text_header2
0 товаров
0грн

Ноутбук сильно нагрівається

Ноутбук сильно нагрівається
158
0
06.06.2022

Причини сильного нагрівання ноутбука можуть бути найрізноманітнішими, починаючи від засмічення в системі охолодження, закінчуючи механічним або програмним пошкодженням мікрочіпів, що відповідають за споживання та розподіл енергії між окремими частинами внутрішнього пристрою ноутбука. Наслідки теж можуть відрізнятися, найпоширенішим є, коли ноутбук вимикається під час роботи у самий непідходящий момент - під час гри, завантаження програми, або збереження важливої інформації. Читайте далі: які дії потрібні якщо гріється ноутбук, і як запобігти цій проблемі при подальшому його використанні.


Самостійно розібратися з механічним пошкодженням мікрочіпів або збоями програмних алгоритмів їх роботи, як правило, неможливо, або настільки складно, що простіше і дешевше придбати новий ноутбук. Крім того, такі несправності досить рідкісні.


Причини, з яких гріється ноутбук


Найбільш поширеною причиною є погана робота системи охолодження ноутбука. Це може бути викликане механічним засміченням пилом каналів системи охолодження, якими проходить повітря, а також несправність системи вентиляції.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

В даному випадку варто, слідуючи всім інструкціям зазначеним у специфікації вашого ноутбука (можна пошукати в Інтернеті), зняти кришку ноутбука і за допомогою малопотужного пилососа акуратно видалити пил з усіх внутрішніх деталей, не забуваючи при цьому про невидимі вам частини, зокрема мідні або виготовлені з інших металів трубки охолодження. Після цього слід взяти ватні палички і слабкий спиртовий розчин і з їх допомогою, зануривши в спиртовий розчин ватну паличку, акуратно зняти пил, що затвердів, з нутрощів комп'ютера, але в жодному разі не з материнської плати і мікросхем, тільки з пластикових і металевих деталей усередині корпусу. Для видалення затверділого пилу з корпусу та інших великих за площею частин ноутбука, можна використовувати вологі серветки для рідкокристалічних екранів, вони також проспиртовані і відмінно видаляють пил.Після цього потрібно дати просохнути ноутбуку 10 хвилин, поставити кришку на місце, і через 20 хвилин можна знову користуватися улюбленим пристроєм.


Не працює вентилятор ноутбука


Наступною причиною часто стає несправність вентилятора охолодження. У сучасних ноутбуках, за активне охолодження відповідає, як і в ранніх громіздких моделях, вентилятор, який проганяє повітря системою охолодження. Як правило, робочий час вентилятора становить від двох до п'яти років, але іноді час роботи скорочується через заводський брак або неправильну експлуатацію.


У будь-якому випадку, якщо вентилятор став гудіти, шуміти або повільно крутитися, в результаті чого ноутбук став сильніше грітися, слід, за наявності потрібних навичок, перебрати підшипники всередині нього, акуратно підвівши і знявши лопаті вентилятора, а також замінити мастило всередині вентилятора. Правда не всі вентилятори, особливо в новітніх ноутбуках, можуть підлягати ремонту, відтак, краще звернутися в сервіс до професіоналів, щоб уникнути непотрібних трат.
Профілактику такої несправності, на жаль, зробити неможливо. Єдине, чого слід постаратися уникнути - польотів ноутбука через кімнату, щоб уникнути зміщення підшипників по осі, а також падіння його з колін під час роботи (дуже ймовірна подія, яка, щоправда, частіше призводить до виходу жорсткого диска або матриці з ладу).


Інші можливі причини


Крім вже описаних чинників, слід мати на увазі деякі інші.


