text_header2
0 товаров
0грн

Масове перейменування файлів в Windows

Масове перейменування файлів в Windows
1148
0
28.11.2019

Рано чи пізно майже кожен користувач стикається з тим, що йому потрібно виконати масове перейменування групи файлів: іноді завдання просте - наприклад, потрібно дати їм імена з номерами по порядку, іноді - більш складна: наприклад, потрібно змінити імена групи файлів таким чином, щоб вони мали в імені номер, дату створення, будь-яку додаткову інформацію.


Все це можна реалізувати в тому чи іншому вигляді, для частини сценаріїв досить вбудованих засобів Windows 10, 8.1 або Windows 7, іноді краще використовувати спеціальні програми для масового перейменування файлів і папок. І ті й інші методи будуть розглянуті в цій інструкції.


Advanced Renamer


Advanced Renamer - безкоштовна програма для масового перейменування файлів і папок з використанням шаблонів, яка може дуже багато чого, якщо з нею розібратися. На офіційному сайті доступна російською мовою як у вигляді інсталятора, так і portable версії (ZIP-архів, який не потребує установки).


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Наведу приклад використання Advanced Renamer для масового перейменування групи файлів:

 1. Є папка фотографій (але метод підійде і для будь-яких інших типів файлів), знятих в один час, але на різні пристрої (фотоапарат і смартфон). Частина мають в якості імені дату і час без пробілів, частина - номер знімка, зробленого фотоапаратом. При цьому ім'я файлу і розширення файлів з камери написано в верхньому регістрі. Завдання - привести імена групи файлів до зручного виду.


  Папка фотографій

 1. Запускаємо Advanced Renamer, потім або перетягуємо файли для перейменування в список по центру інтерфейсу, або натискаємо кнопку «Панель папок», знаходимо папку з потрібними файлами і натискаємо кнопку «Додати». Відкриється вікно, де можна задати параметри додавання: в моєму випадку все залишаю як є: потрібно перейменувати всі файли.


  Advanced Renamer
 1. Наступний етап - натиснути «Додати метод» в панелі зліва і вибрати «Нове ім'я» (можливі й інші методи, про них далі), щоб визначити, як саме будуть перейменовувати файли. Тут починається найцікавіше. В якості нових імен файлів ми можемо використовувати зумовлені в програмі теги, що дозволяють легко підставляти в нові імена файлів потрібну інформацію. При необхідності ви можете натиснути «Довідка по тегам», щоб отримати більш детальну інформацію (правда, англійською) на офіційному сайті. Але вже з короткого опису кожного тега має бути приблизно ясно, що саме вони означають. Наприклад, якщо в полі «Нове ім'я» в настройках методу я введу: photo----.jpg то отримаю врезультаті імена файлів виду photo-зростаючий_номер-день_зйомки-місяць_зйомки-рік_зйомки.jpg Причому дата зйомки буде братися не з дати зміни файлу (що теж можна зробити), азданих EXIF, записаних камерою.


Методи перейменовувати файли

 1. Щоб у файлів не вийшло подвійне розширення, при його зміні в поле «Застосувати до" потрібно вибрати «Ім'я і розширення», а не просто «Ім'я». Якщо ви не міняєте розширення, то залиште цей параметр із значенням за замовчуванням (в цьому випадку шаблон перейменування не застосовуватиметься до розширень файлів).

 2. Які імена файлів вийдуть після перейменування ви можете спостерігати відразу на центральній вкладці програми ще до запуску процесу масового перейменування.


  Масове перейменування файлів
 1. Щоб приступити, досить натиснути кнопку «Запустити» і підтвердити запуск перейменування. Якщо потрібно не просто перейменувати, а скопіювати або перемістити файли в інше розташування, в поле «Пакетний режим» у верхній частині вікна програми виберіть відповідний пункт.


  Запуск початку перейменування

 1. В результаті отримаємо групу файлів, перейменованих по заданому нами шаблону.


  Група файлів після перейменування

Додаються методи (шаблони перейменування) зберігаються в програмі, і ви можете вибирати потрібний в потрібний час. При натисканні правою кнопкою миші по назві шаблону можна змінити його опис, наприклад «Для фото», «Для архівів» і як завгодно ще. З шаблонів, які не потрібно використовувати при поточному процесі перейменування досить зняти позначки.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Також при перейменуванні можна використовувати не єдиний шаблон, а відразу кілька (відзначаємо відповідні шаблони, і вони будуть застосовуватися в тому порядку, в якому розташовані в стовпці «Методи перейменування»): наприклад, перший змінює ім'я, другий - регістр в імені файлів, третій - видаляє «сміттєві» символи з імені файлу (для цього використовуємо метод «Заміна»).


Я навів лише простий приклад використання програми, але може вона і багато іншого: наприклад, ви можете зберегти файл шаблонів, а потім запускати перейменування потрібної групи файлів по потрібному шаблону з командного рядка, імпортувати список файлів і нових імен з таблиць CSV, масово змінювати атрибути файлів, задавати випадкові імена файлів, оптимізувати імена для використання в мережі (або перетворити кирилицю в транслітерацію), використовувати інформацію EXIF, дані тегів ID3, відео, GPS і не тільки.


Щоб познайомитися з деякими готовими шаблонами, можете натиснути кнопку «Відкрити» в методах перейменування і подивитися один з 4-х визначених в Advanced Renamer шаблонів і як саме вони влаштовані.

Завантажити Advanced Renamer можна з офіційного сайту https://www.advancedrenamer.com/.


