіб, який був і залишається ефективним у боротьбі з ними – платний чи безкоштовний антивірус. Ці програми, призначені для виявлення, ідентифікації та усунення шкідливого програмного забезпечення, вони постійно вдосконалюються, що дозволяє їм йти в ногу з часом і бути на крок попереду розробок зловмисників.


Як працює антивірус?


Сучасні програми відрізняє насамперед комплексний підхід, що дозволяє успішно боротися з різними варіаціями кібератак: троянами, ботнетами, рекламними додатками, експлойтами, шпигунами тощо. При цьому використовуються два фундаментальні підходи:


  • Сигнатурний. Найбільш надійний метод, який застосовують і платні, і безкоштовні антивіруси. Він передбачає аналіз вже існуючого шкідливого ПЗ, виявлення його особливостей, поділ на сімейства за загальними ознаками. На основі отриманої інформації формуються готові бази, що з певною періодичністю завантажуються захисними програмами. Це дозволяє швидко виявляти та знешкоджувати більшість вірусів, проте погано працює з новими, невивченими загрозами;
  • Евристичний. Припускає проактивний захист, тобто боротьбу з атаками, перед якими безсилий сигнатурний підхід. Евристичний підхід реалізує аналіз ПЗ щодо підозрілої активності, виявлення нових вірусів за непрямими показниками. Цей метод менш ефективний за попередній, проте поступово вдосконалюється розробниками.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Особливості безкоштовних антивірусів


Багато користувачів вважають за краще користуватися саме цими інструментами для захисту з різних причин. Сучасні кращі антивірусники реалізують цілу низку можливостей:


  1. Оперативна реакція на атаки у режимі реального часу з негайним усуненням загрози.
  2. Автоматичне оновлення вірусних баз.
  3. Перевірка як самого ПК, а й знімних накопичувачів (у всіх програмах).
  4. Підтримка ПЗ різних конфігурацій (як застарілого, так і нового).


Серед мінусів безкоштовних пропозицій зазначають:


  • Відсутність зворотного зв'язку від техпідтримки;
  • Повільну роботу на ПК із ОЗП до 2 Гб. Тут погано справляються навіть найкращі безкоштовні антивіруси;
  • Складні та заплутані налаштування для забезпечення ефективної роботи. У цьому питанні можна звернутися до стороннього фахівця, який допоможе налагодити захист ПК. Для компаній рекомендований it аутсорсинг . Професійні фахівці допоможуть розладнати програму таким чином, щоб вона показала максимум ефективності.
Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

ТОП 9 найкращих безкоштовних антивірусів 


Нижче наведено рейтинг, який відображає антивірусників, які користуються найбільшим попитом у користувачів у 2021 році.


360 Total Security


Включено в топ антивірусів через можливості захисту бездротових мереж, системного реєстру. Відмінно аналізує контент, який несе потенційну загрозу, що дозволяє запобігти масі проблем для ПК. З іншого боку 360 Total Security не надто добре справляється із системним сміттям, для цієї мети доведеться встановити додатковий інструмент. Також проти інших варіантів він забирає більше ресурсів ПК.


Avast


Універсальний, тому що підтримує Windows від 7 до 10 версії. Входить у топ безкоштовних антивірусів завдяки тому, що має досить широкий функціонал, який пропонують не всі платні програми. Зокрема, підтримує ігровий режим, перенаправляючи ресурси комп'ютера для забезпечення максимально можливої ​​продуктивності. Головний недолік - нав'язлива пропозиція купити платний продукт компанії. 


AVG AntiVirus FREE 2021


Працює на тому ж двигуні, що і Avast, що визначає високі показники ефективності.


Функціонал продукту:

●     оперативне виявлення інтернет-загроз;

●     відбиття атак на браузер;

●     відфільтрування спаму на e-mail;

●     результативний захист конфіденційних даних.

Однак як і всі найкращі безкоштовні антивіруси 2021 року має свої мінуси: нав'язлива пропозиція перейти на платну версію, відсутність фільтрації реклами. 


Avira Free AntivirusЄ конструктором, що складається з ряду модулів, доцільність встановлення яких визначає користувач. Ефективно справляється з вірусними атаками практично всіх відомих типів та виявляє нові загрози, швидко сканує ПК, не забирає значний ресурс для своєї роботи. Головний недолік – надмірна реклама повної платної версії.


Bitdefender Antivirus Free Edition


Визначаючи, який безкоштовний антивірус кращий, варто звернути увагу на цей варіант. Він дуже швидкий у роботі, перевершує за швидкістю сканування операційної системи навіть деякі платні продукти. При цьому не пропускає загроз різних видів: трояни, блокувальники, руткіти, шпигуни і т.д. Основний недолік Bitdefender - функції суттєво обмежені в порівнянні з повним платним варіантом.


DR. Web Curelt


Ця утиліта не працює постійно, а запускається при необхідності для діагностики стану ПК та лікування заражених файлів. З її допомогою можна перевірити як усі пристрої, так і окремі елементи. До рейтингу антивірусів DR. Web Curelt входить завдяки ефективності, простоті управління, високого ступеня інформативності звіту по закінченні сканування.ESET NOD32


Ще одна високоефективна програма з вбудованим фаєрволом, що дозволяє безпечно працювати в Інтернеті. Має розширений функціонал з блокуванням спаму в електронній пошті, перевіркою зовнішніх накопичувачів, можливістю захисту грошових операцій та батьківським контролем.


Kaspersky Security Cloud Free


Продукт користується незмінно високим попитом  з його автоматичним оновленням баз під час кожного запуску операційної системи. На думку багатьох фахівців, це найкращий безкоштовний антивірус. Відпрацьований алгоритм виявлення шкідливого програмного забезпечення різних конфігурацій мало дає збоїв. При цьому програма не тягне на себе значний обсяг ресурсів.


Windows Defender


Спеціалізована програма захисту Windows 10 з неперевершено високою ефективністю, забезпеченої тісною взаємодією з операційною системою. Характеризується мінімальною кількістю помилкових спрацьовувань, легкістю, простотою застосування.

1211
0
30.11.2021
Коментарі
Залишити коментар