  • У теплому приміщенні нагрівання ноутбука буде більшим, ніж у холодному. Причиною цього є те, що система охолодження в ноутбуці використовує навколишнє повітря, проганяючи його через себе. Середньою робочою температурою всередині ноутбука вважається температура близько 50 градусів Цельсія, що досить багато. Але чим тепліше навколишнє повітря, тим важче доводиться системі охолодження і тим більше гріється ноутбук. Так що не варто використовувати ноутбук поруч із обігрівачем або каміном, ну або, принаймні, розмістіть ноутбук якнайдалі від них. Ще один момент: у літній період нагрівання буде більшим, ніж у зимовий і саме в цей час варто подбати про додаткове охолодження.
  • Поряд із зовнішніми факторами, на нагрівання ноутбука діють і внутрішні. А саме дії, які за допомогою ноутбука виконує користувач. Від завантаженості ноутбука складними завданнями залежить його енергоспоживання, а чим сильніше енергоспоживання, тим активніше відбувається нагрівання мікрочіпів і всіх нутрощів ноутбука, у зв'язку з підвищенням потужності, що виділяється у вигляді тепла всіма компонентами ноутбука (цей параметр має свою назву - TDP і вимірюється у Ваттах).
  • Чим більше файлів переміщається файловою системою або передається і виходить по зовнішніх каналах зв'язку, тим активніше доводиться працювати жорсткому диску, що призводить до його нагрівання. Для меншого нагріву жорсткого диска рекомендується відключати роздачу торентів після завершення їх завантаження, якщо тільки зворотне вам не потрібне з ідеологічних або інших причин і мінімізувати звернення до жорсткого диска іншими способами.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше

Для любителів комп'ютерних ігор! При активному ігровому процесі, особливо в сучасні комп'ютерні ігри з першокласною графікою, серйозні навантаження зазнає графічна система, та й інші компоненти портативного комп'ютера - оперативна пам'ять, жорсткий диск, відеокарта (особливо якщо використовується дискретний чіп) і навіть акумулятор ноутбука внаслідок високого енергоспоживання під час ігор. Відсутність хорошого охолодження при тривалих та постійних навантаженнях може призвести до поломки одного з пристроїв ноутбука або до псування кількох. До повної його непрацездатності. Найкраща порада тут: якщо хочете пограти в нову іграшку, то вибирайте настільний комп'ютер або не грайте на ноутбуці цілодобово, давайте йому охолонути.


Профілактика проблем із нагріванням або «Що робити?»


Для профілактики проблем, що ведуть до того, що ноутбук сильно нагрівається, варто користуватися ним у чистому приміщенні, що провітрюється. Розміщувати ноутбук на рівній твердій поверхні, таким чином, щоб між дном ноутбука і поверхнею на якій він знаходився був простір, передбачений його конструкцією, - це висота тих ніжок ноутбука які знаходяться на його нижній частині. Якщо Ви звикли тримати ноутбук на ліжку, килимі, або навіть колінах - це може спричинити його перегрівання.


Крім цього, не варто накривати працюючий ноутбук ковдрою (і чимось ще, у тому числі не можна накривати і його клавіатуру — у більшості сучасних моделей, через неї йде забір повітря для охолодження) або дозволяти коту грітися біля його вентиляційної системи, не шкода ноутбук — хоч би кота пожалійте.


У будь-якому випадку, профілактичну чистку нутрощів ноутбука варто проводити не рідше одного разу на рік, а при інтенсивному використанні, в несприятливих умовах ще частіше.


Охолоджуючі підставки для ноутбуків


Як додаткове охолодження може використовуватися портативна охолоджуюча підставка для ноутбука. З її допомогою повітря проганяється з більшою швидкістю та інтенсивністю, а сучасні підставки для охолодження також надають своєму власнику можливість використовувати додаткові USB порти. Деякі з них мають власне акумуляторну батарею, яка може використовуватися як джерело живлення ноутбука у разі відключення електроенергії.


Принцип роботи підставки-вентилятора полягає в тому, що всередині неї розташовані досить великі та потужні вентилятори, які проганяють через себе повітря і випускають його вже охолодженим в систему охолодження ноутбука, або навпаки з більшою силою витягають гаряче повітря з вашого ноутбука. Для того, щоб зробити правильний вибір при покупці підставки, що охолоджує, варто враховувати напрям руху повітря в системі охолодження вашого ноутбука. Крім цього, зрозуміло, місце розташування вентилятора, що вдує і видує, має бути таким, щоб вентилювався не пластиковий корпус, а нутрощі ноутбука через спеціальні, передбачені для цього вентиляційні отвори.


Любіть свій ноутбук і він буде служити вам вірою та правдою доти, доки не захочете придбати сучасніший.

158
0
06.06.2022
Коментарі
Залишити коментар