Перейменування групи файлів засобами Windows 10, 8.1 і Windows 7


Провідник Windows, командний рядок і PowerShell можуть бути використані для масового перейменування файлів і деякі прості завдання цілком здійсненні з використанням цих коштів (а якщо ви вмієте писати скрипти PowerShell, спектр реалізованих завдань стає помітно ширше). Далі - приклади перейменування в кожній із зазначених системних утиліт.


Перейменування декількох файлів в Провіднику Windows


Спочатку про просте ручне перейменування в провіднику: ви можете вибрати файл, а потім вибрати в контекстному меню пункт «Перейменувати». Ще швидше буде натиснути F2 після виділення файлу. Не всі знають, але, якщо після введення нового імені файлу натиснути клавішу Tab, автоматично буде розпочато перейменування наступного в папці файлу.


Ще один варіант, підійде мало для чого, але знати про нього має сенс: вибираємо кілька файлів в папці в провіднику (мишею, або утримуючи Shift при виборі, або утримуючи Ctrl і натискаючи мишею по окремим файлам). Після цього натискаємо F2 (або вибираємо «Перейменувати» в контекстному меню) і запроваджуємо ім'я для того файлу, зміна імені якого почнеться. Натискаємо Enter після закінчення.


Провідник Windows. Перейменування декількох файлів

В результаті всі файли будуть мати однакове ім'я, але після кожного імені в дужках буде вказано номер один по одному, як на скріншоті.


Можливості перейменування в командному рядку


Командний рядок також дозволяє виконувати перейменування групи файлів за допомогою стандартної команди ren (для початківців: Як запустити командний рядок).


Приклади використання команди для перейменування групи файлів, використовуючи які можна скласти і свою команду: ren *.jpg *.jpeg

В результаті виконання всі файли в цій папці з розширенням .jpg отримають розширення .jpeg. Значок «зірочкою» в команді може замінювати будь-який набір символів (як один символ, так і відразу декілька).


ren *.jpeg ?????.jpg  Зазначена команда змінить розширення всіх файлів в поточній теці з jpeg на jpg, а також скоротить їх імена до перших 5 символів. Знак питання в команді означає будь-який один символ. Команда може видати помилку, якщо перші п'ять букв в імені двох і більше файлів будуть збігатися.

ren * file-*.old  Команда перейменує всі без винятку файли в папці і приведе їх до виду: file-старое_і’мя_файла.old (старе розширення при цьому зникне).


Масове перейменування файлів в PowerShell


Ще один інструмент Windows, який може бути використаний для масового перейменування файлів і папок - Windows PowerShell. Найшвидший спосіб його запуску - використовувати пошук в меню пуск (панелі задач) або, якщо у вас Windows 10 - натиснути правою кнопкою миші по кнопці Пуск і вибрати потрібний пункт з контекстного меню (Інші способи: Як запустити Windows PowerShell).


У PowerShell є команда Rename-Item для перейменування файлів, яка при роботі з єдиним файлом може бути використана майже так само, як команда ren в командному рядку, але завдяки можливості PowerShell використовувати одні команди з іншими, rename-item виявляється більш функціональною.


Кілька прикладів:

 • Get-ChildItem -Path *.jpeg | Rename-Item -NewName {$_.name -replace ".jpeg",".jpg"}

В результаті будуть змінені всі розширення файлів .jpeg на .jpg в цій папці.

 • Get-ChildItem *.jpg | Rename-Item -NewName { $_.Name.Replace(' ','_') }

Команда вище замінить всі прогалини в іменах файлів .jpg в цій папці на знаки нижнього підкреслення.

 • Get-ChildItem | % { Rename-Item $_ "Секретныйфайл $_"}

До імені кожного файлу на початку буде додано «Секретний файл» і пробіл.

 • Get-ChildItem *.* | ForEach { Rename-Item -Path $_.FullName -NewName "$($_.DirectoryName)$($_.BaseName)_$(Get-Date -F dd-MM-yyyy)$($_.Extension)" }

До імені кожного файлу буде додано нижнє підкреслення і дата в форматі День-Місяць-Рік.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Масове перейменування файлів в Total Commander


Багато користувачів використовують Total Commander для роботи з файлами на диску. Можливості групового перейменування є і в цій програмі, реалізовано це дуже просто:

 1. Виділіть потрібні файли (використовуйте Shift і стрілки клавіатури, правим кліком миші, Ctrl + вибір мишею).


  Масове перейменування файлів в Total Commander

 1. Натисніть Ctrl + M або виберіть в меню «Файл» - «Групове перейменування файлів».


  Групове перейменування в Total Commander

 1. Задайте параметри перейменування в розділі «Маска для імені файлу», використовуючи запропоновані маски, заміни, дає змогу змінювати регістр, лічильник, а також опції з розділу «Додатки». Змінюючи опції, в вікні попереднього перегляду ви відразу будете бачити, як саме будуть називатися вже перейменовані файли. Для зміни розширення використовуйте поле «Маска для розширення».


  Параметри перейменування. Маска для імені файлу

 1. У прикладі вище на скріншоті набір файлів буде перейменований в Photo- з подальшим додаванням лічильника з трьох цифр і датою створення в форматі ДД-ММ-РРРР (доступно в плагінах), розширення буде змінено на jpeg, а ім'я файлу переведено в нижній регістр.


Спочатку використання утиліти масового перейменування в Total Commander може здатися складним для кого-то, але, якщо злегка розберетеся, впевнений, інструмент стане корисним і зручним.


Існують і інші програми для розглянутих цілей (наприклад, безкоштовна Bulk Rename Utility), але, на мій погляд, наведених вище буде більш ніж достатньо майже для будь-яких завдань перейменування.

 

1148
0
28.11.2019
Коментарі
Залишити коментар