text_header2
0 товаров
0грн

Налаштування локальної мережі LAN між комп'ютерами Windows 10, 8 і 7

Налаштування локальної мережі LAN між комп'ютерами Windows 10, 8 і 7
7615
0
03.02.2021

В наші дні, коли Wi-Fi роутер чи бездротовий маршрутизатор є майже в кожній оселі, створення локальної мережі не вимагає додаткового обладнання і дарує різні можливості для полегшення вашого життя. Багато пристроїв і так поєднані через маршрутизатор по кабелю або Wi-Fi. Ви можете не тільки передавати файли між комп'ютерами, але, наприклад, переглядати відео і слухати музику, що зберігається на жорсткому диску комп'ютера на планшеті або сумісному телевізорі, не скидаючи його попередньо на флешку (це лише один з прикладів).

 

Якщо ви хочете зробити локальну мережу між двома комп'ютерами за допомогою дротового підключення, але без маршрутизатора, то вам знадобиться не звичайний Ethernet-кабель, а cross-over кабель (пошукайте в Інтернеті), крім випадків, коли на обох комп'ютерах встановлені сучасні Gigabit Ethernet адаптери з підтримкою MDI-X, тоді підійде і звичайний кабель.


Створення локальної мережі в Windows - покрокова інструкція

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Перш за все, встановіть однакове ім'я робочої групи для всіх комп'ютерів, які повинні бути підключені до локальної мережі. Відкрийте властивості «Мого комп'ютера», один з найшвидших способів зробити це - натиснути клавіші Win + R на клавіатурі і ввести команду sysdm.cpl (Ця дія однаково працює для Windows 10, 8.1 і Windows 7).Відкриється саме потрібна нам вкладка, де можна побачити, до якої робочої групи належить комп'ютер, в нашому випадку - WORKGROUP. Для того, щоб змінити ім'я робочої групи, натисніть «Змінити» і задайте нове ім'я (не використовуйте кирилицю). Ім'я робочої групи на всіх комп'ютерах має збігатися.Наступним кроком, зайдіть в Центр управління мережами і загальним доступом Windows (його можна знайти в панелі управління, або за допомогою правого кліка по значку підключення в області повідомлень).Для всіх профілів мережі потрібно увімкнути мережеве виявлення, автоматичне налаштування, загальний доступ до файлів і принтерів.


Перейдіть до пункту «Додаткові параметри спільного доступу", перейдіть до розділу «Всі мережі» і в останньому пункті «Загальний доступ з парольного захистом» виберіть «Відключити загальний доступ з парольного захистом» і збережіть зміни.Отже ми маємо: на всіх комп'ютерах локальної мережі повинно бути встановлено одне ім'я робочої групи, а також мережеве виявлення; на комп'ютерах, папки з яких повинні бути доступні в мережі, слід включити загальний доступ до файлів і принтерів і відключити загальний доступ з парольного захистом.


Якщо всі комп'ютери вашої домашньої мережі підключені до одного роутеру, то цього має бути достатньо. За інших умов підключення може знадобитися задати статичну IP-адресу в одній підмережі у властивостях підключення LAN.

ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше

Надання доступу до файлів і папок на комп'ютері


Для того, щоб надати загальний доступ до папки Windows в локальній мережі, клікніть правою кнопкою миші по цій папці і виберіть пункт «Властивості» і перейдіть до вкладки «Доступ», на ній натисніть кнопку «Розширена настройка».Позначте «Відкрити спільний доступ до цієї папки», після чого натисніть «Дозволи».Відзначте ті дозволи, які необхідні для цієї папки. Якщо потрібна можливість тільки читання, можете залишити значення за замовчуванням. Застосуйте виконані налаштування.Після цього, у властивостях папки відкрийте вкладку «Безпека» і натисніть кнопку «Змінити», а в наступному вікні - «Додати».
Вкажіть ім'я користувача (групи) «Всі» (без лапок), додайте його, після чого, встановіть ті ж дозволи, що й попередній раз. Збережіть зроблені зміни.Про всяк випадок, після всіх виконаних маніпуляцій, має сенс перезавантажити комп'ютер.
Доступ до папок в локальній мережі з іншого комп'ютера виглядатиме так:На цьому налаштування завершені: тепер, з інших комп'ютерів ви можете отримати доступ до папки по локальній мережі - зайдіть в «Провідник», відкрийте пункт «Мережа», ну а далі, думаю, все буде очевидно - відкривайте і робіть з вмістом папки все, що було встановлено в дозволах. Для більш зручного доступу до мережевої папки, можете створити її ярлик в зручному місці.

7615
0
03.02.2021
Коментарі
Залишити коментар